Skocz do zawartości
hooded

[PORADNIK] Instalacja oficjalnego oprogramowania

Rekomendowane odpowiedzi

hooded

optimus-one-gigerbread.jpg

1. Pobierz i zainstaluj program LG mobile update który znajdziesz na stronie internetowej LG i wybierz opcję Instaluj sterowniki USB

24-lgmobile-support-tool-android-2.1.png

2. Pobierz interesujący Cię rom: http://forum.android.com.pl/f110/spis-oficjalnych-roma-w-od-lg-74266/

3. Pobierz i rozpakuj KDZ

4. Zainstaluj zawarty w paczce plik msxml.msi

5. Podłącz telefon do komputera (nie uruchamiaj trybu pamięci masowej) i uruchom KDZ jako administrator

6. Ustaw Type na 3GQCT oraz PhoneMode na DIAG oraz wskaż lokalizację przygotowanego ROMu a na koniec kliknij Launch software update

kdz-updater.png

Telefon w trakcie operacji przejdzie w tryb Emergency Mode a tobie pozostało tylko oczekiwanie. Czas trwania operacji to około 10 minut. Nie odłączaj telefonu dopóki sam nie uruchomi się ponownie. Odłączenie za wcześnie może spowodować uceglenie telefonu dlatego najlepiej dla bezpieczeństwa po zakończonym procesie odczekać jeszcze z 15 minut przed odłączeniem telefonu.

Po procesie utracisz wszystkie dane w swoim telefonie dlatego zrób kopie zapasowe swoich danych.

Po procesie stracisz również roota i recovery o ile wcześniej posiadałeś.

Przed przystąpieniem do operacji naładuj baterię do 100%.

W przypadku przeprowadzania tej operacji na komputerze stacjonarnym używaj zawsze portu usb umiejscowionego z tyłu komputera. Nie używaj wszelkich rozgałęziaczy/hubów usb.

Na czas trwania instalacji wyłącz antywirus i wszystkie inne programy na komputerze. Jesteś tylko Ty, kdz i telefon.

Opisany w tym poradniku proces można wykonać w każdym wypadku. Niezależnie od tego czy na telefonie masz przed przystąpieniem do instalacji oficjalne czy nie oficjalne oprogramowanie.

Osoby posiadające androida w wersji 2.2/2.2.2 mogą dokonać aktualizacji do 2.3.3 przy pomocy oficjalnego programu LGMobile Update, więcej informacji na ten temat znajdziesz w instrukcji dołączonej do swojego telefonu.

Jeżeli podczas uruchamiania telefon zawiesi się na logo LG (pierwsze uruchamianie trwa trochę dłużej więc poczekaj przynajmniej 10 minut) to wyłączamy telefon i przy pomocy skrótu klawiszowego home (domek) + głośniej (rozgłaśnianie z prawej strony telefonu) + power (włączanie / blokowanie telefonu) wykonujemy hard reset.

Jeśli KDZ nie widzi twojego telefonu to wyłącz w menadżerze urządzeń LGE Virtual Modem który będzie się znajdował w dziale Porty (COM and LPT) a jeśli tam go nie znajdziesz to poszukaj w dziale Modemy.

devicemanager.jpg

Jeśli komputer dalej nie widzi telefonu to podłącz przez usb telefon do komputera w trybie debugowania (Ustawienia>Aplikacje>Dla programistów) i poczekaj aż zostaną zainstalowane brakujące sterowniki w systemie.

Poradnik v.1.3 [wersja ostateczna]

Edytowane przez hooded

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bula

Rozumiem, że można tym przywrócić stocka będą na custom romie (głupie pytanie tak dla pewności :)). Na marginesie czy jeżeli zrobię kopie w recovery systemu tylko z rootem i recovery, potem wgram custom roma, ale wrócę do poprzedniego stanu przez restory w recovery, a potem odrootuje telefon to gwarancja wróci?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hooded

Tak,, tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bula

Czy mając telefon z brandem plusa i wgram z brandem Playa to będzie gwarka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie... ;/ Jak masz gwarancje z Plusa to jak mozesz oddawac telefon z softem play'a... :/ to tak nie dziala :P wydaje mi sie ze jak wgrywasz innym rom i chcialbys zas wrocic do oryginalnego to dajesz backupa i zas przywracasz ustawienia fabryczne... :P Czy to tak jest? Wiem ze root zejdzie a jak z recovery?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hooded

Recovery można usunąć z poziomu ustawień Rom menagera. Ogólnie flashowanie przez kdz usuwa roota i recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bula
    Wiem ze root zejdzie a jak z recovery?

Jest na odwrót.

hooded - czy możesz usunąć kilka prywatnych wiad., bo mam sprawe?

Edytowane przez Bula

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kons

Witam. Działa wam stabilnie KDZ gdy używacie go na Windows XP ? U mnie sam się wyłączył bez przyczyny kiedyś gdy wgrywałem softa (przy 90%) i telefon uwalony miałem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi