Skocz do zawartości
Maccabra

problem z wgraniem recovery

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z wgraniem nowszego recovery do larka. Opiszę od początku :PP na początku pobrałem nowe recovery, zmieniłem nazwe jak w instrukcji. Potem wszedłem do recovery aby to zainstalować. Niby wszystko ok, pisało że się udało no to ok wziąłem reboot system now. No i teraz mam taki problem, otóż to recovery się nie zaistalowało, a gdy ja chcę wejść w recovery to włącza mi się "The device enter fastboot mode"

Pomóżcie, co robić bo chciałbym wgrać softa 2.3.1 a nie mam jak bo nie moge wejść w recovery ...

---------- Post added 26th February 2012 at 15:30 ---------- Previous post was 25th February 2012 at 15:47 ----------

pomoże ktoś pls :mad:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mayex

Masz może podpięty kabelek do kompa(jeśli tak to odepnij)? Jeśli fastboot jest to myślę że przez kompa można wgrac recovery ewentualnie :)

Jeśli się mylę poprawcie mine:DD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozwolę sobie skopiować wypowiedzi z dwóch różnych wątków żeby było łatwiej ok.

-"Jeśli nie masz możliwości wejścia w stockowe recovery to istnieje alternatywna metoda instalacji via FASTBOOT

ściągasz microandroid pack :

MicroAndroidPack.zip

oraz sterowniki adb :

z tego tematu http://forum.android.com.pl/f355/przywra-cenie-ostawiea-fabrycznych-100018/#post892075

następnie:

po pierwsze w tablecie zaznaczasz w aplikacje/dla programistow/tryb debugowania i podepnij zalaczony kalbem do pc

nastepnie instalujesz ktores sterowniki w zaleznosci od systemu

restartujesz tablet i przytrzymujesz power + menu aby wlaczyc go w trybie fastboot. jak sie uruchomi podlanczasz kabelkiem usb do pc/lapka

po zainstalowaniu i połączeniu tabletu z pc w menadżerze urządzen powinna pojawić się opcja adb interface device etc.

następnie wypakowujesz gdzieś na dysk microandroid pack np. c:\

wchodzisz do microandroidpack i do katalogu tools musisz skopiować recovery.img następnie

wchodzisz do microandroidpack i klikasz uruchom konsole cmd bat

wpisujesz :

fastboot devices - test polaczenia

powinno sie wyswietlic ? fasbooot

następnie wpisujesz

fastboot flash recovery recovery.img (plik recovery.img musi znajdować się w folderze gdzie jest plik fastboot.exe czyli microandroidpack\tools )

nastepnie

fastboot reboot

test recovery jak pop[rzenieo uruchamiamy i trzymiemy srebrne kółko ;p

Mam nadzieję, że ci to ułatwiłem wiem bo sam miałem z tym problem :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

swiety13 , i jak to naprawiłeś? JA już robiłem to co napisałeś i dalej to samo :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

swiety13, link mi nie działa :PP daj link dobry to spróbuje bo może instaluje złe recovery :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dalej fastboot, to nic nie daje :PP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

słuchaj ja zrobiłem najpierw w konsoli cmd przywrociłem ustawienia fabryczne wpisując

fastboot -w

następnie

fastboot flash recovery recovery.img i wszytko wróciło do normy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no tak ale mi to teraz dużo nie da bo wgrałem rom 2.3.1 przez fwdn i teraz jak odpalam to od razu mi się fastboot włącza więc nawet nie mam jak uruchomić recovery :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi