Skocz do zawartości
plastek1972

[KERNEL] franco.Kernel #1 (11-02-2012)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przedstawiam Wam najnowszego kernela na Galaxy Note . jest naprawdę szybki ,zapraszam do testowania, jak się okazuje Kernel stwarza wiele problemów ,ale jest już wersja #2

Tłumaczenie translatorem :

To, co moje jądro składa się:

Pliki * initramfs ze zwykłymi rzeczami (korzeń, wsparcie CWM, etc odzysku)

Pliki * Partycje prawidłowo zamontowany w ramdysku podjąć jak najwięcej z urządzenia

* Wartości VM manipulowane na maksymalną wydajność baterii /

* OnDemand gubernator właściwie tweaked - cechy 10k częstotliwość próbkowania dla bardziej drobnoziarnistych próbkowania

* Procesor częstotliwości opóźnienie przejścia spadł do 40k zamiast 100k akcji

* I / O wzmocniony - czuję, że to jest najważniejsze ustawienia w jądrach Androida

* CFQ I / O scheduler domyślnie - większość deweloperów Androida jądra zdecydować się na pracę z terminem lub wyłączników innych, ale po głębokim testowania właściwego tweaked CFQ dla urządzeń flash okazał mi jak wybór najbardziej niezawodnych

* CFS harmonogram zadań odpowiednio manipulowane, gwarantujących najlepsze wrażenia wielozadaniowej

* CFS Autogroup dodał

* TCP Veno przekrwienie scheduler domyślnie jako jego bardziej odpowiednie dla tego typu urządzeń

Kernel * pozbawiony debugowania gó**o - tylko debugs że pozostawali były: logcat, printk i kallysms (dla Voodoo Louder support)

* Hotplug ustalony z łat arighi

* Połatany do 2.6.35.13 od głównej linii kanału jądra

* CRC32 biblioteka, która jest używana przez wielu wewnętrznych mechaniki jądra całkowicie połatany do najnowszych wersji

* Zestawione z drzewa RCU Fast No Hz do dalszych oszczędności baterii

* Magic zwykłej Franco

Pliki * Działki wiele więcej, że będę pamiętał później i dodać go z powrotem tutaj ...

Lista zmian:

# 2

* Konserwatywny ustawiony jako domyślny gubernatora - dał mu 10k częstotliwość próbkowania jak ja na OnDemand i dał mu 80 up_threshold, trochę niższej niż wartość czas. Pozwoli skali gubernatora się trochę częściej, dzięki czemu system jest snappier dużo przy zachowaniu właściwej równowagi baterii

* Dodano alokatora SLQB - I zazwyczaj mają tendencję do używania SLUB, ale postanowiłem dać ten jeden próbować ten czas i to okazało się świetnym wyborem

* Dynamiczna Hotplug wyłączone - chcemy, aby system mieć oba rdzenie zawsze włączone. Oznacza to dwie rzeczy, oznacza to pomoże dużo za wyścig do bezczynności (szybko idziemy do jałowego baterii więcej możemy zaoszczędzić), a to oznacza, wielkości nadwyżki, który został utworzony podczas onlining / offlining CPU1 znika od hotplug jest bardzo kosztownym procesem do systemu

Pliki * łaty zarządzania zasilaniem z głównej linii jądra

* EXT4 kierowca połatany trochę

* EXT4 zapisu regresji utrwalone (regresji jest wtedy, gdy poprzednie wprowadzony kod pieprzy się, mimowolnie, jakiś inny kod, w tym przypadku regresja została ustalona)

* Kierowca Lowmemorykiller połatany na lepsze zarządzanie pamięcią

Sen * wydania śmierci powinna być ustalona

* Wprowadzony VMAP_AREA_CACHE

Jeśli takie tłumaczenie nie odpowaida proszę zamknąć i usunąć temat

Wrzucamy Przez CWM recovery

http://minooch.com/franciscofranco/Galaxy%20Note/franco.Kernel-nightly.zip

Edytowane przez plastek1972

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wrzucal ktos? Jakies odczuwalne zmiany?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AdamR

kernel wrzucony, szybko wszystko działa jednak jakiś odczuwalnych zmian na ten moment to chyba nie ma, dam znać za jakies 2 h ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie ,na romie mowmo v8 w quadrancie przed wrzuceniem tego kernela miałem wynik 4000 ,a po wrzuceniu dochodzi do prawie 6000, oczywiście bez podkręcania procka. Jest to jak widzicie pierwsza wersja Kernela i następne będą napewno jeszcze lepsze.:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AdamR

wygląda na to, że na tym kernelu max w cpu to 1400 a min 200 nic po za tym się nie da podkręcić dodam że także śmigam na romie mowmo v8, jednak mimo wszystko działa naprawdę szybko ;)

Jeżeli chodzi o prace baterii dam znać za jakiś czas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego plastek1972 niestety muszę Cię z przykrością poinformować, że zgodnie z ogłoszeniem - "Język polski w tematach na forum" musisz przetłumaczyć pierwszy post, nieprzetłumaczony po 24 godzinach zostanie zamknięty i usunięty.

Edytowane przez Sekator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wgrałem i niestety telefon nie wybudza się z Deep Sleep. Pomaga tylko wyjęcie baterii.

Wysłane z mojego GT-N7000 z Darky Note 3.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    titus78

a u mnie po skończonej rozmowie telefon zebrał czarny ekran i pomogło tylko wyjęcie baterii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nowy57
    a u mnie po skończonej rozmowie telefon zebrał czarny ekran i pomogło tylko wyjęcie baterii

na xda ludzie skarza sie podobnymi problemami

autor testuje juz #2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi