Skocz do zawartości
mdelektro

Konfiguracja ustawień

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z ustawieniem konfiguracji MMS, GPRS INTERNET nigdy tego nie robiłem na stronie Orange nie ma tego telefonu żebym mógł przesłać sobie konfiguracje SMSem. Proszę o napisanie krok po kroku gdzie i co trzeba wpisać żeby wszystko poprawnie działało. Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Całość na forum:

Centrum GSM -> Operatorzy -> Orange.

Jest kilka tematów jak konfigurować internet i mmsy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja dzwoniłem do biura obsługi i tam mnie poprowadzili. Pamiętaj że ten tel łączy się automatycznie z netem przez co musisz zainstalować sobie APNdrod bo inaczej przyjdzie ci wysoki rachunek z internet tak jak mi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ultima
    Witam, mam problem z ustawieniem konfiguracji MMS, GPRS INTERNET nigdy tego nie robiłem na stronie Orange nie ma tego telefonu żebym mógł przesłać sobie konfiguracje SMSem. Proszę o napisanie krok po kroku gdzie i co trzeba wpisać żeby wszystko poprawnie działało. Z góry dziękuje za pomoc.

A skąd masz telefon ? Bo w Polsce chyba wszystkie pochodzą z orange i są fabrycznie ustawione ? ;) ale mogę się mylić.

Wiec tak wchodzisz w "Ustawienia->Opcje Bezprzewodowe->Ustawienia Sieci komórkowej->Punkty Dostępowe"

Jak masz tam jakieś inne niż "Orange Internet" i "Orange MMS" to je kasujesz .

Klikasz "Nowa Nazwa APN"

Dla Internetu:

Nazwa : Orange Internet

APN : internet

Nazwa urzytkownika : internet

Hasło: internet

Typ APN : default

Pola których nie wymieniłem zostawiasz tak jak są.

Dla MMS :

Nazwa : Orange MMS

APN : mms

Nazwa urzytkownika : mms

Hasło: mms

MMSC: http://mms.orange.pl

Proxy dla wiadomości MMS : 192.168.006.104

Typ APN : mms

Są to moje ustawienia i wszystko na nich działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dla Internetu:

Cytat:

Nazwa : Orange Internet

APN : internet

Nazwa urzytkownika : internet

Hasło: internet

Typ APN : default

mam tak ustawione i pokazuje mi, że strona nie może się połączyć z internetem :/ jakie mogą być tego przyczyny?

edit:

znalazłem przyczynę. problem nieaktualny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zydel

Orange orangem, a co jezeli moim operatorem jest plus. Probowalem wpisac ustawienia recznie ale bez powodzenia. Konkretnie chodzi mi o mms. Moja siec to 366

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomeck
    mam tak ustawione i pokazuje mi, że strona nie może się połączyć z internetem :/ jakie mogą być tego przyczyny?

edit:

WITAM

mam podobny problem, możesz napisać jaka to była przyczyna??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szanowny kolego 303x909 . Jezeli się zaczyna temat i porusza problem, to kultura wymaga aby napisać co zrobiłeś i jak rozwiązałeś swój problem Forum nie jest tylko po ta aby uzyskiwać informacje. Nalaży takż pomagać innym.

edit:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem posiadaczem telefonu Lg GT540 o jakiś 48h, jako że cały czas używałem Nokii w ogóle nie orientuję w obsłudze tego telefonu. Przyznam że z większością opcji sobie radzę ale jest jedna taka opcja która mnie irytuje, mianowicie program nawigacyjny Orange. Gdy go włączam wszystko jest ok ale gdy daje dalej następne 2razy program się aktywuję po czym wyświetla się informacja:

BŁĄD

Błąd nawiązania połączenia internetowego. Nieprawidłowa konfiguracja GPRS, brak zasięgu sieci lub uruchomiony inny program korzystający z GPRS"

Próbowałem konfiguracji ze strony orange i nic. Przeczytałem już chyba tysiące forum i nic nie umiem znaleźć. Wiem że ten program jest płatny ale przez 30 dni w ramie promocji/prezentu mogę go używać za dramo... Jest mi teraz bardzo potrzebny bo we wtorek wyjeżdżam. Pomocy! Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eth

A strony normalnie otwiera i pobiera jakieś dane (ale nie przez WiFi) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi