Skocz do zawartości
Speedo1544

Tworzenie partycji na HTC Desire

Rekomendowane odpowiedzi

Exotic

Próbowałem robić partycję 1GB przez 4ext. Wszystko się kończy niby powodzeniem, a pamięć telefonu wciąż wynosi 148 MB. Zmienia się tylko to, że znika właśnie to 1 GB z SD. Proszę o jakąś poradę w związku ze zwiększeniem wew. pamięci, bo już sam nie wiem co robić? Co sądzicie o tym programie "Partition Wizard Home Edition 7.6.1"?

Edit// dzięki zbiecik za pomoc. Wszystko już jest OK!

Edytowane przez Exotic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ustawieniach systemu nie znajdziesz informacji o tym, że masz pamięć wewnętrzną powiększoną o te 1gb.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

rozmiar partycji można sprawdzić programem Titanium Backup

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, może i jestem użytkownikiem andka od dłuższego czasu i fabryczne RUU dogrywałem ale za customy itp się nie brałem więc...Mam ten sam problem co 99% użytkowników "Bravo", czyli ilość pamięci. Chciałem skorzystać z w/w tutoriala ale:

1) Czy musze mieć ROOT-a? (mam S-OFF zrobionego przez revolutionary)

2) Czy zrobienie GoldCarda na SD jest odwracalne? (mam tylko jedną kartę i nie mam możliwości użycia drugiej sd)

3) Nie uwale sobie andka w ten sposób? (obecna wersja na desire-2.3.3)

Z góry przepraszam za moją niewiedze i dziękuje za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kurajmo
    Witam, może i jestem użytkownikiem andka od dłuższego czasu i fabryczne RUU dogrywałem ale za customy itp się nie brałem więc...Mam ten sam problem co 99% użytkowników "Bravo", czyli ilość pamięci. Chciałem skorzystać z w/w tutoriala ale:

1) Czy musze mieć ROOT-a? (mam S-OFF zrobionego przez revolutionary)

Na to pytanie odpowiem bo sam mojemu Desire dokładałem pamięci wbudowanej.

Roota raczej musisz mieć , no bo jak telefon na stockowym kernelu ma wykryć ci tą partycję ext4?

Zrób roota, wgraj mu 4ext recovery i z poziomu tego recovery zrób partycję rozszerzoną ( dodatkowa pamięć np 1GB na aplikacje).

Potem zainstaluj np jak jak roma MildWild 8.0 , dograj skrypt CronMod-INT2EXTV2+ z xda i telefon ci spokojnie wykryje to dodatkowe 1GB na aplikacje ( ba nawet w ustawieniach pamięci ci pisać to będzie).

Co do reszty pytń to niestety nie pomogę.

Bo mojego Desire dostałem od razu zrootowanego i z wgranym revolutinary ( nic tykać nie musiałem a szkoda bo bym się nauczył rootować tego HTC). No ale może to i lepiej bo w mojej historii tuningu Androidów dwa telefony ucegliłem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi