Skocz do zawartości
14michael

Windows XP na EVO 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś próbował się bawić z Windowsem na naszym EVO? Ja chętnie w ramach testów bym spróbował tylko chwilowo mam problem ze skombinowaniem obrazu dysku Windowsa XP. Jak ktoś już testował może podzieli się wrażeniami :D

Link do tematu na forum: http://forum.android.com.pl/f12/zobacz-jak-wyglae-da-windows-95-na-htc-evo-3d-136134/

INSTALACJA

-Sporządź plik obrazu systemu Windows. Plik może być w formacie ISO lub IMG.

Pobierz plik http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=814993&d=1323778011 oraz http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=879821&d=1327954605. Skopiuj plik sdl.zip do katalogu głównego karty pamięci (sdcard/SDL/).

Skopiuj plik obrazu systemu Windows (.iso lub .img) do katalogu SDL a następnie zmień jego nazwę na c.img. Jeśli użyjesz pliku .iso to musisz dokonać odpowiednich zmian w pliku bochsrc.txt.

Uruchom plik bochs.apk. Następnie restartuj telefon. Po restarcie powinien uruchomić się system Windows.

Dodatkowa uwaga: Zastąp oryginalny plik bochsrc.txt plikiem który możesz pobrać tu. Z jego pomocą będziesz mógł użyć katalogu HDD na karcie pamięci jako dysku w systemie Windows.

Sterowanie:

Emulacja touchpada za pomocą ekranu dotykowego.

Można także kliknąć ekran dotykowy aby wygenerować kliknięcie lewego przycisku myszy (nie zawsze działa).

Prawy i lewy przycisk myszy są na regulacji głośności.

BackSpace=w tył, Enter=menu, kliknięcie w lewy-górny róg ekranu generuje naciśniecie przycisku TAB.

Kliknięcie lewego-dolnego rogu ekranu powoduje pojawienie się klawiatury.

Link do tematu na XDA: Windows 95/98/XP and Linux OSs (Knoppix etc) on HTC EVO 3D ! - xda-developers

Edytowane przez Marurban

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy emulacji to musi działać porażająco wolno. Nie lepiej się wpiąć pod jakiegoś VPN i telefonem operować stacjonarnego kompa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niekoniecznie wolno. Widziałem filmik z takiego działania i działa to całkiem sprawnie. W ramach ciekawostki bym spróbował:) Na HD2-ce bawiłem sie z linuksem i fajnie to działało. Niestety nie mam Windowsa XP i nie mam skąd wziąć obrazu dysku :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Egzo

Wiecie może co zrobić aby na dysku c było więcej pamięci?

Mi udało się uruchomić na Samsungu Galaxy Note, lecz nic co zainstalowałem nie chciało się uruchomić, może ktoś z was coś uruchomił :D

I co zrobić aby Win był na całym ekranie? Udało mi się Win95, Win98.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qtendo

To ma być obraz instalacyjny xp czy jakiś inny? bo mi bochs wywala

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi