Skocz do zawartości
Speedo1544

Jak utworzyć GoldCard dla HTC Desire ze zdjęciami

Rekomendowane odpowiedzi

Tutorial jest własnością SmartMobile.pl

goldcarddesire.jpg

GoldCard to specjalnie przygotowana karta pamięci, która jest niezbędnym elementem podczas rootowania niektórych telefonów HTC z Androidem, w tym Desire. Do utworzenia GoldCard potrzebna będzie czysta karta microSD o niewielkiej pojemności np. 1 GB. Możesz też wykorzystać swoją kartę z telefonu, ale licz się z tym, że wszystkie dane zostaną usunięte – zrób backup.

Opis tworzenia GoldCard dotyczy Windows XP, ale w analogiczny sposób można przeprowadzić całą operację w innych wersjach Windows, pamiętając że pewne czynności trzeba wykonać z uprawnieniami administratora.

Jak utworzyć GoldCard – krok po kroku:

1. Włóż kartę microSD do czytnika w telefonie. Włącz telefon, podłącz do komputera przez kabel USB, wybierając typ połączenia „Napęd dyskowy”, czyli jako pamięć masową. Powinieneś zobaczyć kartę jako wymienny dysk.

2. Sformatuj kartę w FAT32.

3. Jeżeli nie masz na swoim komputerze Android SDK, musisz pobrać ten pakiet stąd:

http://developer.android.com/sdk/index.html

Zainstaluj SDK – wystarczy wypakować ZIP w dowolnym miejscu na dysku.

4. Idź do menu „Start” i wybierz polecenie „Uruchom”. Wpisz w okienku „cmd” i zatwierdź. Pojawi się „Wiersz polecenia”.

5. Teraz musisz zmienić domyślny folder na [scieżka]\android-sdk-windows\tools za pomocą polecenia cd. Zamiast [ścieżka] wpisz swoją lokalizację plików z Android SDK, np jeżeli rozpakowałeś pakiet bezpośrednio na dysku C, wpisz:

cd C:\android-sdk-windows\tools

Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest dodanie tego folderu do zmiennej systemowej PATH, wtedy nie będzie potrzebne używanie polecenia cd.

6. Teraz wpisz (wklej):

adb shell cat /sys/class/mmc_host/mmc1/mmc1:*/cid

Jeżeli zobaczysz komunikat o błędzie („Device not found”), zmień tryb połączenia USB na „HTC Sync”.

Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, powinieneś otrzymać ciąg cyfr, jak poniżej. Jest to SD Card Serial (CID):

0353445355303147807fffd700007224

goldcard02.jpg

7. Skopiuj ten numer i otwórz stronę:

http://hexrev.soaa.me/

goldcard03.jpg

8. Zobaczysz komunikat „Yer done” i kolejny numer. Jest to ten sam SD Card Serial, ale “odwrócony” w specyficzny sposób. Skopiuj go.

goldcard04.jpg

9. Idź na tę stronę:

http://psas.revskills.de/?q=goldcard

i wypełnij formularz, podając adres e-mail i “odwrócony” numer CID karty. Po naciśnięciu „Submit” zobaczysz informację, że obraz GoldCard został wysłany na e-mail. Jest to niewielki plik o rozmiarze 384 bajtów.

goldcard05.jpg

10. Ściągnij program HxD Hex Editor

http://mh-nexus.de/downloads/HxDpl.zip

Uruchom aplikację i wybierz z menu „Dodatkowe”, a następnie „Otwórz dysk”. Teraz należy wybrać umieszczoną w telefonie kartę pamięci, wskazując ja na liście „Dyski fizyczne” (nie pomyl – nie chodzi o dyski logiczne!). Opcja „Otwórz tylko do odczytu” nie może być zaznaczona – „odptaszkuj” ją, żeby uzyskać pełen dostęp do nośnika w trybie zapisu.

goldcard06.jpg

Po otwarciu dysku, program będzie wyglądał tak:

goldcard07.jpg

11. Ponownie wybierz w HxD Hex Editorze menu „Dodatkowe”, a następnie polecenie „Otwórz obraz dysku”. Wybierz plik goldcard.img, który otrzymałeś e-mailem. Pojawi się okienko, w którym należy wybrać rozmiar sektora. Wskaż domyślną wartość „512 (Dyski twarde/Stacje dyskietek)”.

goldcard08.jpg

12. Teraz w programie HxD Hex Editor zobaczysz dwie zakładki – jedną opisaną jako „dysk wymienny”, a drugą jako „goldcard.img”. Wybierz tą drugą, zaznacz jej zawartość za pomocą Ctrl+A i skopiuj Ctrl+C.

goldcard10.jpg

13. Przełącz się do zakładki „dysk wymienny”. Zaznacz wszystkie linie „Offset (h)” od 00000000 do 00000170 WŁĄCZNIE. Teraz wybierz w menu „Edycja” polecenie „Wklej przez nadpisanie”.

goldcard11.jpg

14. Wybierz opcję „Zapisz”, akceptując ostrzeżenie.

goldcard12.jpg

15. Twój GoldCard został właśnie utworzony!

goldcarddesire.jpg

Źródło:

logo.jpg

http://smartmobile.pl/jak-utworzyc-goldcard-dla-htc-desire-i-nie-tylko

Edytowane przez rammiro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam drobny problem, otóż w moim htc legend (podobno goldcard w legendzie robi się tak samo jak na desire) zniknął folder sys/class/mmc_host/mmc1 . Co mam teraz z tym zrobić?

EDIT:

Problem rozwiązany, u mnie zamiast mmc1 jest mmc0 i to działa.

Edytowane przez polski_rolnik
    problem rozwiązany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MicNeo

Ja mam pytanie z innej beczki. Czy można stworzyć goldcard, zgrać zawartość na dysk twardy i w razi potrzeby wziąć kartę , wgrać zawartość z dysku na kartę i czy to wystarczy? Czy może proces ten tworzy specjalną strukturę karty, której nie da się zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystarczy obraz karty zachować. Pod linuksem służy do tego polecenie dd.

Z pewnością pod Windows też znajdziesz coś do zrobienia obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale wolałbym sobie goldcarda zrobić na 2 2gb karcie /

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta metoda niestety nie obsługuje Windows 7 :facepalm1:

Właśnie szukam na necie jak to obejść...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ta metoda niestety nie obsługuje Windows 7

I tu się mylisz wszystko robiłem na Win 7 Ultimate i poszło bez najmniejszego problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tez mam win7u. W innych guidach znalazłem ze trzeba zainstalować tez HTCSync na kompie (tutaj tego nie ma). tak czy inaczej adb devices nic mi nie pokazuje. HTCSync w wersji 2 i 3 nie widzi telefonu podłączonego do komputera w trybie Sync...

---

Jak wyczytałem na necie: gdy nie widzi Ci HTCSync Twojego telefonu to je odinstaluj i zainstaluje HTCSync ktore jest na karcie SD która dostales z telefonem - u mnie zadziałało.

Edytowane przez pan.zupa
    Zmiany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hejo,

Mam problem. Zrobiłem już kolejną kartę Gold Card (z modaco programem goldcard tool). Przy próbie wgrania romu RUU_Bravo_Froyo_HTC_WWE_2.10.405.2_R_Radio_32.44.00.32U_5.09.05.30_2_release_142828_signed

dostaję poniższy błąd - ERROR 131

UO8T0E.jpg

HELP. Przy robieniu gold card postępowałem zgodnie z instrukcjami. Robię to na czystym kompie, z najnowszym HTC Sync. Rootowanie Unrevoked 3 było robione na innym kompie - na Macu, więc burdelu ze sterownikami być nie powinno.

Z tego co wyczytałem, błąd może być powodowany przez zły gold card. Tylko co ja robię nie tak?

1) ROM z LeeDroid 2.2 z app2sd+ (może wgrać rom bez app2sd+ ?)

2) GoldCard robiony GoldCard Tool wg ich instrukcji.

3) Po zrobieniu Gold Card, robię restart telefonu. Karty z telefonu nie wyjmuję.

4) Włączam HTC Sync, podłączam desire w trybie htc sync.

5) uruchamiam RUU.

6) Dostaję błąd 131 po weryfikacji bootloadera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi