Skocz do zawartości
t0ms

Bateria, ładowarka i adapter na Jack 3,5mm - problemy.

Rekomendowane odpowiedzi

t0ms

Witam,

Od tygodnia jestem posiadaczem HTC MAGIC. Telefon jest używany.

Mam kilka pytań.

A więc po pierwsze, bateria w telefonie 'trzyma' mi 1 dzień, gdy korzystam normalnie z telefonu - siedzienie w internecie, facebooku, korzystanie troche z aplikacji i pisanie/dzwonienie. Dostałem w zestawie ładowarke i kabel usb. Mam problem z ładowarką, gdyż ładuje ona telefon bardzo długo (100% baterii około 10h) - czasem i tyle nie wystarcza oraz gdy się naładuje to szybko spada poziom baterii, momentalnie od 100% do ok.80%. Wydaje mi się, że ładowarka nie jest oryginalna i jest za słaba. W dodatku, gdy podłącze ładowarke to dotyk w telefonie nie działa dobrze, nie mogę go nawet odblokować i wpisać porządnie szlaczka. Nie wiem co jest przyczyną, gdy podłączam telefon przez kabel USB do komputera to też ładuje i myślę, że efekty są lepsze a wedlug mnie powinno słabiej ładować przez kabel USB - tak miałem w starej Avilli. Dodam jeszcze, że na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że nie jest to oryginalna ładowarka tylko jakaś zwyczajna do aparatu. No i tutaj proszę o pomoc. Czy mam rację i ładowarka jest zła czy to może już bateria traci ważność?

Poza tym jeśli chciałbym zakupić nową ładowarke i baterie to co wybrać.

Jeśli chodzi o baterie to myślałem nad tą ale czy jest to dobry wybór i czy ktoś mógłby mi doradzić bo jest 'mocna' ale nawet nie wiem jaką ładowarke do niej bym musiał kupic - jakąś mocniejszą?

Bateria HTC Magic A6161 Pioneer Sapphire 2680mAh (2110930617) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Poza tym jaką ładowarke do tego bo nie mam pomysłów?

A co do adaptera jack 3,5mm to czy taki pasuje do tego telefonu?

Adapter HTC Dream Kaiser Magic MAX 4G MTeoR Pharos (2084135431) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Z góry dziękuje za pomoc,

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    t0ms

Proszę o odp :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    robur

mój już były magic, który odziedziczyła moja dziewczyna ma 2 lata; nie oszczędzałem go w cale, praktycznie od nowości codziennie musiałem ładować baterię (chyba, że tel leżał nieruchomo). Wobec tego, to, że Twój tel trzyma dzień to norma. Ale to, że bateria się ładuje 10h! - to conajmniej dziwne, uważam, że to wina łądowarki.

Co do dotyku i problemów z którymi się spotykasz - nie mam pojęcia, po prostu pierwsze słyszę, nigdy nie miałem takich problemów.

co do baterii to Ci nie doradzę, zostawiłbym obecną, natomiast kupiłbym łądowarkę - byle nową.

Zaś adapter będzie pasował, tylko nie licz na super jakość, w końcu to 5zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    t0ms

Dzięki, chociaż Ty ;)

No właśnie zdecyduje się na nową ładowarkę, zobaczymy co z tego będzie..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    robur

Daj znać czy się sytuacja poprawiła, w razie czego pomyślimy co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie od jakieoś czasu jest podobnie, telefon ładuje się bardzo długo. A w zestawie miałem ładowarkę Phihong, czy coś takiego. I tak zdaje się powinno być. Przez kabel USB ładuje się normalnie. To, że bateria trzyma 1 dzień nie jest niczym niezwykłym. Taki android. Można pokombinować z ROMami, kernelami, etc.

PS. Miałeś tamtego Samsunga a nawet nie wiesz, jak się pisze jego nazwę....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    t0ms

Taka sama literówka jak i u Ciebie 'jakieoś'...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi