Skocz do zawartości
Mihcio

ClockWorkMod - wykrzyknik w trójkącie.

Rekomendowane odpowiedzi

Mihcio

Witam,

Na moim Hero z T-Mobile (Android 2.1) ostatnio wgrałem Rom Manager i ClockWorkMod gdy chcem wgrać rom'a z poziomu Rom Managera i robi się reboot to wyswietla się telefon z wykrzyknikiem w trójkącie.a:o Co robić?

Dodam że chciałem zainstalować Cyanogen Mod'a 7.1. I bardzo mi na nim zależy bo oficjalny rom jest denerwójący.

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie udało ci się wgrać recovery. Zapewne tak samo jak ja masz zablokowany bootloader ale da się to usunać przez adb. Za chwile dodam ci wątek.

Edit: ROOT dla HTC HERO - z zablokowanym bootloaderem - po update do 2.1 – Wiki Android tu masz wątek na wiki. Najpierw zainstaluj poprawnie SDK i sterowniki (ja na xp wziąłem je z htc sync). A dopiero potem zabieraj się za wgrywanie root recovery i ROMu.

wgrywanie SDK: Instalacja SDK – Wiki Android

Ja miałem problem ze zmienną środowiskową. Myślę że to wynika z tego że tourial był pisany na starsze wersje sdk. Musiałem pobrać Android platform-tools a w zmiennych środowiskowych dopisać c:\Documents and Settings\DomFraniu\Moje dokumenty\Downloads\android-sdk-windows\platform-tools

Wpisałem jak to ma przykładowo wyglądać żebyś nie musiał grzebać po forum

Edytowane przez franiu222

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mihcio

Aha, wielkie dzięki. A czy wtedy jak bym chciał wgrać inny rom to przez ADB czy Rom Managerem też da rade ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rom managerem da się. Jeżeli zrobisz tak w jak linkach powyżej będziesz miał Ra recovery i rom manager bedzie raczej zbędny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a moze ktos zrobic update albo podac inna lokalizacje artykulu spod linka na wiki android ? artykul tam nie istnieje albo mi w jakis tajemniczy sposob nie wyswietla nic z tego serwisu.. zalezy mi na szybkiej odpowiedzi - moj hero padl* i nie wiem co mam dalej robic..

*po uruchomieniu fona stoi w nieskonczonosc na logo G2 Touch Era. podczas proby uruchomienia recovery pojawia sie czerwony wykrzyknik.. ewentualnie jesli ktos wie czy jakos przez adb da sie go zreanimowac to prosilbym o rozwiazanie.. jedno ale - AS SOON AS POSSIBLE !!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no wszystko ladnie pieknie z ta metoda tylko.. opisany sposob wgrania recovery dotyczy RA-recovery, a ja preferowalbym clockworkmod'a.. czy analogicznie mozna zrobic tak z clockworkmod'em ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mihcio

Gdybyś podmienił plik clockworkmod'a z plikiem recovery.img i wykonał wszystko tak jak w instrukcji na wiki to powinno się udać. Tylko tam jest jeszcze plik flash_image i nie wiem za co on odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi