Skocz do zawartości
Marci-n

Motorola Milestone- test ładowarek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj postanowiłem sprawdzić jak milestone zachowuje się na różnych ładowarkach głównie ze względu na wariujący ekran dotykowy gdy nie dotykamy obudowy. Procedura testowa wyglądała w ten sposób:

-podłączam telefon pod ładowarkę i po 5 minutach ładowania otwieram menu zatrzymując palec z otwieranym menu w połowie ekranu i czekam ok minuty patrząc co dzieje się na ekranie.

Na pierwszy ogień poszła ładowarka wraz z kablem usb (to co zostało dołączone do zestawu) o parametrach producenta 5,1V 850mA. Fizycznie ładowarka podaje 5,18V i 830-840mA, co nie jest dużą odchyłką w odniesieniu do mocy.

Efekt: Po zatrzymaniu palca menu zaczyna skakać po 3 centymetry do dołu i góry ekranu aż w końcu zostaje całkowicie otwarte, a następnie uruchomiona jedna z aplikacji.

Druga ładowarka to ładowarka z zestawu od HTC Hero dane znamionowe 5V i 1000mA. Dane odczytane: 5,1V i 1001mA.

Efekt: Menu skacze po caluteńkim ekranie, zostaje całkowiecie otwarte następnie otwiera się pasek powiadomień, bo ze chwilę zniknąć po czym znowu się otwiera i znika. Następnie uruchamia się budzik czyli u mnie pierwsza z prawej na górze aplikacja.

Następną ładowarką była oryginalna ładowarka motoroli do telefonu v8 albo v9 - raczej v8, ale niestety nie pamiętam. Dane znamionowe 5V 550mA i tutaj niestety nie udało się dokonać pomiaru parametrów.

Efekt: menu skakało mniej więcej po 3 mm w górę i w doł, jednak dotyk nie był w żadnym momencie przerwany przez testową minutę.

Na koniec zostawiłem sobie ładowarkę o bardzo zbliżonych parametrach do ładowarki z zestawu czyli ładowarkę motoroli z zestawu od słuchawki bt H710. Dane znamionowe: 5V i 850mA i tutaj ponownie nie udało mi się wykonać pomiaru prądu.

Efekt: Podobnie jak w przypadku ładowarki od v8 dotyk nie został ani razu przerwany i skakanie menu było może odrobinę większe niż w wyżej opisanym przypadku.

Efekt głupiejącego dotyku można zniwelować do zera trzymając obudowę wyświetlacza w ręce. Jedynie na ładowarce od Hero zdarzył się jeden mały skok menu w momencie trzymania obudowy. Niestety nie miałem możliwości przetestowania jak zachowuje się telefon po podpięciu przez złącze USB komputera ze względu na to, że wszystkie wejścia mam zajęte , a nie mogę nic odłączyć.

Niestety nie rozumiem tak dużej różnicy pomiędzy ładowarką z zestawu, a ładowarką o niemal identycznych parametrach od słuchawki. Ładowarka z zestawu bardzo dobrze trzyma zarówno napięcie jak i prąd ładowania. Za kilka postaram się przeprowadzić obiektywne testy trzymania na baterii po pełnym cyklu ładowania na różnych ładowarkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glugi

Za pracę i dobre chęci masz piwo. Czekam na test, jak długo wytrzymuje batka, jeśli możesz uwzględnij tez jak się ma do tego podkręcony procesor.

Mam pytanko: Czy pomimo tego, że jestem nieletni mogę "postawić Piwo"? Nie jest to sprzeczne z prawem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Puki Tobie nikt nie stawia to jest to zgodne z prawem ;)

Wracając do tematu, to w pierwszej kolejności będą to testy na stockowym sofcie nawet bez roota. Prawdopodobnie pod obciążeniem w postaci odtwarzania mp3 przy włączonym wyświetlaczu, żeby za długo nie czekać aż bateria padnie ;) Co będzie więcej to się okaże jak będę stał z czasem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
isaak

Jaką ładowarkę polecacie, ostatnio kupiłem ładowarkę o podobnych parametrach do oryginalnej, jednak tutaj nawet bez dotykania ekranu działy się dziwne rzeczy, telefon sam potrafił wykonywać połączenia włączać programy etc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wczoraj zakończyłem testy ładowarek i wygląda to tak, że błędy są na pograniczu marginesu błędu. Jedynie jak ładowałem telefon z USB z pc to bateria raz padła 4h wcześniej, a drugi ok 2,5h wcześniej niż podczas ładowania na innych ładowarkach(ale na macu już nie było takiego problemu-elastyczny prąd zasilania portu usb). Co jednak nie jest zbyt dużą różnicą w stosunku do 3 dób pracy telefonu zważywszy na fakt, że były wykonywane na w warunkach normalnego użytkowania , a nie są to testy labolatoryjne.

@isaak Ja osobiście polecam pozostać przy oryginalnej ładowarce ze względu na dobre parametry ładowania i jedynie dokupić dłuższy kabel USB jeżeli potrzebujesz. Jest to zdecydowanie najkorzystniejsze rozwiązanie. Tanie ładowarki na ogół są słabej jakości nawet nie chodzi tutaj o wykonanie tylko o parametry prądowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
shaka

Mi sie rowniez wydaje ze standardowa jest najlepsza. Mi ekran wariuje tylko jak uzywam jakiegos plastikowego case na telefon, ktore izoluje cala obudowe, jak mam goly telefon w rece to nie ma problemu.

Jezeli juz tak wariuje ze sam dzwoni i tym podobne to bym myslal chyba nad serwisem.

// tapniete z Milestona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
isaak

Oryginalna ladowarka sie spaliła podczas burzy. Kupilem taka za 20zl ale juz padla, teraz laduje przez komputer, i chce kupic cos porzadnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
shaka

oryginalne motoroli nie są drogie, ja dokupiłem sobie sieciową za chyba 30zł, tylko ładuje wolniej bo ma 550mV na wyjściu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@flup: I po naładowaniu za pomocą tej sieciowej (550mA) bateria trzyma dłużej niż po naładowaniu za pomocą standardowej (850mA) ?

@Marci-n: Polecasz bardziej standardową ładowarkę (850mA), ale z Twojego testu wynika że ładowarka sieciowa (550mA) jest lepsza jeśli chodzi o wariujący ekran. Czemu zatem polecasz bardziej tą standardową z kablem USB ?

Edytowane przez XGrzesX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
shaka

Wydaje sie ze roznica w trzymaniu baterii jest mala albo zadna. Ta oryginalna za to laduje o 1/3 szybciej. W ok, godzinke. Przydalby sie do niej jednak dluzszy kabel usb.

// tapniete z Milestona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi