Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
gotrunks

Jesteś nowym użytkownikiem Androida? Zobacz koniecznie! - Android FAQ

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=455370]Mateusz Osk[/mention] Dobre pod jakim względem? Odmulenia telefonu? Wywalenie FB tak, wywalenie YT niekoniecznie (YT nie działa w tle przez cały czas)
    Jak Ci tak wygodnie to przecież nikt Ci nie zabroni tak używać telefonu. 
    Żebym zdobył parę FPS w GTA San Andreas? Sam nie wiem. Ale przeraziło mnie ile niektóre aplikacje zajmują RAM.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Kupując smartphona "na Androidzie" co możemy odinstalować żeby działało urządzenie dalej ? Czy np. można odinstalować "telefon'  jeżeli nie chcemy żeby urządzenie umożliwiało wykonywanie/odbieranie połączeń głosowych ? Czy możemy odinstalować "aparat" jeżeli nie chcemy żeby urządzenie umożliwiało wykonywanie zdjęć ? Ale od razu pytanie czy jak odinstalowalibyśmy aparat czy działała by nam aplikacja do kodów QR ? Reasumując co możemy z urządzenia "wyrzucić" , a co nie ? Z góry dzięki za rozjaśnienie  , zaznaczm że laik ze mnie , a więc proszę o zrozumienie jeżeli gdzieś błądzę :)

Edytowane przez Wali Góra
    ortografia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz usunąć co chcesz, niestety nie wszystko się da aplikacji systemowych nie usuniesz (w tym telefonu, aparatu, wielu apek Google'a, itp)

Aplikacje systemowe usunąć się da tylko mając root'a, ale napisałeś że laik jesteś więc to nie dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

@bartolinio Bez roota też się da, ale to tym bardziej nie dla laika ;) 

@Wali Góra Mistrzu, jak usuniesz aplikację Telefon (nawet gdyby się dało), to jak zamierzasz dzwonić? :D Poza tym to tak nie działa, jak myślisz. bez aplikacji Telefon będzie można dzwonić z innych aplikacji. W Sklepie przecież są takowe. 

To samo z Aparatem - jeśli skaner QR to osobna aplikacja, a nie funkcja aplikacji Aparat, to jak najbardziej będzie działać, bo ma dostęp do funkcji sprzętowych. 

Tak jak kolega wyżej napisał, z aplikacji wgranych na telefon fabrycznie niewiele co będzie się dało usunąć. Niektóre będzie się dało wyłączyć, tzn. one znikną z menu aplikacji, nie będzie się ich dało uruchomić, będą cały czas na urządzeniu, ale "martwe".

Ja to bym jednak wolał usłyszeć dlaczego chcesz tak telefon czyścić? Chodzi o dziecko? Czy masz po prostu jakieś obawy związane ze szpiegowaniem itp.?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To drugie .

A co do pytania :Jak zamierzasz dzwonić ? To nie zamierzam ! Na Urzadzeniu na działaś wyłącżnie pewna aplikacja ( której częścią składową jest GPS )

Kto poleci najprostszy ROM do wgrania który będzie zużywał mało prądu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesteś w wątku ogólnym androida, nikt Ci tutaj nie poleci żadnego ROMu, bo takiego musisz poszukać pod konkretny model urządzenia, więc szukaj w odpowiednim dziale

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

@Wali Góra Jak ogarniasz custom ROMy to wrzuć sobie jakiś AOSP, czy tam Lineage OS, do tego Gappsy w wersji nano lub w ogóle bez usług Play (nie wiem jak z GPSem w takim wypadku), za pomocą roota wykastrujesz telefon z czego będziesz chciał i gotowe :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi