Skocz do zawartości
pawelkg

Synchronizacja danych aplikacji między urządzeniami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu mam już 2 urządzenia z Androidem: tablet i telefon. W obu mam wpisane to samo konto Google. Czy jest jakaś możliwość by dane aplikacji się na bieżąco synchronizowały w tych apkach, które mam na obu urządzeniach? Np. postęp gry jest taki sam na obu urządzeniach a nie 2 niezależne, czy program do notatek/ToDoList się synchronizują (nie poprzez założenie konta w usłudze danej aplikacji). Najlepiej jakby była taka możliwość bez rootowania urządzeń.

PS. I nieco z innej beczki. Jak usunąć z Marketu poprzednie urządzenie z Androidem? Pomimo, że już ~miesiąc nie używane, reset na nim zrobiony to ciągle mam je na liście dostępnych urządzeń.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    I nieco z innej beczki. Jak usunąć z Marketu poprzednie urządzenie z Androidem? Pomimo, że już ~miesiąc nie używane, reset na nim zrobiony to ciągle mam je na liście dostępnych urządzeń.

Nie można usunąć urządzenia. Można je jedynie ukryć w ustawieniach marketu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    HouseM

urządzenie można usunąć poprzez powiązanie go z innym kontem Google.

Każda aplikacja ,ktora oferuje synchronizację online będzie się synchronizować pomiędzy wszystkimi urządzeniami ,na których masz ja zainstalowaną i powiązana z tym samym kontem (niekoniecznie google)

Jak twórca aplikacji nie przewidział możliwości synchronizacji online to nathraknym jest, że tego nie obejdziesz. Jakkolwiek wszystkie aplikacje typu notesy, todo, itp posiadają funkcję autosynchronizacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozwolę sobie odświeżyć temat, może coś się pojawiło. I czy ktoś może wie czy da radę do tego jakoś wykorzystać funkcję backupu z opcji Androida? Mam to zaznaczone na tablecie i telefonie, ale dane między urządzeniami się nie synchronizują :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi