Skocz do zawartości
szymon34

Samsung i5700 Spica LCD 65k czy 16mln?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierzam zakupić samsunga i5700 dużo czytałem(recenzje, testy). Inspiruje mnie modyfikowanie teog telfonu itp, ale mam mały problem czytałem dużo i mam pewien problem a mianowicie ile Spica ma kolorów 65K czy 16m bo są różne dane na ten temat, u was w FAQ pisze że 65k. Proszę o odp.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Android posiada 65K kolorów, jednak NICZYM nie ustępuje np. nokii 5800, która posiada 16M. Wiem bo miałem poprzednio nokie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W FAQ jeszcze nie zmieniałem, ale wyświetlacz ma rzekomo wg recenzetów gsmarena i innych portali zagranicznych 16mln kolorów bo tak podaje im Samsung... wg moich badań jest więcej niż 65k... jednak na 16mln jest ich za mało, co jak ostatnio ustalilem wynika z ograniczeń samego androida oraz używanych launcherów*. Mam jeszcze do porównania nokie 5800 i kilka innych co mają 16mln i wyświetlacz samsunga spisuje się jednak lepiej...

Najlepiej jak wpadniesz do jakiegoś gsma, czy salonu operatora i samemu ocenisz.

* na launcher pro jest mniejszy problem z przejściami tonalnymi na tapetach a na widgetach nie ma go w ogóle.

Przy okazji zmień nazwę tematu na zgodną z regulaminem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja posiadam nokie 6300 i też ma 16m i jest naprawdę dobrze ale nie widział właśnie spicy z 65k ale skąd te zbieżności między 65k a 16m?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Przy przejściu z 6300 na ten wyświetlacz będziesz się dziwił jak to możliwe że ma 65k... choć jak już mówiłem ma 16mln ;)

Mogę dać Ci bitmape wgrasz ją na telefon i powiesz czy widzisz schody na przejściach tonalnych... przygotowana przeze mnie i na niej pod niektórymi launcherami są schody widoczne mocniej mniej bądź w ogóle..

http://www.przeklej.pl/plik/test-bmp-00164v6v32mv

Edytowane przez gotrunks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szachu

Hm, sprawdzilem ten plik i u mnie jest pasmowanie (A2.1 JE1 LauncherPro). Tak powinno byc?

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź jakie jest pasmowanie jako tapety oraz widgetu zarządzania energia czy zegera... porównaj z helixem a się dowiesz ;) czy innym home choćby paneteonem.

na tepete mam trochę szerszą bmp zaraz udostępnię ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak korzystałem z Helixa to miałem pasmowanie widzeta (czarny do zarzadzania wifi, gps itp),

ale ten sam widzet już nie miał tego pasmowania z launcher pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Link do tapety http://www.przeklej.pl/plik/grand-bmp-00165j3u37tb

na launcher pro przejścia są znacznie lepsze, ale nie idealne ;) dodam też, że od wersji A1.5 do wersji A2.1 JCB ta tapeta zamiast zielona, wyświetlała się czerwona, później zaktualizowali sterownik by rozszerzyć paletę kolorów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gta

Hej, a jak odblokować te 16 mln kolorów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi