Skocz do zawartości
LUC

Sortowanie kontaktów - kolejność : nazwisko/imię

Rekomendowane odpowiedzi

LUC

Jak zmusic htc desire do wyswietlania nazw kontaktow i tym samym porzadkowania ich w trybie nazwisko/imie, a nie imie/nazwisko ? Zmienilem ustawienia w outlook, ale po synchronizacji htc dalej zaczyna od imienia. Kto pomoze?

Edytowane przez LUC

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak edytujesz kontakt i jego nazwę to na dole jest 'display name' i są 2 warianty (mam po ang):

nazwisko imię

imię, nazwisko

u mnie domyślnie było pierw nazwisko bo przenosiłem z win mobile przez konto google

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LUC

Tak,tylko edytowanie 300 kontaktow troche zajmie, dziwie sie,ze nie ma ustawien globalnych....moze ktos poradzil sobie z tym problemem globalnie....moze jakas aplikacja wspomagajaca zarzadzanie kontaktami?

Eniłej dzięki za odpowiedz.

Spróbuje jeszcze tak jak Ty przez google,nie przez outlooka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eathan

Na wstępie chciałem się przywitać bo jestem tutaj nowy. Swoją przygodę z Androidem zacząłem kilka tygodni temu. Najpierw stałem się posiadaczem HTC Desire brandowanego przez ERA z wersją 2.1. Udało mi się rozwiązać większość problemów i nauczony doświadczeniem dla żony kupiłem telefon niebrandowany z polskiej dystrybucji HTC. O wyborze zadecydowało m.in. to, że nie chce rootować telefonu i zależy mi na szybkiej aktualizacji do Froyo. Drugi telefon z Androidem (również HTC Desire) kupiłem w Euro RTV. Po włączeniu okazało się, że fabrycznie ma już Froyo.

Szybko przeniosłem kontakty z Noki i chciałem je domyślnie sortować wg klucza nazwisko/imię. Zacząłem szukać opcji za to odpowiedzialnej (we Froyo taka opcja była reklamowana jako jedna z nowości). Niestety nie udało mi się jej znaleźć, a wszystkie instrukcje dostępne w sieci opisują jakieś ustawienia, których nie ma w moim HTC Desire z fabrycznym Froyo.

Opisy mówią o tym, że:

- należy wejść do kontaktów,

- nacisnąć Menu,

- z listy wybrać opcje wyświetlania i wprowadzić odpowiednie zmiany,

W związku z powyższym pytanie o to co robię źle i dlaczego nie umiem znaleźć tej opcji.

PS

W temacie sortowania kontaktów nie interesuje mnie:

- wygodne wyszukiwanie kontaktów,

- instalacja Dialer One,

- ręczna edycja książki adresowej i zamiana miejscami imienia z nazwiskiem,

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Tez tego szukalem po przesiadce na androida, lecz nie znalazlem, i wkoncu recznie zmienilem wszystkie pozycje. We froyo jest o tyle lepiej ze jak juz zmienilem na pierwsze nazwisko to wykonaniu kopii ksiazki na karte, po przywruceniu z kopi mam poprawnie sortowanie, gdzie w 2.1 musialem po przywruceniu od nowa sortowac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W edycji nazwy, pod formatką: Nazwisko masz listę wyboru: Nazwa wyświetlana

w której są do wyboru dwie opcje prezentacji kontaktu:

Imię Nazwisko

Nazwisko, Imię

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eathan
    W edycji nazwy, pod formatką: Nazwisko masz listę wyboru: Nazwa wyświetlana

w której są do wyboru dwie opcje prezentacji kontaktu:

Imię Nazwisko

Nazwisko, Imię

Wiem, to już było w wersji 2.1 i działa. Jednak musisz zmienić to ręcznie co w przypadku dużej liczby kontaktów zajmuje sporo czasu...

Tez tego szukalem po przesiadce na androida, lecz nie znalazlem, i wkoncu recznie zmienilem wszystkie pozycje. We froyo jest o tyle lepiej ze jak juz zmienilem na pierwsze nazwisko to wykonaniu kopii ksiazki na karte, po przywruceniu z kopi mam poprawnie sortowanie, gdzie w 2.1 musialem po przywruceniu od nowa sortowac.

Po zabawie z 2.1 i przed zakupem drugiego HTC Desire wyczytałem, że w nowej wersji (Froyo) można to zmieniać hurtem. Zresztą poniżej screen:

android-sort-contacts-180x300.png

I właśnie tej opcji znaleźć nie mogę... Mimo, że z opisu wynika iż powinna być tam gdzie napisałem w pierwszym poście. Zresztą info jest tutaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    m0h0

Problem polega na tym, że w Desire jest dialer napisany przez HTC, a nie stockowy androidowy. Szukałem również tej opcji, w HTC jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

No i to wszystko tłumaczy, HTC pominęło ważną funkcje zarządzania kontaktami... kolejny babol HTC, po ostatniej informacji że twitter przestał działać na HTC bo autoryzacja się zmieniła a htc śpi nadal.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi