Skocz do zawartości
Good Luck

Root Gingerbread i dotykowa wersja Clockwork mod dla LG P970. Video + pliki BIN/FLS

Rekomendowane odpowiedzi

Good Luck

Jest to sposób na przywrócenie LG Blacka do pełnej sprawności systemowej (bootloop, itp).

Po udanym flashowaniu zgodnie z instrukcją automatycznie uruchamia się recorvery gdzie ręcznie wykonujemy wipe, mamy do dyspozycji niemiecki v20n lub V20o z rootem.

Dodatkowo cieszymy się najnowszą, dotykową wersją Recorvery.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DEU/GERMANY V20o w plikach BIN/FLS

Plik: http://dl.dropbox.com/u/716207/patched_bin_lgp970_v20o_mar_03_2012_by_snegovik.7z

XDA:xda-developers - View Single Post - [Root] on V20B_CIS&V20O_DEU

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. Ściągnij dla V20n [upload v20n] lub dla V20o http://dl.dropbox.com/u/716207/patched_bin_lgp970_v20o_mar_03_2012_by_snegovik.7z i rozpakuj gdzieś w dowolnym miejscu komputera.

2. Ściągnij http://dl.dropbox.com/u/716207/SmartFlashTool_External.rar i rozpakuj gdzieś w dowolnym miejscu komputera.

3. Ściągnij http://dl.dropbox.com/u/716207/Superuser.zip i skopiuj go do katalogu głównego SD/Card. Nie wolno rozpakować!

4. Wyłącz telefon.

5. Wciśnij i przytrzymaj przycisk głośności + (Volume+) i włóż kabel USB do LG.

6. Wejdziesz do trybu S/W (nie odpinasz kabla od komputera do ukończenia instalacji).

7. Uruchom B_SmartFlashTool_Extern

8. Wybierz zakładkę ROM copy D/L

9. Wybierz plik AP: [PATCHED]V20o.bin

10. Wybierz plik CP: V20o.fls

11. Kliknij Start

12. Po udanym flashowaniu telefon wykona reboot i uruchomi się tryb Recorvery.

13. Wykonaj Wipe data/factory reset, Wipe cache partition, Wipe dalvik cache

14. Zrób flash Superuser.zip (install zip form sd card)

15. Uruchom system ponownie (Reboot system now)

16. Po włączeniu telefonu masz androida 2.3.4 V20n + root.

Edytowane przez LukaszK
    dodano link xda z v20o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Good Luck

Działa, osobiście sprawdziłem. Jedynie grupy kontaktów są po niemiecku, problem znany z pierwszego gb na p970.

Wysłane z czarnego piekła za pomocą Taptalk'a

Edytowane przez LukaszK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    schreder

Nie verison tylko version ;p Niestety ja nie mogę sprawdzić narazie :S Fajnie, że wymyślili roota w taki sposób ;p

Edytowane przez schreder

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    9. Wybierz plik CP: [PATCHED]V20B.bin

10. Wybierz plik AP: V20B.fls

Jesteś pewien co do plików?

Tutaj widzę, że bin zapodajemy jako CP a fls jako AP.

Z kolei w oryginalnych softach samsunga jest bin jako AP i fls jako CP: LGP970AT-00-V10a-EEU-XXX-MAY-09-2011+0_AP.bin i LGP970AT-00-V10a-EEU-XXX-MAY-09-2011+0_CP.fls

Radzę to poprawić zanim ktoś zaliczy poważnego bricka!

//EDIT: Fałszywy alarm. ;)

EDIT:

Wrzuciłem ten soft podając, tak jak powinno być, [PATCHED]V20.bin jako AP i V20B.fls jako CP. Odwrotnie, według Twojego opisu, nie odważę się wrzucić gdyż na 99% jestem pewny bricka...

EDIT2:

Po flashowaniu telefon uruchamia się w CWM 5.8.1.3. Wybieram "install zip from sdcard" a następnie "choose zip from sdcard" i wskazuję plik "Superuser.zip" po czym jest pytanie o potwierdzenie i wszystkie 7 pozycji jest jako "NO", nie ma nigdzie "YES".

Radzę wszystkim uważnie wrzucać tę modyfikację...

Mnie bardziej niż ten soft interesuje to, skąd ktoś pobrał V20N DEU w plikach bin/fls i w jaki sposób go zmodyfikował wrzucając do niego niefabryczne Recovery.

Przydałby się właśnie polski V20N POL bin/fls z tym właśnie recovery. :)

Edytowane przez RadkoR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mistrzowie Androida, post powyżej rzucono Wam wyzwanie ;)

Fakt, że przydałaby się patriotyczna wersja.

Do dzieła, Panie i Panowie! :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Good Luck

Linki uaktualnione.

w linku na xda jest właśnie tak:

9. choose CP file: [PATCHED]V20B.bin

10. choose AP file: V20B.fls

Za chwilę to sprawdzę jeszcze raz...

foto z xda...

post-94698-14255702622841_thumb.png

Po flashowaniu telefon uruchamia się w CWM 5.8.1.3. Wybieram "install zip from sdcard" a następnie "choose zip from sdcard" i wskazuję plik "Superuser.zip" po czym jest pytanie o potwierdzenie i wszystkie 7 pozycji jest jako "NO", nie ma nigdzie "YES".
    należy przewinąć dotykiem (palcem lub rysikiem) wszystkie NO w górę, do pokazania się pozycji YES...

postępowałem zgodnie z 1 postem i zawartą tam instrukcją i muszę przyznać, że po raz drugi telefon dostał V20N plus ręcznie zainstalowanego roota...

dla pewności proszę zobaczyć "video" z 1 posta...

---------- Post dołączono o 23:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:55 ----------

Mnie bardziej niż ten soft interesuje to, skąd ktoś pobrał V20N DEU w plikach bin/fls i w jaki sposób go zmodyfikował wrzucając do niego niefabryczne Recovery.
    tak zmodyfikowany jest V20A, V20B i V20N Edytowane przez pulun

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok w takim razie wychodzi na to ze CP i AP nie ma znaczenia.

Sprawdz jeszcze jesli mozesz czy wyswietla Ci poprawnie IMEI w telefinie. Dzieki. :)

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Good Luck
    czy wyswietla Ci poprawnie IMEI

IMEI w systemie jest taki sam jak pod baterią...

Sprawdzałeś może tego roota? Czy wyświetla w Recorvery? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    IMEI w systemie jest taki sam jak pod baterią...

Sprawdzałeś może tego roota? Czy wyświetla w Recorvery? :)

OK, tak więc przed chwilą raz jeszcze podszedłem do całej sprawy.

Wgrałem soft umieszczając .fls w CP i .bin w AP, a więc odwrotnie niż w moim poradniku, ale to też zadziałało. Widać nie ma to żadnego znaczenia na szczęście. ;)

Z Recovery też sobie poradziłem. Nie wiem czemu nie wpadłem na to, żeby listę "NO NO NO YES" przewinąć niżej... :facepalm:

Wipe zrobiony, Superuser.zip zainstalowany.

Po reboocie sprawdziłem RootCheckerem Roota i Busybox. Wszystko na zielono. :)

Tak więc potwierdzam działanie tej metody. :)

PS. Do pełni szczęścia brakuje tylko przerobionego softu V20N POL, ale postaram się coś z tym zrobić... ;)

PPS. Mimo wszystko obstaję przy podawaniu pliku .bin dla AP (Application Processor) i .fls dla CP (Call Processor), tak jak twierdzi oryginalny manual serwisowy dołączony do Smart Flasha.

W tym modyfikowanym sofcie może to nie mieć znaczenia, ale w oryginalnym LG już może mieć.

Edytowane przez RadkoR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Good Luck

ten poradnik działa w 100% również na "ERROR LG Security Team"

Wysłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x