Skocz do zawartości
piotremis

LG GT540 -Recenzja

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Postanowiłem założyć nowy temat - chcę w nim opisać GT540 po tygodniu użytkowania by pomóc przy ewentualnej decyzji czy zakupić właśnie ten model...więc do dzieła!

WYSWIETLACZ:

Ekran wykonany w technologii TFT o przekątnej 3" i rozdzielczości 320x480 mogący wyświetlić 262tyś. kolorow, spełnia się w swojej roli, nawet w słoneczny dzień przy 100% podswietleniu daje się odczytać zawarte na nim informacje. Rezystywny dotyk wbrew pozorom zostal dopracowany i nie sprawia problemów w codziennym użytkowaniu - jest wystarczająco czuły, również w kwestii "musnieć".

DŹWIĘK I WIBRACJE:

Wbudowany glosnik jest wystarczającej jakości, lecz nie jest awangardą. Natężenie dźwięku jest na dobrym poziomie - telefon slyszalny jest nawet gdy znajduje się w pokrowcu a ten w kieszeni. Minusem są wg. mnie wibracje, które nie są zbyt silne i po włożeniu telefonu we wcześniej wspominany pokrowiec są ledwo.wyczuwalne.

MULTIMEDIA:

Tutaj jako telefon z nie najwyższej półki można czuć się zaskoczonym - AGPS dosyć dobrej jakości, możliwość odtwarzania DivX oraz Xvid oraz wiele innych dodatków jak np. akcelerometr sprawiaja iż telefon staje się poniekąd gadzeciarski.

BATERIA:

Starcza na ok. 2 dni przy średnim użytkowaniu aparatu, a to dzięki 1500mAh pojemności oraz technologii Li-Po. Ładowanie trwa ok. 3h co wydaje się dobrym wynikiem przy wspomnianej pojemnosci.

APARAT:

Zdecydowałem się poswiecić oddzielny "dział" by go opisać, gdyż dla wielu jest on ważny przy wyborze telefonu. A więc 3MPixel do codziennych zadań jest wystarczający. Brakiem napewno jest nie posiadanie flash'a co praktycznie uniemożliwia robienie zdjęć w warunkach zlego oświetlenia. Jest za to tryb makro, ktory pozwala na robienie zdjęć z bliska. Telefon daje też możliwość kręcenia klipow wideo w maksymalnej rozdzielczosci 640x480 pixeli przy 17 kl/s.

OPROGRAMOWANIE:

Android w wersji 1.6 wydaje się nie wykozystywać wszystkich mozliwosci sprzętowych telefonu, jednak producent podobno planuje aktualazację systemu ok. lipca bierzacego roku, lecz nawet w tej wersji codzienne kozystanie nie sprawia trudności. Nakladka od LG także wydaje się być dobrze sprojektowana, jest nieco podobna do nakladki od HTC.

PODSUMOWANIE:

LG GT540 to dobry telefon z Androidem za rozsądne pieniądze. Polecam go dla początkujących użytkowników Androida, ktorzy chcą poznać jego tajemnice.

Ps. Recenzję w całości napisałem wlasnie przy pomocy tego telefonu, więc wybaczcie ew. literowki itp.

Pozdrawiam

Edytowane przez piotremis
    Poprawka czasu ładowania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kat_ek

Z tym czasem ładowania to chyba przesądziłeś. 4 godziny? Ładowarka o wydajności 700 mA, bateria 1500 mAh daje czas ładowania trochę ponad 2 godziny, przynajmniej w teorii. Jednak ja nie ładowałem go aż tak długo (4 godziny). Ale z ciekawości jak będę ładował baterię to sprawdzę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dude

mi z 4% do pelna w ok 3h

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To akurat wartość orientacyjna ale u mnie od 0 do pełna to właśnie 3 do 3.5h więc napisałem 4 żeby nikt zawiedziony nie był ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kat_ek

Chyba muszę musiał pomęczyć baterię żeby szybciej padła i sprawdzić ten trop :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BubiPL

No to zdrówko piotremis'ie :) ja go kupuję w sobotę to może skrobnę coś większego z fotkami filmikami i quake'm :D ciekawe czy ktoś już go zrootował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki ;) co do rootowania...z tego co wiem nikomu się tego jeszcze uczynić nie udało...ale może wkrótce ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kat_ek

No i dzisiaj czas ładowanie baterii od poziomu 1-2% do 100% trwał dwie godziny z hakiem. Ale podczas ładowania telefon leżał spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dobra poprawię na 3h ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzięki ;) co do rootowania...z tego co wiem nikomu się tego jeszcze uczynić nie udało...ale może wkrótce ;)

Ten telefon ma jakieś recovery? Ciągle sie zastanawiam czy posiada perfect spl czy blokadę fastboot... można prosić o screeny hboot(czerwony + domek) przy uruchomieniu? :)

Sent from my HTC Magic using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi