Skocz do zawartości
Speedo1544

Tworzenie partycji na HTC Desire

Rekomendowane odpowiedzi

Smykel

Robiłęm według tego tutoriala i coś mi sie w telefonie pochrzaniło. Tel mi się nie włącza. Do HBoot wejdzie ale jak chce włączyć tel to tylko logo o2 mi wyskakuje. Czy to wina ze nie mam partycji utworzonej? Niestety w Hoot u siebie nie moge utworzyć zadnej partycji. Prosiłbym o pomoc w usunięciu tej usterki, bo nie bardzo wiem co z telefonem amm zrobic teraz. Dodam że mój Hboot jest w wersji 0.83, Radio 0.8.00.09. Napewno coś zchraniłem podczas wgrywania. Pytanie tylko jak wrócić do fabrycznych ustawień. Czy jest możliwość odinstalowania tego " r1-a2sd-desire-dalvik-fresh-signed.zip " podejrzewam ze to chrzani mi wszystko w telefonie.

Edytowane przez Smykel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rydzy

dziele wlasnie karte SD male pytanie co to jest Swap-size = 0 MB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    janik6

Mam kilka pytań: Co jeżeli karta np. się złamie, albo ją zgubię, czy jest możliwość odwrócenia tego wszystkiego tak żeby telefon nie zatrzymywał się na logo HTC przy włączaniu? Jak przenieść aplikacje, które już mam zainstalowane na pamięci telefonu, czy będę mógł przenieść je za pomocą App 2 sd, sciągniętego z Marketu? Oraz czy procedura w przypadku Foyo jest taka sama?

Edytowane przez janik6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanie : co powinniśmy najpierw zrobić : partycjonowanie, czy wgranie roma z app2sd ? czy jest to jakas roznica ?

Z gory dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najpierw robisz partycję później wgrywasz rom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ezarex

Jest łatwiejszy sposób na utworzenie partycji. Wystarczy rom manager free z marketu. Klikamy w nim Partition Sd Card i ustawiamy ext na 512 a swap na 0. Tel zrestartuje się i partycje gotowe. Teraz sdkiem wpisujemy komende do wymuszenia instalacji na karcie pamięci (opis dostepny w faq htc desire) i gotowe. Wszystko domyslnie instaluje sie na karcie pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam problem ze znalezieniem miejsca gdzie tworzy sie partycje w recovery. Moje recovery to 2.5.0.7. Mogłby mnie ktos naprowadzic, moze cos omijam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    timonq

Witam.

Chciałem zapytać którego systemu plików używacie, EXT3 czy EXT4 ? I czy jest jakaś znacząca różnica? Wyczytałem że na EXT4 linux szybciej chodzi, ale jak ma się to do androida (w sumie to też linux). I jak tworzycie partycje EXT4? Bo EXT3 można przez RomManager, a jak zrobiłem EXT4 przez ubuntu, to recovery nie widziało mi jej...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi