Skocz do zawartości
Speedo1544

Tworzenie partycji na HTC Desire

Rekomendowane odpowiedzi

Tutorial jest własnością SmartMobile.pl

Apps2SD dla HTC Desire – krok po kroku:

Tutek nie jest mojego autorstwa ale sądzę że będzie bardzo przydatny na naszym forum

1. Umieść kartę GoldCard w czytniku Desire i włącz telefon. Następnie skopiuj plik r1-a2sd-desire-dalvik-fresh-signed.zip na kartę pamięci (bez rozpakowywania).

2. Wyłącz telefon, odepnij kabel i włącz ponownie, trzymając przycisk Vol Down (ściszenie). Pojawi się biały ekran z robocikami na deskorolkach i napis HBOOT.

34849592.jpg

3. Posługując się przyciskiem ściszenia najedź na RECOVERY (musi być podświetlone na niebiesko), a następnie krótko wciśnij Power. Pojawi się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Teraz ponownie podłącz Desire do komputera za pomocą kabla USB.

34571411.jpg

4. Rozpakuj pushfiles_windows.zip, wejdź do utworzonego folderu i uruchom recovery-windows.bat. Zobaczysz okienko wiersza poleceń w Windows, a na ekranie Desire pojawi się zielone menu Recovery.

59262207.jpg

5. Najedź trackpadem na Wipe, wejdź do podmenu i kolejno wybierz polecenia:

* Wipe data/factory reset

* Wipe cache

* Wipe Dalvik-cache

6. Wróć do poprzedniego menu, naciskając głośność w dół i wybierz polecenie Flash zip from sdcard. Teraz najedź na r1-a2sd-desire-dalvik-fresh-signed.zip i zatwierdź.

73100619.jpg

93403829.jpg

7. Gdy flashowanie dobiegnie końca, wyłącz telefon poleceniem „Power off”. Wyciągnij kartę GoldCard i zamiast niej umieść tę, która ma służyć do instalacji aplikacji i przechowywania plików, czyli – kartę do codziennego użytku. Pamiętaj, że wszystkie dane, które masz na tej karcie, ulegną wykasowaniu.

8. Teraz przyszedł czas na zrobienie partycji na karcie microSD. Będą potrzebne tylko dwie partycje – na pliki (Ext3) i na dane (FAT32). Partycja SWAP nie jest potrzebna.

Włącz telefon, przytrzymując klawisz Vol Down, aż pojawi się ekran HBOOT. Przejdź do pozycji Recovery i zaczekaj, aż pojawi się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Teraz możesz podłączyć Desire do komputera za pomocą kabla USB.

9. Uruchom recovery-windows.bat, aż pojawi się zielone menu Recovery. Przy pomocy trackapada wejdź do podmenu Partition sdcard i wybierz opcję Partition SD.

52165153.jpg

Zatwierdź polecenie, na samym dole zobaczysz wiersz Swap-size = 32 MB. Za pomocą trackapada, „ściągnij” wartość do zera (ruch w dół):

Swap-size = 0 MB

10. Zatwierdź. Pojawi się następny wiersz, definiujący wielkość partycji Ext2, na której instalowane będą aplikacje:

Ext2-size = 512 MB

Zatwierdź wartość domyślną 512 MB. Pojawi się trzeci wiersz:

FAT32-size: Remained

Oznacza to, że dostępne wolne miejsce zostanie przeznaczone na partycję FAT 32, gdzie przechowywane są pliki (np. muzyka, filmy itd). Zatwierdź te ustawienia przyciskając trackpad.

49191088.jpg

11. Teraz trzeba zamienić partycję Ext2 na Ext3. Przesuń trackpad do pozycji SD:ext2 to ext3 i zatwierdź. Po chwili upgrade’owanie dobiegnie końca. Możesz ponownie zrestartować telefon i odpiąć kabel USB.

12. Odtąd wszystkie aplikacje i gry będą instalowane w ma partycji EXT3 karty pamięci. Natomiast pamięć telefonu będzie wykorzystywana tylko na pliki systemowe. Karty nie należy wyjmować – bez niej Desire zapętli się podczas startu na logo HTC.

Źródło:

logo.jpg

http://smartmobile.pl/apps2sd-dla-htc-desire

Edytowane przez rammiro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem że jeżeli Apps2SD jest już w romie to zaczynamy od punktu 7 ?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rozumiem że jeżeli Apps2SD jest już w romie to zaczynamy od punktu 7 ?

Jak rom ma już A2SD to zaczynasz od pt.8 czyli tworzenia partycji na karcie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam jeszcze pytanie:

1.Jeżeli mam w tej chwili rom MoDaCo r3 i chcę zmienić na MoDaCo r3.1 , ta sama karta SD na której są już

porobione partycje to muszę jeszcze z nią coś robić czy wystarczy tylko wgrać nowszy rom i A2SD

będzie już działać ?

2. Myślałem że GoldCard jest tylko potrzebna przy pierwszym rotowaniu fona i niestety już jej nie mam....

czy mogę w każdej chwili zrobić sobie jeszcze raz tą GoldCard i będzie działała bez problemu ?

3. Zmieniłem sobie kartę z 4 na 8 GB i na tej 4GB miałem A2SD porobione partycje...czym ją teraz sformatować

aby pojemność tej karty było 4GB ponieważ jest mniejsza po zrobieniu partycji a format na kompie nic nie

daje...

Za odpowiedź z góry dziękuje..

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1.Jeżeli mam w tej chwili rom MoDaCo r3 i chcę zmienić na MoDaCo r3.1 , ta sama karta SD na której są już

porobione partycje to muszę jeszcze z nią coś robić czy wystarczy tylko wgrać nowszy rom i A2SD

będzie już działać ?

Partycję robi się tylko raz później przy zmianie romu nie ma już takiej konieczności

Większość nowych romów ma już A2SD

2. Myślałem że GoldCard jest tylko potrzebna przy pierwszym rotowaniu fona i niestety już jej nie mam....

czy mogę w każdej chwili zrobić sobie jeszcze raz tą GoldCard i będzie działała bez problemu ?

Gold jest potrzebny tylko do roota później już nie ale w tutku jest to pokazane krok po kroku ze stockowego romu

3. Zmieniłem sobie kartę z 4 na 8 GB i na tej 4GB miałem A2SD porobione partycje...czym ją teraz sformatować

aby pojemność tej karty było 4GB ponieważ jest mniejsza po zrobieniu partycji a format na kompie nic nie

daje...

Jest sporo programów do tego np.PartitionMagic (nie jestem pewien czy dobrze napisałem) i tam możesz sformatować całość

Jest też opcja w windowsie żeby to zrobić ale w każdym jest w innym miejscu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

rozumiem, że jeśli mam niebrandowany telefon i w trakcie rootowania nie używałem GoldCard, tak i teraz nie muszę korzystać z tej karty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rozumiem, że jeśli mam niebrandowany telefon

Jeśli jest niebrandowany to w/g instrukcji jakie są na necie nie musisz mieć golda

Nie mam jak tego sprawdzić ponieważ ja musiałem go robić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BaGRoS

Czyli te partycje można też zrobić z poziomu linuxa czy windowsa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście że tak. Możesz to zrobić dowolnym programem który obsługuje partycje ext.

Jest to taka sama partycja ext jak w pecetach z Linuxem, inny jest tylko nośnik danych ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jest jakaś możliwość sprawdzenia czy po tej całej operacji faktycznie została utworzona dodatkowa partycja??

wgrałem Rom Amer_Mod_Des_Nexus_Final i niestety aplikacje instalują mi się w pamięci telefonu zaczynałem od 8 pkt

gdyż mam nie brandowany telefon i nie robiłem GC przy rootowaniu.

Speedo1544 - jakieś dodatkowe tricki trzeba robić na tym sofcie czy tylko utworzenie tej partycji i wszystko z automatu się instaluje ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi