Skocz do zawartości
blaster44

Nowa bateria nie pasuje(?)

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem na allegro baterię:

NOWA ORYGINALNA BATERIA BA S350 SAPP160 HTC MAGIC (2098930869) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Zdjąłem folię zabezpieczającą styki, wkładam i... niespodzianka. Bateria jest o niewielką część milimetra za długa i nie chce "wskoczyć" na swoje miejsce. Co z tym zrobić? Ta z której teraz korzystam wchodzi bardzo lekko. No i baterie się odrobinkę różnią. Możecie porównać tą ze zdjęcia na allegro ze swoją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie jest oryginalna bateria, tylko podróba. Oryginalna jest zapakowana w kartoniku HTC, a nie w foliowym opakowaniu i kosztuje prawie 2x tyle.

Już ktoś pisał na forum, o problemach z bateriami od tego sprzedawcy.

Jak nie chcesz aby kasa przepadła, pisz do sprzedawcy, że sprzedał ci towar niezgodny z opisem. Tylko nie daj się wrobić w kontakt z serwisem HTC. To sprzedawca odpowiada za towar jaki sprzedaje i on musi Tobie dostarczyć sprawny.

Tak jest zapakowana bateria od HTC: BA-S350 - Bateria do Magic - HTC-sklep.pl - Urządzenia i akcesoria HTC

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko ta w tej paczce wygląda bardziej jak ta kupiona na aukcji niż jak ta, którą już miałem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tylko ta w tej paczce wygląda bardziej jak ta kupiona na aukcji niż jak ta, którą już miałem...

Tak czy owak bateria HTC kosztują ok 100zł (80-120), a nie 40. Jak bateria nie pasuje, to dzwoń lub pisz do sprzedawcy, bo sprzedał ci bubla.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już byłem u niego, wcisnął mi na siłę do telefonu i tłumaczył, że stara jest zdeformowana, i dlatego lekko wchodzi... Tą swoją ledwo sam wyciągnął. Co mam mu powiedzieć? On twierdzi, że jest oryginalna...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedz mu, że chcesz taką baterią, którą można normalnie wyciągnąć, albo odstępujesz od umowy kupna na podstawie "niezgodności towaru z umową", gdyż nie jest w stanie dostarczyć pełnowartościowego towaru. (w takim wypadku musi zwrócić wszelkie poniesione przez Ciebie koszta)

Jak będzie robił problemy, możesz go postraszyć rzecznikiem praw konsumenta, a nawet sądem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi