Skocz do zawartości
K4mil

CyanogenMOD 7.2 Defy/Defy+ ... Stable, Nightly, Kang ... Quarx, Epsylon3, Maniac103, FuZZ i inni...

Rekomendowane odpowiedzi

Moim pomysłem jest przeczytanie FAQ.

Jest tam dokładny poradnik! :krzeslem:

FAQ dla Defy

4j.Jak powrócić z CM10 (Android 4.1.2) na wcześniejszą wersję systemu.

wejdż w Bootmenu i wybierz

Tools >> File System Tools >> Format DATA and CACHE to ext3

trzeba chwilę poczekać, następnie

Go Back >> Recovery >> Custom Recovery

w Recovery wybierz

Instal zip from sdcard >> chooose zip from sdcard >> i wskaż plik z ROMem, który chcesz wgrać

WAŻNE - po zrobieniu Format DATA and CACHE to ext3, nie robimy ŻADNYCH wipe w recovery.

Go back >> Reboot Now

A jezeli w tools nie mam file system?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@sonyman

Musisz z powrotem wgrać Rom z Jelly Bean, to tam w recovery będziesz miał opcję format DATA,

albo skorzystać z narzędzia Aroma Wiper forrmatter 2.0. Gdzieś na XDA jest wątek.

o tu

Pozdrawiam!

Edytowane przez igawron
    dodany link

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak w CM przypisać dzwonek do kontaktu i ogólnie ustawić własny dzwonek ? Mp3 na karcie i du*a, nie ma nigdzie takiej opcji. Chyba że trzeba je przenieść na pamięć telefonu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na karcie pam. utwórz folder media/audio/ringtones --> wrzuć dzwonki, rebot tel. i powinny już być wszystkie dostępne.

a dzwonek do kontaktu przypisujesz w ten sposób, że klikasz na dany kontakt -> menu "opcje" -> wybierasz dzwonek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma ktoś ten pliczek na fixa GPS bo nie działa link.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zamiast tego pliku, możesz zainstalowac z Play Fasterfix- w zasadzie robi to samo

//Android + ETAOI keyboard

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie. Czy majac cm 7.2 stable, musze robic wszystkie wipy aby wgrac nightly lub rc? Jesli tak, to co sie stanie jak ich nie wykonam?

@down. Dziekuje

Wysyłane z mojego MB525 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez MrCrowley

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrób wipe cache i dalvik (bez wipe data) i możesz wgrywać nightly, a twoje dane i ustawienia zostaną :)

Pamiętaj zawsze o zrobieniu kopi zapasowej (backup) i możesz wtedy eksperymentować, bo będzie możliwość powrócenia jak by coś poszło nie tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lewik
    Napisano (edytowane)

Może komuś uda się rozwiązać mój problem. Na czystej Defy (Android 2.2.2 - MB 525) zainstalowałem dla bezpieczeństwa CyanogenMod 7.2 wersja stable. Wszystko robione zgodnie z instrukcjami i jest jeden poważny problem. ROM chodzi wspaniale do czasu, aż nie próbuję do kogoś zadzwonić - telefon potrafi zawiesić się na amen - ekran robi się czarny i nie pomaga nawet użycie przycisku power. Co ciekawe w tym czasie jest normalnie wykonywane połączenie, można rozmawiać itd. Nie dzieje się to też za każdym razem, ale na 10 prób połączeń połowa kończy się w ten sposób, co w zasadzie dyskwalifikuje urządzenie jako telefon. Jedyne co można wtedy zrobić to wyjąć baterię. Ktoś spotkał się z podobnym błędem? Jakieś rady?

EDIT: Nie wygrywałem żadnego kernela, bo poradniki nic na ten temat nie mówiły - może to jest przyczyna problemów?

I chyba udało mi się znaleźć rozwiązanie problemu - Proximity sensor problem! [sOLVED!] - xda-developers

I jeszcze jedno rozwiązanie - rom wyłączający feralny sensor - nie potrzeba walczyć ze śrubokrętem.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1859936

Na razie szukam odpowiedniego śrubokrętu:)

Edytowane przez lewik
    scalanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Może komuś uda się rozwiązać mój problem. Na czystej Defy (Android 2.2.2 - MB 525) zainstalowałem dla bezpieczeństwa CyanogenMod 7.2 wersja stable. Wszystko robione zgodnie z instrukcjami i jest jeden poważny problem. ROM chodzi wspaniale do czasu, aż nie próbuję do kogoś zadzwonić - telefon potrafi zawiesić się na amen - ekran robi się czarny i nie pomaga nawet użycie przycisku power. Co ciekawe w tym czasie jest normalnie wykonywane połączenie, można rozmawiać itd. Nie dzieje się to też za każdym razem, ale na 10 prób połączeń połowa kończy się w ten sposób, co w zasadzie dyskwalifikuje urządzenie jako telefon. Jedyne co można wtedy zrobić to wyjąć baterię. Ktoś spotkał się z podobnym błędem? Jakieś rady?

EDIT: Nie wygrywałem żadnego kernela, bo poradniki nic na ten temat nie mówiły - może to jest przyczyna problemów?

I chyba udało mi się znaleźć rozwiązanie problemu - Proximity sensor problem! [sOLVED!] - xda-developers

Na razie szukam odpowiedniego śrubokrętu:)

też tak mam z tym romem, pomaga mi zakrycie palcem przez chwilę czujnika światła i z powrotem odkrycie palca :) czasami trzeba trochę dłużej przytrzymać :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi