Skocz do zawartości
doooku

Folia + pokrowiec

Rekomendowane odpowiedzi

doooku

Może ktoś mógłby polecić dobrą folię i pokrowiec do Atrixa. Jeżeli chodzi o pokrowiec to myślałem o czymś silikonowym ale te dostępne na Allegro nie osłaniają w ogóle soczewki od aparatu. Czekam na propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

folii nie ma sensu zakładać na Gorilla Glass, zmniejsza ona precyzje. A co do pokrowca, to jedynie skórzane, zobacz sobie na te Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

podzielam zdanie nightmaster'a co do foli na wyświetlacz jest zbędna , ale za to można kupić pokrowiec na tylnia obudowe telefonu plastikowy czarna obudowa do Motorola Atrix MB860 (2113833424) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. lecz nie wiem czy to ma sens tylnia obudowa wcale bardzo się nie rysuje a wszystkiego rodzaju pokrowce zwiększaja wymiar telefonu nowa tylnia klapka to koszt 50 zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć,

Jeśli chcesz otwierany "pseudo-skórzany" pokrowiec (ja takich od lat używam) to całkowicie odradzam zakup na Allegro pokrowców takich jak ten: typowy pokrowiec z Allegro!!! Kupiłem kilka takich od kilku sprzedawców i wszystkie one nie pasują do Atrixa mimo, że są dla niego dedykowane. Są za wąskie (telefon się nie bardzo mieści) i wycięcie na przycisk włączania mają tak umieszczony, że nie da się jego nacisnąć :). Na szczęście nie miałem problemu ze zwrotem pieniędzy. Ich cena wynika zapewne z tego, że nie pasują to telefonu, a zapasy sprzedać trzeba.

Świetnie dopasowany i zgrabny futerał znalazłem na ebayu: Futerał z ebaya. Nie przeraźcie się ceną ($199) :). Sprzedawca co kilkanaście dni ją zmienia. Ja od niego kupiłem ten futerał za około $7 + $3 za przesyłkę do Polski.

Co do folii to polecam bezklejowe Brando. Są do kupienia na Allegro. To są chyba jedne z najlepszych folii. Od lat stosuję na kolejnym już palmtopie/telefonie. Kilka lat temu nie miały sobie równych, dzisiaj zbliżone są już dostępne od innych firm. Oczywiście można nie stosować folii, ale ciężko później przeżyć każdą rysę na ekranie. Folię Brando również trudno jest porysować, więc mimo, że nie jest najtańsza, może długo chronić ekran.

Pozdrawiam

Edytowane przez bladawiec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro każdy coś poleca to i ja dodam coś od siebie. Przy telefonach z gorilla glass nie widzę sensu używania folii, o ile nie jesteś pracownikiem na budowie. Co do pokrowców, najlepsze co miałem to oryginalny pokrowiec z HTC G1. Prosty, z materiału przypominającego zamsz. Idealnie mieści Atrixa, a jego wewnętrzna strona przy każdym włożeniu i wyjęciu telefonu czyści ekran. Tyle że nie widzę ich już na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marlon

Ja kupiłem tą czarne silikonowe eti i jest ono bardzo fajne, dobrze chroni telefon tylko ze ma jedną wade - jak zaczne grac albo robic cos bardziej wymagającego to tel sie zaczyna strasznie grzac - odnotowuje temp grubo ponad 40 stopni a bez tego etui nie temp nie przekraczała 35 stopni w stresie. tak wiec to jest wada tego rozwiązania i chyba sie przerzuce na te skurzane etui.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    metka

Ja miałem silikonowe etui Speck i kilka tzw mesh i od mniej więcej pół roku nie korzystam z niczego oprócz folii na tył obudowy. Dla mnie jest to wystarczająca ochrona - staram się po prostu nie upuszczać telefonu ;) A z dodatkami telefon był po prostu gruby i trochę przeszkadzał. Aczkolwiek speck jest świetnym zabezpieczeniem, jeśli ktoś potrzebuje.

Jeśli chodzi o folię to kupiłem na ebay'u xtreme guard (mają też swoją stronę) za ok 10$ z przesyłką za 2 szt. Jest mnóstwo podobnych, ta u mnie się sprawdza, od rys chroni dobrze, trzeba tylko się pomęczyć z precyzyjnym nałożeniem, ale nie jest to bardzo trudne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a co myslicie o otter boxie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kupiłem i od razu na drugi dzień oddałem beznadziejny miękki jakby miał sam zaraz odpasc. wiec zamieniłem na duuużo tanszy zwykły pokrowiec etui gel taki czarny i jest super idealny : ) polecam

---------- Post dołączono o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

od nie dawna mam telefon dotykowy i troche mnie śmieszy teza na temat gorila glass ze sie niby nie rysuje albo filmiki typu jak gwozdziem rysuja i nic moj koleszka ma sgs 2 i ma porysowany ekran wiec ja osobiscie wole sobie folie zalozyc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    metka

Jednak Atrix to nie SGS2, u mnie po roku używania telefonu nie ma na ekranie żadnej rysy widocznej gołym okiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi