Skocz do zawartości
nikczemnik

Zmiana SPL przez RA 1.7.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy mając RA 1.7.0 i chcąc wrzucić Danger SPL muszę użyć dwóch kart pamięci albo jednej i adaptera jak jest napisane w Wiki, czy mogę wrzucić wymagane pliki na kartę i później w recovery flashować wybrane bez przekładania kart ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy korzystając ze sposobu podanego przez sug83 na forum:

Przed czynnościami należy umieścić na karcie w katalogu /root (czyli głównym) następujące pliki:

a) G1-radio-2_22_23_02.zip (Radio)

b) spl-signed.zip (Danger SPL)

c) update-cm-5.0.7-DS-signed.zip (Nowy ROM oparty na 2.1)

d) gaaps-ds-ERE36B-signed.zip (Aplikacje google'a)

Czynności:

1. Wgranie nowego radia z pod Amon_ra Recovery : G1-radio-2_22_23_2.zip | restart

2. Wgranie Danger Spl z pod Amon_ta Recovery : spl-signed.zop | Restart

3. Instalacja z pod Amon_ta Recovery jedna po drugiej (bez restartu między nimi) update-cm-5.0.7-DS-signed.zip a następnie gaaps-ds-ERE36B-signed.zip

RESTART - długo odczekać - i voila - wszystko gra.

muszę wgrywać nowe radio czy mogę zostać na 2.22.19.26I czyli po prostu zacząć od punktu 2?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja osobiście nie robiłem restartów między flashowaniami i telefon działa do dziś.

z tym cyanem to kolejność może byc na odwrót, ja po doflashowaniu gappsów dalej ich nie miałem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK przeczytałem na forum cyana że radio 2.22.19.26I też może być, więc biorę się za flashowanie:-).

Dzięki:-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czynności:

1. Wgranie nowego radia z pod Amon_ra Recovery : G1-radio-2_22_23_2.zip | restart

2. Wgranie Danger Spl z pod Amon_ta Recovery : spl-signed.zop | Restart

3. Instalacja z pod Amon_ta Recovery jedna po drugiej (bez restartu między nimi) update-cm-5.0.7-DS-signed.zip a następnie gaaps-ds-ERE36B-signed.zip

Hej

Ja też chcę sobie wgrać Danger SPLa , mam RA 1.7.0 i radio 2.22.19.26I (oraz partycje swap 96, EXT 512)

Czy wystarczy że wrzucę na kartę Danger SPL oznaczony jako 1.33.2005 i z poziomu recowery flash/restart później jakiś romik - powiedzmy że Eklerke Laszla R6 lub SuperD 1.11 i bedzie to ładnie śmigać?:)

Z góry dzięki za podpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięks - ale widziałem tego tutka:D

Właśnie chodzi mi czy mogę zacząć od punktu 6 tak jak pisałem mam już partycje i radio zggodne Death SPLem czyli

6. Ponownie wybieram opcje USB_MS toggle. Tym razem, na kartę wrzucamy haykuroSPL, radio, oraz ROM. Jak już wszystko jest na karcie klikamy HOME i wracamy do recovery

bez 7 bo mam już dobre radio tj : 2.22.19.26I

i przejść od razu do 8 i 9 czyli:

8.Ponownie wykonujemy wipe data. Wchodzimy w flash zip from sdcard i wybieramy haykuroSPL. Flashujemy. Jak poprosi o restart robimy to. Czekamy aż telefon sam się zresetuje i wejdzie do recovery.

9.Ponownie robimy wipe data ( w tym przypadku możecie zrobić również wipe ext). Wchodzimy w flash zip from sdcard i wybieramy ROM który wcześniej sobie wybraliście i wrzuciliście na kartę. Flashujemy. Gdy instalacja dobiegnie końca, w głównym menu wybieracie Reboot system now. Telefon się zresetuje, a Wy będziecie czekać, aż system wstanie. Powinno to potrwać nie więcej niż 10 minut. Jeśli jednak wciąż będziecie widzieć logo ery/t-mobile, zresetujcie telefon (czerwona słuchawka, zielona, menu wciśnięte na raz) wejdźcie do recovery (home+power), zróbcie wipe i ponowny flash romu.

??:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem jak zachowa sie telefon na nowym radiu. Lepiej wgrac haykuro ze starym radiem, a potem zrobic upgrade. nawet jeśli masz juz wgrane radio, to robisz tak jak pisałem. jeszcze nikt nie uceglił robiąc tak jak w tutku, i z tymi plikami które sa podane. Więc Zastanó sie. Czywarto ryzykowac, czy lepiej zrobic sprawdznym sposobem.

Oczywiscie na nowym radiu tez powinno działac, jednak tutaj pewnosci nie masz.

Jeszcze raz, nawet jak masz radio odpowiednie, to i tak lepiej je wgrac raz jeszcze. Takie moje zdanie. Nie musisz go słuchac :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nom tak zrobiłem i niby wszystko poszło , ale po wrzutce romu Super D po wipe/Flash już 2gi raz stoi na logu Tmobile ponad 15 min , zrobiłem res i wipe data i ext kolejny flash i to samo:(

Bootloader sie zmienił na obrazek z 3 androidami (HBOOT-1.33.2005 (DREA11000) ) czyli chyba ok

- Może spróbować jakiegoś innego roma? :(

---------- Post dołączono o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

Qrka ciągle to samo ciągle Logo T-Mobile - przy Eklerce Laszla czekałem 30 min i nic... kolejny wipe i flash i znowu czekanie... i znowu tylko logo t mobile:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi