Skocz do zawartości
macgreg

MIUI.us Android 4.0.3 na stockowego Hboota!

Rekomendowane odpowiedzi

Mili Państwo trzeba chyba wziąć się za testowanie

Temat na XDA

Tego zacnego romu - dającego ICSa(4.0.3) na stockowego Hboota ze stockowym rozdzieleniem partycji

Co działa - wsio? tym razem lepiej powiedzieć co nie działa

*Tethering via USB

*Hardware accelerated graphics

*APP2EXT :(

Jeśli to się sprawdzi to będzie normalny romik na co dzień:P

EDIT:

Romik sprawdzony wczoraj i faktycznie wszystko działa! Można?, można! :D

Po krótkiej zabawie i instalacji kilku apek zaczęło jednak brakowac miejsca więc postanowiłem na przekór temu co piszą

(że rom nie wspiera apek na EXT) sflaszować Darktremorowskiego app2ext(beta4) i działa appki trafiają na EXT niestety z przeniesieniem ich danych się wstrzymałem bo na ICSie ich zapis działa chyba rochę inaczej? Mniejsza z tym

aaa po wrzuceniu darktremora system wysypał się ze 3 razy przy próbie wejścia do aplikacji themes - dziwne bo przeważnie to działa i crash występował bez wyraźnej przyczyny.

Jak ktoś chce w pełni działającego ICSa bez bawienia się w zmiany Hboota i repartycjonowania partycji systemowych to polecam:)

Edytowane przez macgreg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest nowa wersja 2.3.10 (andek wciąż 4.0.3) / wersja dla stockowego hboota oraz dla blackrosea

Z zaimplementowanym A2EXT

żeby odpalić wystarczy w rerminalu wpisać

su

a2sd install

po operacji system zapyta się czy przenieść na EXT dane dalvika NIE RADZĘ tego robić!

Niektórym po instalacji gubi się gdzieś apka odpowiedzialna za ustawienia(dziwne) wtedy niestety pozostaje tylko instalka starej wersji (2.3.3) i nagranie na nią 2.3.10 . Wtedy na pewno będzie ok

Dodatkowo można wrzucić Nowa Launcher XDA- (by w pełni poczuć wygląd ICS:))

no i można potestować google chrome

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej,

zainstalowałem wczoraj ten ROM, ale faktycznie nie warto przenosić dalvika na EXT - wywala cały system i nie można już go uruchomić. Co do stabilności to jest ok, ale czy macie również problemy z rebootami? Dzisiaj w nocy mi się rebootnął (wstałem rano i już♥GSM wołał o PIN), a dzisiaj próbując znaleźć coś w sieci znowu się restartnął. Poza tym jest bardzo fajnie i przyjemnie się na tym pracuje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W wersji 2.3.2 raczej nie miałem problemów z rebootami, we wcześniejszej wersji owszem...głównie jak coś z netem się robiło

Obecnie czekam na wersję 2.3.9 do którego będziem można wrzucić zarabisty eksperymentalny lockscreen - powinno pojawić się lada chwila:)

Rom v 2.3.9 do ściągnięcia ze strony MIUI.US -> Stronka z tematem z wersją ICS - tu są najszybciej nowe releasy

Link do eksperymentalnego lockscreena: działa tylko z wersją 2.3.9 i wyzszymi : http://goo.gl/dmTWT

Edytowane przez macgreg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowałem na szybko i niestety przeniesienie dalvika na kartę SD nadal wywala system. Macie to samo? Niestety musiałem w związku z tym powrócić do 2.3.9 z gingera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przenosiłem tylko apki , bez dalvika - i nie miałem problemów - system działa stabilnie

Możesz pokombinować z flaszowaniem bety darktremora a2ext , przeniesienie apek na pewno zadziała a dalvik kto wie - jak sprawdzisz to daj znać:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeniesienie dalvik cache na darktremorze działało bardzo dobrze na pierniku.

Macgreg, działa na tym MIUI aparat i video, czy tak jak w MeDroidzie, nie ma podglądu co się fotografuje?

Działa tak samo sprawnie jak MIUI 2.3.9?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Przeniesienie dalvik cache na darktremorze działało bardzo dobrze na pierniku.

Macgreg, działa na tym MIUI aparat i video, czy tak jak w MeDroidzie, nie ma podglądu co się fotografuje?

Działa tak samo sprawnie jak MIUI 2.3.9?

To że na pierniku działało to wiem - urzywałem na CM 7.1:)

Na MIUI z ICSEM sprawdzałem, w 2 pierwszych releasach i niestety rezultaty lekko mówiąc nie były zadowalające? Czy teraz dział nie wiem i chwilowo nie chce mi się sprawdzać bo nandroidbackup nie odtworzył apek z ext - to akurat sprawdzałem przy 2.3.2 chyba?

Co do kamery to u mnie nie ma podglądu ale zdjęcia robi spoko - co ciekawe niektórzy na G+ pisali że podgląd mają, może coś kombinowali z kernelami? na XDA jest też paczka z fixem do kamery ale jeszcze go nioe sprawszałem (patrz psikus z nandroidem)

Hmm co do pytania o 2.3.9 zakładam że chodzi ci o wersję MIUI 2.3.9 z andkiem 2.3.7 niestety nie mogę porównać bo nie urzywałem - tym nie mniej mam porównanie z CM 7.1 , bateria sprawuje się lepiej ale np. internet a raczej zasięg jest już gorszy to samo z WIFI łapie je trochę słabiej. Z rzeczy które działają lepiej to może GPS trochę szybciej łapie satelity - chyba tyle:ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też kombinowałem z kernelem na MeDroidzie (ICS), ale bez rezultatu. Wgranie fixa zakończyło się bootloopem. Niestety, na studiach taki aparat się przydaje.

Co do backupu: też mam/miałem ten problem, nie przywraca danych na ext. Dlatego robię backup Titanium Backup. Jakieś to pewniejsze. Chociaż może spróbuj dotykowego recovery. Wg mnie działa lepiej niż CWM.

Ja mam teraz wersję 2.3.9, śmiga bardzo dobrze. I tak się zastanawiałem, czy warto byłoby się przesiadać na MIUI 4.0. W sumie wielkich zmian nie ma.

Tak teraz czytam... Ten ROM jest tylko po angielsku i chińsku? Nie ma szans na spolszczenie?

Edytowane przez don_kamillo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hej

mam teraz miui 2.3.7 czy moge na to poprostu wgrac miui z andkiem 4.0.3

Edytowane przez maderdin
    dubel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi