Skocz do zawartości
Gość Mad

Środki i sposoby czyszczenia telefonu.

Rekomendowane odpowiedzi

Tego u nas nie było, chyba.

Środki czyszczące oraz sposoby utrzymania telefonu w czystości (nie, nie chodzi o produkty typu folia, etui, kabura, itd od tego mamy inny temat).

W tematach z kurzem pod ekranem często pojawiał się problem kurzu czy drobinek czegoś tam, między ramką a ekranem, tj. po zdjęciu klapki jest też taka mała szczelina. I ja dziś przez przypadek spróbowałem czegoś takiego: Metoda na całusa albo wampira haha, bez podtekstów. Wiem, że nie jest to może zbyt higieniczne, ale miałem już dość tego pomiędzy, bo coś mi wpadło tam 2 dni temu. Więc wziąłem telefon pod usta i tak jak wysysa się jad, tak poniekąd całując telefon w miejscu tych drobinek :facepalm1: wyssałem to ;D Telefon czysty na brzegach jak się patrzy! Polecam po tym umyć zęby i/lub napić się piwa. Ale doświadczenie mam i wam przekazuje. A zrobicie co chcecie. :truestory:

Po za tym warto chyba mieć sprężone powietrze.

A niech, który to do kwiatków wrzuci.. zamorduje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adtech84

Ooo jeżeli chodzi o środki i sposoby czyszczenia Sensacji to i ja dorzucę swoje trzy grosze:)

1.Środki czyszczące: bawełna, wełna, poliester, polar itp... ( patrz co masz akurat na sobie:E )

2.Sposoby czyszczenia: ruchami prostoliniowymi lub krzywoliniowymi (okrąg, parabola itp.). Ruch powinien być w miarę jednostajny i wykonywany na powierzchni bez udziwnień ( sznurki, nitki, zamki, suwak ). Pocieramy Sensacje o sweterek, polarek itp.

PS. Nie ponoszę odpowiedzialności z powodu zarysowania sensacji z powodu złego doboru środka czyszczącego, niedoczytania poradnika, źle dobranej siły i prędkości w stosunku do użytego materiału czyszczącego itp.:ok:

PS2. Czynności opisane w niniejszej solucji proszę wykonywać tylko i wyłącznie w stanie trzeźwości ciała i umysłu:zdrowko:

Edytowane przez adtech84

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a czy da się jakoś swoimi metodami wyczyścić te drobinki kurzu pod ekranem bez konieczności oddawania telefonu na gwarancję ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie sądzę, nie masz dostępu ani mozliwości - rozebranie telefonu jak nie oddawałeś go wcześniej na gwarancję jest niemożliwe bez utraty gwarancji - plomba gwarancyjna, a i ważniejsze dla nas zwykłych użytkowników - rozbierając ekran (wyśw od szybki) nie masz warunkow labolatoryjnych - czyli po całej operacji więcej będzie kurzu niż przed czyszczeniem;)

więc jeśli masz gwarancję masz do wyboru - znosić kurz lub znieść ten tydzień max dwa bez sensacji:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też dorzucę coś od siebie :)

Wkurzające jest gdy napcha się kurzu i drobinek w tą szparkę pomiędzy ekranem i ramką (nie obudową)

Ja co jakiś czas poprostu zdejmuje obudowę biorę kartkę papieru, zginam ją na pół i miejscem zgięcia (rogiem) przejeżdżam w tej szczelinie.

Polecam ten sposób :)

Btw. mam pytanie; Co jakiś czas gdy zdejmuję obudowę zauważam na środku baterii takie jakby wilgotne miejsce/plamkę. Zdaża się do praktycznie zawsze po dłuższym nie zdejmowaniu obudowy. Nie przeszkadza to w ogóle ale jestem ciekawy skąd się to bierze ? Z baterii ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mi się takie coś pojawia...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pukas

Wysysania nie praktykowałem ;), ale działają włochate tkaniny - zawsze coś tam wlezie w szczelinę i wyciągnie kurz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi