Skocz do zawartości
macgreg

MIUI.us Android 4.0.3 na stockowego Hboota!

Rekomendowane odpowiedzi

Już nie z 4.0.3 a z 4.0.4! :D

Niestety przy przejściu z innej wersji andka będziesz musiał zrobić full wipe i to najlepiej 5 razy... zawsze jednak możesz spróbować po prostu zupdejtować (marne szanse na powodzenie operacji ale co tam.:cool: )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    geckon

Jako, że będzie to moja pierwsza próba instalacji ROMu na Nexusie, mam pytanie. Otóż mój Nexus ma już CyanogenModa 7, jest ClockworkMod i chciałem pobrać system...tylko nie wiem który.

Chodzi mi o to, że tutaj:

[ROM][4/21/12] MIUI.us 4.0.4-2.4.20 Ice Cream Sandwiched

są wersje dwie-"zwykła" i "For those with blackrose and repartitioned devices". Powiedzcie, którą mam pobrać? Albo jak sprawdzić, którą powinienem pobrać?

EDIT:

Udało mi się. Co do softu...nie instaluje aplikacji na karcie i często nie pozwala ich tam przenieść. Strasznie gubi zasięg, a nie da się wybrać sieci ręcznie-wywala błąd. Przynajmniej u mnie tak jest, może u innych działa bez zarzutu.

Edytowane przez geckon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm do testów romik jak najbardziej się nadaje - jednak jako świeży użytkownik możesz mieć z nim pewne problemy, zwłaszcza z dostępnym miejscem na dysku!

Zakładam że wersja która Cię interesuje jest przeznaczona na zwykłego Hboota (nie wrzucaj blackroosowej). Pamiętaj też że przed instalką

1.zrób nandroid backup

2.Zrób full wipe (5 razy) + wipe dalvika (5 razy)

3.Instalacja romu

4.instalacja google appsów(gapsów) - jeśli są wymagane

Masz wgranego CM spoko, pytanko czy na twojej karcie pamięci jest zrobiona partycja EXT? Sporo ciekawych romów jej wymaga, a jeśli nie wymaga to szybko zobaczysz że takowe coś by się przydało(szybko bedzie ubywać Ci miejsca). CM trochę to obchodzi bo jest opcja przenoszenia aplikacji na sd(nawet tych których normalnie nie można) trochę w inny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    geckon
    Zakładam że wersja która Cię interesuje jest przeznaczona na zwykłego Hboota (nie wrzucaj blackroosowej).

Tak, zgadza się.

1.zrób nandroid backup

2.Zrób full wipe (5 razy) + wipe dalvika (5 razy)

3.Instalacja romu

4.instalacja google appsów(gapsów) - jeśli są wymagane

A tu źle znaczy się zrobiłem, bo backup przez recovery zrobiłem. I resztę jak w instrukcji tam na stronie. Nie wiedziałem, że po 5 razy wipe trzeba robić.

Masz wgranego CM spoko, pytanko czy na twojej karcie pamięci jest zrobiona partycja EXT?

Właśnie nie ma, bo miejsca błyskawicznie brakuje. A niektórych aplikacji za nic nie dało się przenieść na kartę.

Dzięki wielkie za odpowiedź, trochę mnie przeraża opcja robienie tego wszystkiego, ale może dam radę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm coś może i da się z tym zrobić ale musisz mieć kartę sdhc z absolutnym minimum class4 - optymalnie class6 (jesli masz klase 10 to byłoby najlepiej) - 8Gb class10 w carefour kosztuje 58zł parę dni temu kupowałem;)

Dobra załóżmy że masz już odpowiednią kartę, jeśli coś masz na niej to skopiuj w jakieś miejsce bo dane zostaną usunięte, potem wrzuć ją do wyłączonego telefonu, odpal system i

1.Pobierz program rom manager (jeśli go nie ma)

2.Z poziomu programu wybierz opcję zainstalowania alternatywnego recovery(opcja gdzieś na dole)

pisałeś że masz CMR - nie jest one dobre przy partycjonowaniu karty , dlatego potrzebne jest inne w tym przypadku RA

3.program ściągnie i zainstaluje RA recowery, z poziomu programu lub z poziomu menu telefonu "uruchom ponownie w trybie recovery"

4.W trybie recovery wybierz partition sd card (-partition sd card)

-najpierw pojawi się swap ustaw go na 0 (trackbalem się zmienia wielkości)

-potem pojawi się EXT - ustaw na 1024 (niektóre romy sense wymagają takiej wielkości)

reszta będzie na FAT chwilę potrwa partycjonowanie

następnie wybierz opcję EXT2 na EXT3

i gotowe masz partycję EXT ale aplikacje jeszcze się same nie przeniosą

Teraz wyłącz telefon i wrzuć skopiowane wcześniej pliki - możesz na czysto raz jeszcze wrzucić rom albo używać obecnego

żeby appki się przeniosły na ext - (zainstaluj/włacz system)

otwórz android terminal emulator

wpisz

su (enter)

a2sd install (enter)

pojawi się pytanie czy chcesz wrzucić na ext dalvik cache wybierz n (nie)

telefon się zrestartuje a aplikacje będą lądowały na partycji EXT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    geckon
    hmm coś może i da się z tym zrobić ale musisz mieć kartę sdhc z absolutnym minimum class4 - optymalnie class6

Jest class 4. Czyli lepiej nie ryzykować?

Jeszcze tak zapytam-nie mogę karty sformatować przez kompa? W sensie partycji tworzyć.

A z innej beczki-powinieneś tutoriale pisać, bo tłumaczysz krok po kroku :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu nie chodzi o ryzyko:) Class4 ma po prostu dość niski przesył danych - tym nie mniej czasem niektóre rzeczy mogą się trochę wolniej włączać ale będą się włączać więc ryzyka nie ma;P

Co do pytania o tworzenie partycji na pc

Jeśli masz linuxa i odpowiednią wiedzę na ten temat to czemu nie! na windzie z tego co pamiętam można to jedynie zrobić programem Parted Magic (live cd?) ale nigdy tego nie sprawdzałem :)

a to co Ci napisałem to miał być swego rodzaju tutorial:P ...czasem jak widzę gdy ktoś tłumaczy tak jakby tłumaczył osobie która wie już wszystko to nóż w kieszeni się otwiera! Ja niestety z racji pracy czasem muszę tłumaczyć pewnym osobom różne ciekawe rzeczy ale to już inna historia - mam nadzieję że uda się ogarnąć telefonik

To mi przypomniało że muszę swojego N1 w końcu wystawić:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    geckon

OK, zrobiłem, jak pisałeś, wiem, że przy wpisywaniu w emulatorze jeszcze o coś pytał-nie pamiętam o co, ale dałem na "n" ;)

Pobrałem ROM, tym razem najnowszy (v4_2.4.27), krok po kroku wszystko, zainstalowało się. Jest jeden problem-przy próbie wejścia w ustawienia pojawia się taki błąd: "Unfortunately, Settings has stopped". Coś się da z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Było już coś takiego kiedyś. Sflaszuj najpierw wersję w krytej działają ustawienia a później najnowszą. Problem powinien zniknąć:-)

Wysłane z mojego MB860 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    geckon

Olałem, wgrałem CM7 i chyba do Androida 4.0 na telefonie nie wrócę :) A za pomoc wielkie dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi