Skocz do zawartości
Speedo1544

Jak utworzyć GoldCard dla HTC Desire ze zdjęciami

Rekomendowane odpowiedzi

wolfrl
    Próbowałem także programu Gold Card Tool - nie udało się odczytać CID-u.

Tutaj masz opis jak korzystać z GoldCardTool. Proponuję na czas używania wyłączyć program antywirusowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy jest jakiś sposób by wyciągnąć CID z HTC Desire, który nie chce się włączyć? Chodzi tylko HBOOT...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla potomnych. Jezeli macie problem z odczytaniem CID karty sciagnijcie z Android market apk: Gold card helper! :) Mi pomoglo i niby mam juz GoldCard :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie po wykonaniu całej operacji karta pamięci domaga się sformatowania a więc trace to co nadpisałem i po goldcard i tak w koło.Macie jakiś pomysł jak to rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mam problem z tym.. Mianowice w punkcie gdzie trzeba wkleić "adb shell cat coś tam coś tam to wyskakuje blad "nazwa 'adb' nie jest rozpoznawalna jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne, program wykonywalny lub plik wsadowy". Pomozcie, bo sie zacialem na tym punkcie..;/

Mam ten sam problem ?? Jakie jest rozwiazanie ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz zainstalowane sterowniki ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak mam. juz sobie poradzilem innym sposobem programem GoldCardTool znacznie prosciej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poradnik bardzo przydatny ale nie aktualny.

Drugiego polecenia w cmd nie da się wykonać na windowsie 7, więc trzeba pominąć punkty od 3 do 6,

Zamiast tych punktów trzeba poradzić sobie bardzo prostym programem Goldcardtool.

Wystarczy go pobrac i uruchomić jako administrator.

Link do programu: Яндекс.Народ

Prawym przyciskiem myszy kliknąć na ikonkę programu i wybrać żeby uruchomić program jako administrator.

Następnie wystarczy kliknąć na get cid i skopiować kod ;) (w opcjach programistycznych telefonu musi być włączony tryb Debugowanie Usb!)

Teraz przechodzimy od razu do punktu 7 w poradniku ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

opis aktualny tyle, ze trzeba wiedziec co sie dzieje wpisujac poszczegolne polecenia, zeby je zaktualizowac do nowej wersji SDK.

Sprawa ma się tak, żę pliczku/platform-tool adb nie ma zaraz po instalacji. Nalezy odpalic Android SDK manager i doinstalować Android SDK Platform-Tools.

Wówczas w katalogu głównym pojawi się katalog platform-tools, a w nim jest plik adb.exe i to wlasnie w tym miejscu (przy standardowej instalacji:C:\Program Files\Android\android-sdk\platform-tools) zaczynamy poleceniem "adb shell cat /sys/class/mmc_host/mmc1/mmc1:*/cid" - bez cudzyslowow oczywiscie. W razie problemow mozna pisac na pw,a wrzuce wszystko jeszcze raz na standardowych sciezkach. pzdr

---------- Post dołączono o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

opis aktualny tyle, ze trzeba wiedziec co sie dzieje wpisujac poszczegolne polecenia, zeby je zaktualizowac do nowej wersji SDK.

Sprawa ma się tak, żę pliczku/platform-tool adb nie ma zaraz po instalacji. Nalezy odpalic Android SDK manager i doinstalować Android SDK Platform-Tools.

Wówczas w katalogu głównym pojawi się katalog platform-tools, a w nim jest plik adb.exe i to wlasnie w tym miejscu (przy standardowej instalacji:C:\Program Files\Android\android-sdk\platform-tools) zaczynamy poleceniem "adb shell cat /sys/class/mmc_host/mmc1/mmc1:*/cid" - bez cudzyslowow oczywiscie. W razie problemow mozna pisac na pw,a wrzuce wszystko jeszcze raz na standardowych sciezkach. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

da sie utworzyc goldcard jak mam dostepny tylko bootloader ? w trybie fastboot telefon wogole nie jest wykrywalny , ani jako adb ani jako android1.0 ani nic :( wogole ...

pomocy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi