Skocz do zawartości
Speedo1544

Jak utworzyć GoldCard dla HTC Desire ze zdjęciami

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Udało się zainstalwoać oficjalne HTCowe Froyo. Nie wiem jakim cudem. Instalowałem kilka custom romów, aż skończyłem na stockowym 2.2 (+dodany root). Następnie zrobiłem downgrade wg. [HOWTO] Downgrade Froyo (2.2) to Stock 2.1 (ANY HBOOT | WIN/LINUX/MAC | ROOT) - xda-developers.

Zauważyłem w jednym z komunikaów podczas downgrade (który to się nie udał) że wykrył poprawnie GoldCard. Następnie zaryzykowałem i... puściłem najnowszy RUU Froyo (ten z pierwszego posta).

Wszystko działa. Root zszedł, superusera nie ma.

Nadal jednak przydałby sie RUU z Ery lub recovery z Ery. Ehh... W zyciu by mi do głowy nie przyszło że era nie wypuszcza swojego softu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yanusz

Witam. Pewnie zaraz ktos mnie objedzie ze nie napisalem tego w temacei o gold card, ale zalezy mi na w miare szybkiej odpowiedzi bo chcialbym to zrobic jeszcze dzisia,j dlatego ze nastepna okazje zeby sobie pogrzebać w telefonie bedze mial dopiero za tydzien.....

Desire jest z orange, chce zainstalowac 2.2 przez RUU i przy okazji pozbyc sie brandu. Telefon juz zrootowalem unrevoked, robie Gold card wg opisu z forum i po całej operacji telefon chce ja instalowac i wywala komunikat ze karta jest uszkodzona i chce ja formatowac. ( Dodam ze robiłem to kilka razy i za kazdym razem efekt jest taki sam.) Mimo tego probowalem instalowac Froyo, jednak proces zatrzymuje sie na bledzie 131 :mad:

Ps. Karta nie jest uszkodzona, bo dziala normalnie. Po "niby" zrobieniu golda formatuje ja i jest "używalna"

Juz sobie poradziłem....

Edytowane przez yanusz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hejo,

Mam problem. Zrobiłem już kolejną kartę Gold Card (z modaco programem goldcard tool). Przy próbie wgrania romu RUU_Bravo_Froyo_HTC_WWE_2.10.405.2_R_Radio_32.44.00.32U_5.09.05.30_2_release_142828_signed

dostaję poniższy błąd - ERROR 131

UO8T0E.jpg

HELP. Przy robieniu gold card postępowałem zgodnie z instrukcjami. Robię to na czystym kompie, z najnowszym HTC Sync. Rootowanie Unrevoked 3 było robione na innym kompie - na Macu, więc burdelu ze sterownikami być nie powinno.

Z tego co wyczytałem, błąd może być powodowany przez zły gold card. Tylko co ja robię nie tak?

1) ROM z LeeDroid 2.2 z app2sd+ (może wgrać rom bez app2sd+ ?)

2) GoldCard robiony GoldCard Tool wg ich instrukcji.

3) Po zrobieniu Gold Card, robię restart telefonu. Karty z telefonu nie wyjmuję.

4) Włączam HTC Sync, podłączam desire w trybie htc sync.

5) uruchamiam RUU.

6) Dostaję błąd 131 po weryfikacji bootloadera.

Witam.

Pomóżcie, mam dokładnie to samo. Muszę oddać fona do naprawy i lipa....

Moja konfiguracja to:

AlphaRev

BRAVO PVT3 SHIP S-OFF

HBOOT - 0.93.0001

RADIO 5.11.05.27

FROYO 2.2

:facepalm1:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam.

Pomóżcie, mam dokładnie to samo. Muszę oddać fona do naprawy i lipa....

Moja konfiguracja to:

AlphaRev

BRAVO PVT3 SHIP S-OFF

HBOOT - 0.93.0001

RADIO 5.11.05.27

FROYO 2.2

:facepalm1:

Ja osobiście stawiam na źle zrobioną goldcard - jakkolwiek spróbował bym jeszze innej (wyższej) wersji RUU (np. 2.29.405.2).

Myślę że zaskoczy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Droggy

Zatrzymuję się w 6 pkt. Mianowicie po skopiowaniu adb shell cat /sys/class/mmc_host/mmc1/mmc1:*/cid wyskakuje mi komunikat : "adb" is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file. Znam angielski, ale nic z tego nie rozumiem, wydaję mi się, że postępuję dokladnie tak jak opisane jest w tym tutorialu. ;) Proszę o pomoc.

Edytowane przez Droggy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    timonq

Taki ładny poradnik napisałem to wcięło go przez awarię serwera... Opisałem w nim jak szybciej utworzyć GoldCard

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam problem z tym.. Mianowice w punkcie gdzie trzeba wkleić "adb shell cat coś tam coś tam to wyskakuje blad "nazwa 'adb' nie jest rozpoznawalna jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne, program wykonywalny lub plik wsadowy". Pomozcie, bo sie zacialem na tym punkcie..;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podłączam się do pytania, zaciąłem się przy punkcie szóstym, w opisie jest błąd czy ja coś źle wpisuję?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mam problem z tym.. Mianowice w punkcie gdzie trzeba wkleić "adb shell cat coś tam coś tam to wyskakuje blad "nazwa 'adb' nie jest rozpoznawalna jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne, program wykonywalny lub plik wsadowy". Pomozcie, bo sie zacialem na tym punkcie..;/

Zły PATH podany. Umnie działa na ;C:\SDK\platform-tools\ a nie ;C:\SDK\tools\

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kios

Mam ten sam problem, ścieżka, którą wpisuje jest dobra. Próbowałem także programu Gold Card Tool - nie udało się odczytać CID-u. Powodują to prawdopodobnie sterowniki, z którymi zawsze są problemy na moim komputerze. Sprawdzałem najnowszego jak i starszego HTC Sync - za każdym razem synchronizacja nie udaje się. W wątku pisano o pliku instalacyjnym z oryginalnej karty pamięci. Niestety nie posiadam jej. Mógłby ktoś zamieścić go? Z góry dziękuję i mam nadzieję, że pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi