Skocz do zawartości
sea doo

Zmiana romu przez CWM + dodawanie ROOT'a + Backup EFS. (Bez trójkąta i nabicia licznika flash)

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety teraz w kies'ie jest napisane coś, że moje urządzenie nie może być aktualizowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Twoim przypadku trzeba zmienić teraz Country Code (pewnie masz ustawione KOR), ustaw XEO na Polskę.

Wykonujemy to w ten sposób:

1. Sprawdzamy IMEI naszego telefonu kodem *#06# i go zapisujemy na kartce.

2. Wchodzimy w menu Country Code kodem *#272*xxxx...# gdzie xxxx... to numer naszego IMEI, zmieniamy nasz kod na XEO i klikamy INSTALL.

Cała procedura może wykasować nasze dane z telefonu, robi WIPE.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy to jest bezpieczniejszy/pewniejszy sposób wgrywania ROMa i ROOTa niż jakbym użył wtyczki JIG? Czy tu i tu nie powinno się nic stać, a gwarancja będzie na pewno ważna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mag205

witam!

a jeżeli zainstalowałem kernel jak w instrukcji na początku postu i chce powrócić do "oryginalnego stanu" (wcześniej nic nie robiłem z systemem) to co mam zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Troszke mi sie to wszystko miesza z tymi kernelami.Przesiadlem sie z htc dhd wiec troszke jest tu inaczej z customami. Mam nota ktory juz przyszedl z fabrycznie wgranym ics 4.0.3 zrobilem roota i wgralem cf-root kernela odpowiedniego dla mojego kernela- LQ2. Posiadam Mobile Odin Pro i CWM. Pytanie proste jak wgrac customa np KingDroid ICS NoteMania v5.1.1 musze najpier zmieniac kernel ? downgradowac ? bo sie juz pogubilem z tym wszystkim :facepalm:. Jak raz zaskocze to juz poleci ok:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla bezpieczeństwa tylko i wyłącznie należy wgrać kernel Abyss 4.2 (jeżeli pojawiał by się błąd to należy najpierw wgrać 3.9 a potem 4.2). Po wgraniu kernel'a klikamy Reboot Recovery (nie wolno uruchomić telefonu). Potem instalujemy swój wybrany custom ROM z 3xwipe (można bez wipe factory). WIPE FACTORY można wykonać tylko na kernelu Abyss.

Wszystkie operacje robimy przez CWM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok dzięki czyli wgrywam kernel spod recovery restart recovery i wgrywam custom rom w postaci zip z sd. Co do wipa to system i cache tak? Wipe oczywiście przed instalacja romu ?

Dzięki za pomoc. Masz jakiś swój ulubiony rom który według ciebie jest ok ? Czytalem na xda ze ten kernel jest tylko pod gb a ja mam ics czy to prawda?

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez nike_bytom
    literowki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko się zgadza odnośnie wgrywania kernela, potem wipe z poziomu CWM (na kernel'u Abyss 4.2) przed instalacją ROM'u. Tak ten kernel jest do GB, ale jego tylko używamy do wgrania nowego ROM'u i dlatego nie wolno włączyć telefonu jak się wgra Abyss 4.2 tylko od razu przejść do wgrywania ROM'u. Jest to bezpieczny kernel, nie występuje na nim możliwość uceglenia telefonu.

Ulubiony ROM: KingDroid ICS NoteMania v5.1.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki za pomoc. Wszystko zrobione jak na razie najbardziej przypadl mi do gustu cm9 rc2 i kernel thor v15. Bln pieknie dziala.:)

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Jest to mój pierwszy post na forum i od razu przepraszam, ze wyjezdzam z glupimi pytaniami. Bawie sie roznymi ROM-ami i wszystko jest w porzadku ale(w tym momencie bedzie idiotyczne dla Was pytanie) nie mam pojecia jak wrocic na stockowego ICS. Szukalem, ale nie znalazlem zadnego tutoriala step-by-step, a pytam bo chce niedlugo oddac NOTE'a do serwisu(wada mechaniczna), a z custom ROM-em tego nie zrobie. Z gory dziekuje za pomoc i przepraszam za to ze tu pytam.

O widze, ze jeszcze mam Milestone'a ustawionego:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi