Skocz do zawartości
Zeely

XPERIA Pro a podłączenie pamięci flash przez port USB

Rekomendowane odpowiedzi

Zeely

Kiedyś czytałem o możliwości podpięcia pod XPERIĘ Arc pendrive jednak osobiście poszukuję metody na podłączenie pendrive do XPERII Pro. Pisałem w tej kwestii do oficjalnego supportu Sony Ericssona jednak stwierdzili, że nie ma takiej możliwości. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Znacie jakąś możliwość?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba odpowiednia przejściówka z USB (żeńska) do mini USB do telefonu. O ile posiada telefon tryb OTG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ;)

Chciałem zapytać czy do Xperii Ray można podpiąć pendrive bądź myszkę lub inne urządzenie przez usb (choćby taką przejściówką SAMSUNG KABEL MICRO USB NA USB HOST GALAXY NOTE S2 (2104807522) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.) ?

Pytam tutaj, gdyż było by mi to bardzo przydatne ,a nigdzie nie można tego znaleźć...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zeely

darek50439, kupiłem i LiveDock i potem przejściówkę OTG i niestety nie działa :/

sebakow09, można podpiąć myszkę przez specjalną przejściówkę OTG (kosztu: ~20zł) o której wspomniał kolega wyżej bądź (zalecane) przez zakup LiveDock (podstawka) od Sony Ericssona (koszt: ~150zł)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Xperia Ray ma USB OTG ( potwierdzone osobiście przeze mnie, żeby nie było - organoleptycznie ;) ). Za już ok. 10 zł z wysyłką dostępne są kable ''Nokia CA-157'' - ( 100% kompatybilne z naszymi ''Rejami'' :rotfl: ).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a Xperia Mini Pro ma USB OTG ? ( sk17i )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaveR1

Chodzi Ci o kabelek w zestawie?

Jak kupisz to będzie miała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a Xperia Mini Pro ma USB OTG ? ( sk17i )

Obsługę OTG USB posiada i działa. Można podłączyć pendrive, myszkę itp. Sam sprawdziłem i można. Wszystkie xperie z roku 2011 mają taką funkcjonalność jednak oficjalnie support o tym nie pisze. Nie wiadomo czemu.

Sprawdziłem i pendrive działa świetnie, odczytuje muzykę prosto z niego oraz filmy. Podpiąłem również myszkę i pojawił się kursor na moim telefonie. Klawiatury usb nie mam więc nie potwierdzę.

Wystarczy zainstalować aplikację z marketu kontrolującą podpięte urządzenie USB, nazywa się USB OTG Helper. Dodatkowo trzeba skopiować lub użyc CWM do zaimplementowania Modulatorów. Instalacja przez CWM wystarczy.

Nie mogę tylko opanować podpięcia do drukarki a widziałem na youtubie, że z Xperii Arc s śmiało drukuje. Mi nei widzi drukarki. A to by mi bardzo spasowało...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi