Skocz do zawartości
sea doo

Zmiana romu przez CWM + dodawanie ROOT'a + Backup EFS. (Bez trójkąta i nabicia licznika flash)

Rekomendowane odpowiedzi

Snt

Robiłem wszystko tak jak w tutku a przy opalaniu mam trójkąt :(, czemu tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy jest już bezpośredni root na LB1?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KK88

Z tego co wiem, to nie ma. Ale rootowanie metodą opisaną na forum nie jest ani trudne, ani niebezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Roota na LB1 nie mogłem wgrać żadna metodą

Wgrałem KKA zrobiłem root poszedł bez problemu

Wgrałem mobile odin pro i wgrałem LB1 z karty i mam od razu z rootem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super tutek. Jednak mam maly problem.

Wgralem KKA i zrobilem roota. Teraz chce zaktualizowac w menu telefonu do LB1 za pomoca łatki sciaganej od samsunga. Sciagam latke ~68mb, telefon sie restartuje i dostaje komunikat:

"Nie mozna zaktualizowac oprogramowania ukladowego. Sprobuj ponownie za pomoca oprogramowania komputera (Kies) lub odwiedz centrum serwisowe firmy Samsung".

Czy po tym roocie aktualizacje juz mnie nie obowiązują i bede musial np. ICSa samemu wrzucac? I czy przez odina wgram icsa jak juz wyjdzie? Czy moze da sie jakos naprawic te aktualizacje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Wpierw muszę podziękować za instrukcje "sea doo" , a teraz do rzeczy, wykonałem jak w instrukcji 1 krok(Pobieramy odpowiedni ROM) ,2 krok(ROOT’owanie) i jestem na 3(jeszcze go nie zrobiłem). Zaciekawiła mnie jedna rzecz i tu moje pytanie ,gdyż mam już roota na tym ROMie N7000XXKKA a to tylko chciałem(dostęp do plików i unroot), to po co mam wykonywać 3 krok? tzn. czy powinienem czy nie, chodzi mi o to czy ten root jest nie na stałe, czy może jest teraz nie odwracalny i muszę wykonać 3 krok aby nie mieć trójkąta i zerowy licznik, czy teraz z łatwości mogę przez ten program zrobić unroot i wraca mi do wersji stockowej N7000XXKKA bez roota?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Kroma25, po 2 kroku możemy zainstalować program np. Mobile Odin, który pozwoli nam wgrać nowy kernel lub ROM.

W Twoim przypadku wystarczy to co zrobiłeś (zakończenie na 2 kroku), jeżeli będziesz potrzebował tylko dostępu do zablokowanych plików oraz nie będziesz wgrywał custom ROM'ów.

Krok 3 umożliwia nam po wgraniu wybranego przez nas kernel'a z roo'tem i cwm, wgrywanie custom ROM'ów przez CWM.

W obydwu przypadkach można wrócić do poprzedniego/oryginalnego stanu (telefon bez ROOT'a), klikając na Unroot w SuperOneClick (jeżeli nie instalowaliśmy żadnych kernel'i lub custom ROM'ów) lub instalując oryginalny ROM przez np. Mobile Odin i nie zaznaczając ptaszków w zakładce EverRoot.

ROOT jest na stałe do póki, gdy go sami nie zlikwidujemy.

SuperOneClick oraz Mobile Odin nie powodują pojawienia się żółtego trójkąta oraz nabicia licznika wgrywania ROM'ów.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Atomowy, zrobiłem to samo co ty, bo byłem ciekaw co się stanie:P(zaktualizowałem przez łątkę samsunga, 68mb). Okazało się, że ładnie zaktualizował i nie wyświetlił mi żadnego błędu, który ty otrzymałeś. Aktualizowałem z KKA do LB1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrotowałem telefon zgodnie z instrukcją i wgrałem cm9. Co muszę zrobić aby przywrócić go do pierwotnego stanu (brak rota, oryginalny najnowszy niebrandowany soft i możliwość aktualizacji przez kies'a)?

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapa

talk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi