Skocz do zawartości
chosen one

Oficjalny GSM Hero 2.1

Rekomendowane odpowiedzi

Niepokoi mnie jednak kwestia tego durnego roota. Zrobiłem FlashRec, zrobiłem Ra-Hero Recovery bo rozumiem że gdybym wtedy cos sknocił to nie wgrałbym softu 2.1 Official by Nerman. Jak wchodze w terminal to tak jak u niektórych tutaj oczywiście "access denied".

Problem związany z nakładką Sense UI. W dziale download masz dostępną aplikację Root Explorer - sprawdź czy Ci działa root, Gdy pojawi się prośba to dasz always allow ;) powinno być ok. Poza tym są nowsze ROMY na 2.1 już, te temat jest tymczasowy aż nie pojawią się pełne release na podstawie tego RUU z tajwanu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Senkju za odpowiedź

Oczywiście nie działa, bo za pięknie by było "... stopped unexpectedly... force to close"

Sprawa dostępu z poziomu softu do roota ma dla mnie drugorzędne znaczenie. Chciałbym aby mi ktoś w jednym zdaniu (nawet słowie) powiedział. Czy mimo, że akurat w tym sofcie nie mam dostępu do roota (bo akurat ten soft jest taki goły czy cuś) to proces odblokowania możliwości wgrywania dowolnego niebrandowanego softu stoi przede mną otworem?

Wiem, długie zdanie, a w skrócie brzmi ono: chrzanić roota w tym sofcie, nie chodzi to trudno. Moge zainstalowac np jakiś soft Modaco i wszystko powinno śmigać. Czy tak ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wiem, długie zdanie, a w skrócie brzmi ono: chrzanić roota w tym sofcie, nie chodzi to trudno. Moge zainstalowac np jakiś soft Modaco i wszystko powinno śmigać. Czy tak ?

Tia. Zrób wipe'a i wgraj jakiś wybrany soft, np. Cronosa ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sprawa dostępu z poziomu softu do roota ma dla mnie drugorzędne znaczenie. Chciałbym aby mi ktoś w jednym zdaniu (nawet słowie) powiedział. Czy mimo, że akurat w tym sofcie nie mam dostępu do roota (bo akurat ten soft jest taki goły czy cuś) to proces odblokowania możliwości wgrywania dowolnego niebrandowanego softu stoi przede mną otworem?

Tak,

Ten ROM ma roota podobno. Jakby co to przeflashuj ponownie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki za info, bede kombinował ale kilka dni na tym pośmigam. 18go ma wyjść soft na europe... zobaczymy

---------- Post dołączono o 18:01 ---------- Poprzedni post napisano o 22:04 ----------

Mam jeszcze jeden problem. Dzisiaj dopiero zauważyłem, że internet (Play) nie chodzi. Na fabrycznym sofcie wszystko śmigało bez zmiany ustawień (moj Hero jest niebrandowany), z zasięgiem też napewno jest wszystko ok.

Gdy zobaczyłem że nie łapie HSDPA ustawiłem tak jak nie raz juz ktoś podawał:

nazwa : P4 Internet

APN: Internet

Proxy: nie ustawione

Port: nie ustawione

Nazwa uzytkownika: ja mam gwiazdke

Haslo: jw

Serwer: jw

MMSC: null

Proxy dla wiadomosci MMS: nie ustawione

Port MMS: nie ustawione

Protokół MMS: WAP 2.0

MCC: 260

MNC: 06

Typ APN: default

Zapisałem, uaktywniłem APN'a, reset i nic.

Czy ktoś ma jakiś pomysł?

---------- Post dołączono o 18:27 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------

OK troche sie pospieszyłem. Wszystko chodzi ale wystarczyło wpisać:

Nazwa: Internet

APN: internet

...i nic wiecej nie zmieniać. Czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm. zauwazyk ktos cos takiego?, mianowicie na moim hero wszystkie romy oparte o oryginala maja problem z siecia. Nigdy nie przelacza sie na nic wyzszego niz edge. Radio mam nowe. Cronosy 1.5 1.6 1.7 dzialaja poprawnie, natomiast modaco, senseHero juz nie. Pomiary tranferu to potwierdzaja 128kbps i nic wiecej

tak przez przypadek rozwiazalem problem. Po flashu radiem jak juz wroci do ra potrzeba wyjac baterie. Po takim cold restarcie smiga az milo

Edytowane przez chosen one

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi