Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

gotrunks

Jesteś nowym użytkownikiem Androida? Zobacz koniecznie! - Android FAQ

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstaluj najnowszą wersję ClockworkMod Recovery dla swojego telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Casey

Witajcie, wczoraj zakupiłem telefon galaxy mini z wersją androida 2.3.6 - i mam tu duzo aplikacji od operatora (plus) jak moge je usunąć? usunąć, i wgrać czystego androida?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up Dodałem do FAQ

Potrzebny jest root i program Root Uninstaller (lub inny podobny). Należy pamiętać, że aplikacji systemowej nie da się przywrócić (przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomoże) jeśli nie zrobiło się wcześniej kopii zapasowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Casey

A podasz mi link do jakiegoś tutoriala? widziałem na tym forum, ale tego chyba jest kilka wersji, możesz podac mi jakąś najpopularniejszą? ten tego roota

aa i jeszcze jak zrobic kopie zapasową, aby w razie czego wszystko przywrócić

i oczywiście dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszukaj w dziale swojego telefonu, bo w każdym robi się to inaczej.

Do backupu np. Titatnium Backup.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jak jest z Flashem na Androdzie?

Do wersji Androida 2.2 Flash jest nieobecny w tym systemie. Od wersji 2.2 i wyżej Flasha wspierają telefony oparte o procesor wykonany w technologii ARMv7 (tak więc wszystkie telefony ze Snapdragonem/Tegrą/Cortexem). Low i Mid Endowe telefony Samsunga / LG i innych producentów niestety posiadają CPU wykonany w innej technologii ARMv6, która nie wspiera Flasha. Jeśli twój telefon ma procesor ARMv6 to zapomnij o uruchomieniu Flash.

Trochę się zdezaktualizowało. Na Spicy opartej o ARMv6 flash działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ten Flash Player jest z Google Play, czy chomikuj i innych alternatywnych stron? Jeżeli to drugie, to nic się nie zdeaktualizowało - Adobe Flash Player 11 jest wciąż dostępny na procesory ARMv7, a nie ARMv6 chyba, że chodzi o np. Flash Lite, który był dostępny na urządzeniach pokroju Hero już za czasów Androida 1.5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Soadie

Co należałoby zrobić przy pierwszym kontakcie z androidem ? Telefon mam już zamówiony i tylko czekam na dostawę. Także co warto zrobić po pierwszym uruchomieniu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Założyć konto gmail. Do tego jak dostaniesz telefon to właczyć Autosynchronizacje, by Ci kontakty zapisywało na serwerach google.

Możesz także zainwestować w jakiś program do właczania/wyłaczania APN (transmisji danych) oraz polecam także aplikację DroidWall (możesz ustalać, jakie programy mogą się łączyć przez transmisje a jakie przez wifi))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poza tym co napisał @franelo wypadałoby mieć jeszcze pakiecik danych. Program do APN nadaje się jeżeli masz telefon z Androidem 2.1 i starszym, od 2.2 jest praktyczny wyłącznik w ustawieniach sieci oraz (oczywiście) przeczytać pierwszy post tego tematu, aby nie wpaść w pułapkę typu wielokrotne błędne wprowadzenie wzoru odblokowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi