Skocz do zawartości
Erendi

Ustawienia GLONASS dla Androida

Rekomendowane odpowiedzi

5 metrów wynika z dobrodziejstw jakie daje nam assisted GPS

Tak, tak. Może najpierw sprawdź do czego to służy?

i cala masa modyfikacji po stronie oprogramowania do nawigacji.

Czyżbyś znał jakąś tajemną metodę na uzyskanie większej dokładności samą programową metodą?

Uśrednianie pozycji nie wchodzi w grę bo mówimy o zmiennej pozycji.

30 metrów w poziomie (nie powiem ile w pionie bo nie pamietam) to wynik umów międzynarodowych.

Proszę po raz kolejny o wskazanie czegokolwiek co mówi o takiej umowie.

Cywilny moduł GPS nie może mieć wiekszej dokładności. Inaczej jest niezgodny z prawem i Czysto teoretycznie właściciel czy sprzedawca mogą mieć poważne problemy.

System w sobie ma możliwość zakłócania pozycji więc nie wiem po co jakieś umowy do tego.

To tak jak nie możesz przewozić przy sobie załadowanej broni palnej albo modułów sterowania od rakiet ziemia powietrze ;-)

A jakie prawo zakazuje przewożenia elektroniki?

Moduł sterowania nie jest bronią.

Zostaje na chwilę obecną do cywilnych zastosowań A-GPS, GPS, GLONASS, GLONASS-GPS.

A post wcześniej pisałeś, że nie może to ze sobą współpracować.

Zresztą czy komukolwiek do czegokolwiek (w warunkach cywilnych) potrzebna by była aż tak duża precyzja pozycjonowania poziomego i pionowego i prędkości poruszania ?

Za nowego Gatesa robisz?

Pozycja się przydaje do wielu zastosowań. Ale jako, że współczesne urządzenia dają dokładność 2-3 m to problemu nie ma.

I wyobraź sobie, że takie urządzenia produkuje i sprzedaje w pełni legalnie amerykańska firma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czekam na możliwość używania Glonass-GPS.

Przyda się w celu poprawienia dokładności pomiarów.

Dobrze przedstawia to zdjęcie:

GLONASS_tableimage-425x317.jpg

Szkoda tylko, że wg w.w. artykułu XNV nie będzie z tym kompatybilna, dopiero nowsze urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystkie telefony z serii Xperia od 2011 roku są zgodne z GLONASS. Obsługa GLONASS nie jest inna od GPS i nie jest do tego wymagana żadna zmiana w Androidzie.

Jest to obsługiwane przez moduł GNSS procesora lub dodatkowy.

Tak czy owak na Neo V działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, umożliwia to chip. Żeby działało, potrzeba programu do nawigacji, który to obsłuży.

Sent from my LT15i using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1 maja 2000 prezydent USA Bill Clinton nakazał wyłączenie mechanizmu SA (Selective Availability) zakłócającego efemerydę satelity i poprawki zegarów atomowych, dzięki czemu dokładność określania pozycji dla zwykłych użytkowników wzrosła do około 4-12 metrów.

Tyle z wikipedia;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wywern

Te 30 metrów było kiedyś faktycznie przez Amerykanów narzucone, żeby nie można było ogólnie dostępnego GPSa do celów wojskowych wykorzystać (kierowanie pocisków itp.) ale potem to znieśli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Te 30 metrów było kiedyś faktycznie przez Amerykanów narzucone, żeby nie można było ogólnie dostępnego GPSa do celów wojskowych wykorzystać (kierowanie pocisków itp.) ale potem to znieśli.

Owszem. Ale nie było to na zasadzie umowy tylko obniżenia jakości sygnału.

No i najważniejsze 12 lat temu się z tego wycofali :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Erendi

Niby tyle odpowiedzi w temacie a ja nadal nie wiem jak mam 'zaznaczyc' aby korzystalo mi z GLONASS. Bo jak widac na obrazku powyzej, ktos byl w stanie rorozroznic GPS i GLONASS, wiec mnie ciekawi jak on to zrobil.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli twój telefon obsługuje GLONASS, nie musisz nic robić. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy w danej chwili telefon korzysta z GLONASS, to pobierz GPS status ( https://market.android.com/details?id=com.eclipsim.gpsstatus2&hl=pl ). Obok kropek symbolizujących satelity masz numery. Satelity GLONASS mają numery od 65 do 88.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam, że odświeżam ten wątek, ale mam zapytanie a propos systemu nawigacji zastosowanej w SAMSUNG'u Galaxy S5. Jeżeli Satelity GPS mają numerację od 1 do 64, GLONASS ma 65 do 88 to jaki system nawigacji ma numery identyfikacyjne powyżej 200 (chińskie BeiDou?), bo takie się pokazują w programie Locus. Ma ktoś wiedzę na ten temat? Będę wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź lub samego linka do wspomnianej numeracji.

POZDRAWIAM SERDECZNIE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi