Skocz do zawartości
BoyLer

Pytania amatora na temat kopiowania plików pomiędzy pc a tabletem

Rekomendowane odpowiedzi

BoyLer
Napisano (edytowane)

Witam. W dniu dzisiejszym dotarł do mnie tablet sony s. Pierwsze wrażenia są piorunujące, nie myślałem, że będzie to tak dobrze działać. Mam jednak pewne problemy. Mianowicie włożyłem do slotu kartę SD 4GB, tablet ją rozpoznaje, w Astro można kopiować pliki itp. Schody zaczynają się po podłączeniu tabletu kablem z PC. Komp rozpoznaje tablet i mogę teoretycznie przeglądać pliki na tablecie. Jednak po pierwsze komputer nie widzi karty sd (w telefonie z androidem włączało się tryb masowy pamięci, tutaj nie wiem jak coś takiego zrobić), a po drugie poimo że widze pliki na wewnętrznej pamięci, to nie moge niczego zgrać na kompa (zarówno klikając kopiuj/wklej jak i przeciągając plik nic się nie dzieje), a próbując wgrać coś na tablet to wyskakuje komunikat "nie można skopiować... urządzenie przestało odpowiadać lub zostało odłączone". A nie zostało odłączone, bo nadal moge przeglądać foldery itp (dopiero jak wyciągnę kabel to okno z folderami tabletu się zamyka). Będę wdzięczny za pomoc.

edit:

Częściowo problem rozwiązany, na innym komputerze da się kopiować z i na wewnętrzną pamieć tabletu. Dziwne, że na moim głównym są problemy, może ktoś wie w czym może leżeć przyczyna? No i nadal nie widać karty sd na PC...

I przy okazji pytanie, czy tego typu kabel będzie współpracować z tabletem sony s?

http://allegro.pl/kabel-tv-mhl-hdmi-samsung-galaxy-s-ii-oem-promocja-i2100359919.html

Chodzi o oglądanie filmów poprzez kabel hdmi na telewizorze.

Edytowane przez BoyLer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do 1 go w zobacz w panelu sterowania w windzie czy nie masz konfliktu jakiegoś a kabel nie wiem nie sprawdzałem z tego co coś mi się obilo o uszy to nie da się połączyć lecz to moja opinia musisz poczytać. Na pewno działa kabelek ota z pendrivem myszką i klawiaturą kupiłem na allegro od noki ca— 157 (NAZWA KABLA PRZEJŚCIÓWKI) za 12 zł orginał sony dedykowany do naszego taba 80 zl

Sent from my Sony Tablet S using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BoyLer

A PC widzi u Ciebie kartę SD? Bo u mnie widzi tylko tablet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie na PC mam problem na mac osx pracuje z programem android explorel

Sent from my Sony Tablet S using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Na pewno działa kabelek ota z pendrivem myszką i klawiaturą kupiłem na allegro od noki ca— 157

Wielkie dzięki o mały włos wydałbym na oryginał - chyba bym się załamał że przepłaciłem. (piwko poleciało :-) )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy jest szansa na jakąś aktualizację aby S obsługiwała mhl - podłączenie przez usb HDMI? Proponuje rozdzielić bo to jednak inny temat :) Dziękuję.

Edytowane przez piotrsylwia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi