Skocz do zawartości
Erendi

Ustawienia GLONASS dla Androida

Rekomendowane odpowiedzi

Erendi

Mam telefon ktory wspiera GPS i GLONASS.

Jakie sa ustawienia GPS dla GLONASS?

BTW, standardowe dla GPS od google to:

cn.pool.ntp.org

supl.google.com

7276

Mam telefon Xiaomi wiec oczywistym jest ze mam 'CN.'.

Z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    HouseM

a Glonass przecież nie korzysta z infrastruktury GPS więc dlaczego i gdzie chcesz wpisywać te adresy serwerów ? Oprogramowanie może łączyć dane uzyskane z infrastruktury GPS z danymi od ruskiego systemu celem zwiększenia precyzji pozycjonowania. Tyle teorii. Prawo zabrania uzyskania większej niż 30 metrów dokładności pozycjonowania więc zdecydowanie nie znajdziesz legalnego softu ,który połączy glonass + gps + a-gps.

Edytowane przez HouseM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze chyba nie wspiera to androida przynajmniej SE musi latki zrobic na system

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Prawo zabrania uzyskania większej niż 30 metrów dokładności

Eee... a coś konkretniej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bri

Ciekawe te 30 metrów.

Wyczytałem że GLONASS to rosyjskie 19 satelitów, podczas gdy znany GPS korzysta z 30 satelitów amerykańskich. Chip od GPS i soft w telefonie wpierw wyszukuje naszą pozycję wg GPS (AGPS) a gdy ma problem lub uzna że dokładnosć jest niewystarczająca szuka dodatkowych informacji w GLONASS.

Tyle Teorii, w praktyce wiem że ArcS znajdzie mnie stojącego przy oknie w budynku z dokładnością do 2-3 metrów, nie wem z czego i w jakiej kolejności korzysta ale działa. Tak samo bez problemu znalazło mnie w ruchu w pociągu, opóźnienie pozycjonowania w ruchu miało max 10 sekund.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Erendi
    a Glonass przecież nie korzysta z infrastruktury GPS więc dlaczego i gdzie chcesz wpisywać te adresy serwerów ? Oprogramowanie może łączyć dane uzyskane z infrastruktury GPS z danymi od ruskiego systemu celem zwiększenia precyzji pozycjonowania. Tyle teorii. Prawo zabrania uzyskania większej niż 30 metrów dokładności pozycjonowania więc zdecydowanie nie znajdziesz legalnego softu ,który połączy glonass + gps + a-gps.

Pewien jestes ze nie laczy GPS i GLONASS?

GLONASS support in our latest Xperia™ phones — Developer World

Co do tych 30 metrow, to tez ciekaw jestem bo mnie zawsze wszyskie GPS'y znajdywaly +-5 metrow.

A jak jestem u siebie w domu to znajduje mnie z dokladnoscia do 1 metra - nie mam pojecia jak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BTW, standardowe dla GPS od google to:

cn.pool.ntp.org

supl.google.com

7276

Zacznijmy od tego, że to nie są ustawienia GPS. Zarówno GPS, jak i GLONASS nie mają żadnych ustawień.

A to o co się pytasz, to adresy serwerów aGPS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    HouseM

Co do tych 30 metrow, to tez ciekaw jestem bo mnie zawsze wszyskie GPS'y znajdywaly +-5 metrow.

A jak jestem u siebie w domu to znajduje mnie z dokladnoscia do 1 metra - nie mam pojecia jak.

5 metrów wynika z dobrodziejstw jakie daje nam assisted GPS i cala masa modyfikacji po stronie oprogramowania do nawigacji.

30 metrów w poziomie (nie powiem ile w pionie bo nie pamietam) to wynik umów międzynarodowych. Cywilny moduł GPS nie może mieć wiekszej dokładności. Inaczej jest niezgodny z prawem i Czysto teoretycznie właściciel czy sprzedawca mogą mieć poważne problemy. To tak jak nie możesz przewozić przy sobie załadowanej broni palnej albo modułów sterowania od rakiet ziemia powietrze ;-)

Wracając do rzeczywistości ten ruski system nie wspiera na chwilę obecną wspomagania przez serwisy wspomagające pozycjonowanie.

Zostaje na chwilę obecną do cywilnych zastosowań A-GPS, GPS, GLONASS, GLONASS-GPS. A-GLONASS-GPS nie istnieje. Zresztą czy komukolwiek do czegokolwiek (w warunkach cywilnych) potrzebna by była aż tak duża precyzja pozycjonowania poziomego i pionowego i prędkości poruszania ?

Wysłane z mojego A500 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pewien jestes ze nie laczy GPS i GLONASS?

Wszystkie źródła podają, że oprogramowanie będzie uśredniać z obu systemów.

Jest to nawet logiczne, bo urządzenie mająć dwa źródła tych samych danych nie będzie mieć takiego problemu.

Jedynie zużycie energii może być ciekawe ;)

Te 30m to bzdura wyssana ze skaleczonego palca.

Od dawna system dawał większą dokładność. Uruchomienie EGNOS poprawiło dokładność do tych 2-3 metrów w dobrych warunkach.

Dlatego upomniałem się o źródło tych rewelacji ale jak widać.

Tu nawet logika nie podpowiada do czego miałoby służyć takie ograniczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

30 metrów? Bzdura. Na moim starym lg gt540 widać było, jak moja pozycja przemieszcza się na ekranie po przejściu już kilku metrów.

Sent from my LT15i using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi