Skocz do zawartości
Alexaar

[Stock Kernel] Godne uwagi ROM'y

Rekomendowane odpowiedzi

AtiFroyo v5.2

Forum Android

xda

FroyoPro v2.5

Forum Android

xda

GingerDX v025

Forum Android

xda

PrimeHD 8.0

xda

kuyaDROID

Forum Android

xda

Ginger Fast V2

xda

MiniCM 2.0.7

Forum Android

xda

Jeżeli uważasz, że na liście powinien bądź powinny znaleźć się inne ROM'y - napisz do mnie ;)

Edytowane przez Alexaar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    X5-452

Opisze swoje doświadaczenia:

1. Mój pierwszy Rom to był MiniCM 2.0.7, nie wojował szybkością i miałem problemy z niektórymi aplikacjami i z OC.

2. Drugi rom to GingerDX v21, to samo co MiniCM, lecz był bardziej stabilniejszy w moim odczuciu.

3. FroyoBread v023b, super szybki, super wydajność 2D, wszystko na nim działa (oprócz auto jasności) lecz nadal nie mogłem podkręcić procka :P.

4. FroyoPro 2.2 (czy jakoś tak), totalny nie wypał, uboższa wersja Bread według mnie.

5. HeroDroid, świetnie trzymie baterie, ale nic poza tym.

6. LinuXperia Double V6, bardzo szybki w grach, dobrze OC chodzi, dobra stabilność i wyniki, ale przewijanie menu i ogólnie "zwykła" szybkość kuleje (pewnie przez te słit themy)

7. FroyoPro 2.4 - Bardzo szybki, wszystko działa, oprócz OC, jeszcze silniejsze 2D niż w bread (ponad 550 pkt, mój najlepszy score jaki miałem to 653 (samo 2D, można powiedzieć, że stuningowany Bread)...

8. Ginger Fast v2 (obecny) - Według mnie lepszy od wszystkich w/w, wszystko pięknie działa (naprawdę wszystko), świetnie wychodzi mi OC, bardzo dobra szybkość systemu (przewijanie itp), właściwie nie widzę wad. Ginger Fast v2 with bravia and xloud - xda-developers

Jest to podrasowany GingerDX v22

Antutu na Ginger Fast v2

09795198591415620606.png

98189417581204924485.png

Polecam :hurra:

Co nie zmienia faktu, że jakkolwiek byś nie podrasował swojej X8 to na obecną chwilę nijak się to ma do romów z odblokowanym bootloaderem :|.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    X5-452

Przetestowałem jeszcze jeden rom, według mnie najlepszy na stock kernel. AtiFroyo5.2 (android 2.2.1), niesamowita szybkość i osiągi + wszystko działa, osiągam ponad 2000 pkt w antutu (bez karty SD).

Nie wiem czym się ludzie zachwycają na MiniCM 2.0.7 i GingerDX v22.

Edytowane przez X5-452

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    X5-452
    up punkty w benchmarkach to nie wszystko a 2.3 jestpo prostu lepszy od 2.2

Oczywiście, ale w tym romie nie widze wad, jest szybszy i stabilniejszy od LinuXperia V6, Ginger Fast itp...

Weśmy najpopularniejsze romy na stock MiniCM 2.0.7 i GingerDX V22, oprócz andka 2.3.5 są niczym, ani nie są szybkie, ani stabilne, problemy z aparatem itp. Wgl ewidętnie widać, że romy opierające się na MiniCM 6 (Froyo i kilka innych) są o wiele lepsze od romów MiniCM 7 (mam na myśli ofc stock kernel).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak na stocka to polecam: LinuXperia Escha Arch V7 (27.02.12) [alfs kernel] i [stock kernel(v6)]

tylko konieczna zmiana theme np. na: [Theme] Ice Cream Sandwich | 029-build-395 | 25.02.2012

Edytowane przez djtimon89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

LinuXperia muli z deka, niestety, do tego ten brzydki framework :) FroyoPro v2.4 & ATIFroyo na razie górą .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    madzak

Sam też jestem skazany na stockowy kernel (11W37) i jak na razie najbardziej odpowiada mi FroyoPro v2.4:

[ROM][26/JAN/12]NEW -:FroyoPro:- v2.4 Android 2.2+3 [stock/Alfs/LinuxDX Kernel]

Co prawda mam go od dziś i dopiero niedawno zacząłem się wgryzać w kombinacje z Androidem. Jednak dzięki powyższemu opisowi nie miałem żadnego problemu z aktywacją Dual Toucha, zmienianiem dziwnych zainstalowanych standardowo aplikacji (np. kalendarz z dniami w odwrotnej kolejności nd, sb, pt, czw, śr, wt, pn - nie do zmiany), czy nieprzyjemnymi ekranami do kontaktów/smsów. Dla mnie działa szybciej niż Ginger Fast v2 i jest jaśniej opisany jeżeli chodzi o dodatki niż AtiFroyo 5.2 (tu nie udało mi się odpalić DT nawet instalując ax8mt przez x8 toolboxa).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dla mnie działa szybciej niż Ginger Fast v2 i jest jaśniej opisany jeżeli chodzi o dodatki niż AtiFroyo 5.2 (tu nie udało mi się odpalić DT nawet instalując ax8mt przez x8 toolboxa).

Jezeli masz synaptic'a z folderu: /modules/ usunac plik 'x8gesture.ko' wlepic 'ax8mt' i przemianowac na 'x8gesture.ko'

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ssebal

Czy te romy posiadają MultiTouch? Czy tylko romy po odblokowaniu Bootloader'a posiadają go?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do każdego romu możesz dograć moduł MT, mi wszędzie działa.

Tapnięte z X8 @ AtiFroyo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi