Skocz do zawartości
lukigva

Jeden kontakt nie może się ze mną połączyć.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Problem jak w temacie, jeden jedyny kontakt nie może się do mnie dodzwonić. Symptomy są takie, jakby połączenie zostało od razu odrzucane. Możemy wzajemnie do siebie pisać sms'y oraz ja mogę do tej osoby dzwonić i ona może dzwonić do innych. Gdy nawiązuje połączenie u mnie w pasku powiadomień tylko mrygnie ikona połączenia przychodzącego.

Byłem już u swojego operatora i nie jest to jego wina. Na dowód tego, po przełożeniu mojej karty SIM do innego telefonu, dana osoba może już się do mnie dodzwonić.

Nie mam kontaktu w liście blokowanych.

Usunięcie kontaktu nie pomaga, nie może się dodzwonić zarówno gdy jest usunięta z listy, jak i gdy jest wpisana od nowa.

W historii połączeń próby nawiązania kontaktu są zaznaczone niebieskim symbolem jak na zrzucie poniżej:

post-96350-14255702684403_thumb.jpg

Przeglądając inne tematy natknąłem się, że może to być wina transmisji danych. Osobiście mam usunięte punkty dostępu danych pakietowych, bo korzystam z połączenia wifi. Tryb pracy sieci mam ustawiony na automatyczny.

Jak sobie z tym poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem ostatnio podobnie gdy dzwoniłem do żony to po jednym sygnale miałem sygnał zajętości.

Okazało się, że moja luba przypisując mojemu kontaktowi inny dzwonek zaznaczyła przypadkiem "Przekierowanie na pocztę głosową". Poczty nie na więc od razu rozłączało.

Może gdzieś tutaj Ciebie leży wina.

Wysłane z mojego GT-I5700 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłoby super, gdyby chodziło o tą opcję, jednak w ogóle nie mogę jej namierzyć. Wiesz, gdzie to znaleźć? Podejrzewałem, że chodzi o pocztę, bo też jej nie mam, jednak nie wiem, gdzie jest ta opcja. Widzę tylko opcję przekierowywania wszystkich połączeń.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyświetl kontakt, później klawisz menu i opcje.

Tam jest wybór dzwonka i opcja połączeń przychodzących.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy kliknięciu klawisza menu mam do wyboru "Edytuj", "Usuń", "Połącz kontakt", "Zaznacz jako domyślne", "Wyślij wizytówkę przez" i "Więcej", z czego w "Więcej" mogę dodać tylko do listy blokowanych lub usunąć. Znaczy, mam wejść w opcję "Edytuj", tak? Jak tu wejdę to mam opcje do zmiany "Komunikator", "Email", "Grupy", "Dzwonek", "Adres pocztowy", "Organizacja" etc. Jednak opcji połączeń przychodzących nie widzę. Na pewno tak się tu dostaje jak napisałeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie się wchodzi tak, a jak to wygląda u mojej żony na neo v będę mógł napisać dopiero jutro po południu.

Możliwe iż u różnych producentów i na różnych wersjach androida opcja jest w innym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szy54

W neo V jest tak: kontakty -> Edytuj kontakt -> Przekieruj połączenia bezp. na pocztę głosową(na samym dole pod wyborem dzwonka).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bezpośrednio pod wyborem dzwonka w kontakcie mam pole adresu pocztowego.

Posiadam Androida 2.3.5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tonn3k

Może masz ją na "czarnej liście". Bardzo łatwo dodać, moja siostra miała podobny problem. Tak, że Ustawienia>>Ustawienia Połączeń>>Czarna lista(Blacklist).

Oj, dopiero teraz doczytałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiecie może chociaż, co oznaczają te niebieskie znaki przy próbach połączenia? Cięgle poszukuję rozwiązania problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi