Skocz do zawartości
monteboy86

usuwanie kontaktów google z listy odbiorców sms-rozwiązanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Jako że to mój pierwszy poradnik to proszę o wyrozumiałość :)

Usuwanie kontaktów google/gmail z listy odbiorców sms

1. Wchodzimy w ustawienia-konta i synchronizacja i odznaczamy autosynchronizację konta google.

2. Logujemy się na pocztę i w lewym gornym rogu

post-85226-14255702350257_thumb.jpg

wybieramy kontakty.

3. Z list usuwamy wszystkie kontakty jakie widzimy poprzez zaznaczenie ich i wybranie opsji 'usuń'.

4. Po usunieciu wszystkich kontaktów przechodzimy do ustawień poczty w prawym górnym rogu i w opcjach w głównej karcie wybieramy:

post-85226-14255702350491_thumb.jpg

Operacja ta oznacza to, że aby kontakt dodał się na liście kontaktów google trzeba go będzie wklepać ręcznie i nie będzie już nam gmail podpowiadał adresów email.

5. W telefonie wchodzimy w ustawienia synchronizacji konta google i wybieramy 'synchronizuj kontakty na stan obecny'.

6. Gotowe. Na liście odbiorców sms nie będzie już kontaktów z google.

Może nie jest to idealny sposób na pozbycie się tych kontaktów z telefonu ponieważ zdefiniowane kontakty i tak telefon nam zassie ale lepsze to niż w propozycjach odbiorców sms widziec wszystkie kontakty do jakich wysyłalismy maile łącznie z adresami przypadkowymi i niepotrzebnymi już.

Należy pamiętać, że usunięcie kontaktów z google spowoduje, ze gmail nie będzie nam już podpowiadał adresów przy ich wpisywaniu.

Moim zdaniem lepiej pododawać sobie najważniejsze kontakty do zdefiniowanych w google i mieć ich np 10 a nie 100 tak jak w moim przypadku.

Dziękuję za uwagę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Gdy znalazłem Twój post, pomyślałem, że w końcu pozbędę się tych niepotrzebnych e-mailowych kontaktów gdy chcę wysłać smsa.. Postępowałem zgodnie z Twoimi wskazówkami, niestety coś nie zadziałało :(

Mam Samsunga galaxy SIII.. Gdy wchodze na Konta-Google pojawia mi się "synch. wyłączona", naciskam na to i mam wyróżnione synchronizacje: Synchronizuj Gmail, Synchronizuj Inernet, Synchronizuj Kalendarz, Synchronizuj Kontakty.. Po wyczyszczeniu kontaktów z Gmaila (na kompie i według twoich wskazówek) klikam na "synchronizuj gmail" i "synchronizuj kontakty" (w telefonie) i niestety wszystko nadal jest :( co więcej.. gdy wejdę na kontakty w telefonie, następne "kontakty do wyświetenia" to pojawia mi się, że mam zaznaczone te kontakty z Gmaila, a dotychczas miałem "telefon". Gdy klinam na "telefon" nie mam zadnego kontaktu.. :( eh.. czy da rade coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest rozwiązanie !

Wchodzicie w wiadomości -> nowa wiadomość -> kontakty -> naciskacie na osobę którą chcecie usunąć -> dodaj -> przytrzymujecie pole "do" -> wyświetl kontakt -> potem klawisz menu -> usuń i gitara.

Sorki z góry za błędy

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi