Skocz do zawartości
akaahyymm

Wyświetlacz, digitizer czy może coś innego. Pomocy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich. Od pewnego mój Swift zachowuje się dziwnie. Gdy próbuje przejechać palcem po ekranie to czasami nie reaguje, a czasami reaguje w innym miejscu. Co to może być. Wydaje mi się, że to wina digitizera. Dodam, że odczuwam wrażenie, iż klawisze słuchawek + home reagują słabiej (lub czasami nie reagują). Ile może wynieść naprawa tego w serwisie i czy ktoś mógłby podrzucić jakaś zrozumiałą instrukcję wymiany digitizera, najlepiej z obrazkami. Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TU masz dość przejrzystą instrukcję jak to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale czy takie zachowanie to na pewno wina digitizera?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź, czy działa Ci kalibracja ekranu, a mianowicie, czy przy sprawdzaniu kalibracji, nowe punkty reagują we właściwych miejscach. Jeżeli nie, to digitizer, i szykuj się, że trochę Twój telefon pojeździ po serwisach. Ja mam na swoim praktycznie to samo + niebieska plamka na ekranie i właśnie pojechał 3 raz w ciągu miesiąca do naprawy z tego samego powodu (1 podejście - zmiana softu na 2.1, 2 podejście - naklejenie folii żeby zakryć plamkę + niby wymiana taśmy - bez skutku, zobaczymy co teraz będzie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli samemu nie warto próbować naprawiać tego digitizera jak się ma średnie pojęcie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czyli samemu nie warto próbować naprawiać tego digitizera jak się ma średnie pojęcie?

Spróbować zawsze można. Aczkolwiek jeżeli wolisz nie ryzykować to oddaj do serwisu, pewnie trochę wezmą. Aczkolwiek oddałbym na gwarancję jeżeli jeszcze Twój Swift jest na niej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a powiedzcie mi jak jest z jakością tych digitizerów z allegro w cenie <50zł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi