Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

KNT

Cegła... Zwis... Wieczne ładowanie...

Miałem z Desire problem dotyczący częstych restartów i przegrzewania się. Dziś po tym jak chciałem sprawdzić ile czasu wisiałem na telefonie przez słuchawkę BT (około 20 minut) telefon się zrestartował, ale już nie chce wstawać...

Jest tylko wibracja, biały ekran z logo HTC i tyle.

Mogę wprawdzie wejść do menu z deskorolkami, ale nie chcę nic ruszać, bo najprawdopodobniej oddam telefon do serwisu i zażądam zastępczego (kupiony na abonament w Play).

Teraz pytanie co stracę po wipe? Był robiony backup ustawień na SD, dostępny w opcjach telefonu, SMS Backup iii właściwie tyle... Dane aplikacji nie-netowych (np. ColorNotes, ale nie były backupowane na SD) spisuję już na straty...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Teraz pytanie co stracę po wipe? Był robiony backup ustawień na SD, dostępny w opcjach telefonu, SMS Backup iii właściwie tyle... Dane aplikacji nie-netowych (np. ColorNotes, ale nie były backupowane na SD) spisuję już na straty...

Tracisz to co miałeś na fonie czyli aplikacje,smsy,maile,kontakty

Ale moim zdaniem lepiej stracić to a mieć sprawny telefon te wszystkie rzeczy idzie łatwo odzyskać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KNT
    Napisano (edytowane)

SMS'y, maile i kontakty były on line, więc tylko aplikacje i ich dane pójdą w kosmos.

No nic... Czas spróbować...

[EDIT] Nic z tego... Jutro serwis...

Edytowane przez KNT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przypominam, jeśli był ROOT to radzę przywrócić do oryginalnego romu. Mój pojechał wczoraj do Regenesis.

Na przyszłość polecam MyBackup ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KNT

Nic nie było rootowane, ani modowane.

Dziś odszedł do serwisu Play i będzie za max trzy tygodnie.

A MyBackup będzie jedną z tych nazw, którą zapamiętam do końca życia :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mylo

Odzyskałeś już telelfon? Serwis coś pomógł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KNT

@Mylo: dziś się pytałem. Jeszcze nie mają, ale coś mają mieć z końcem tygodnia. Na razie schizuję z powodu opowieści jak w regenersis telefony zalewają...

@slaweq: święta prawda. Jak wróci do mnie to stawiam na nim FTP :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    d0mi5
    @Mylo: dziś się pytałem. Jeszcze nie mają, ale coś mają mieć z końcem tygodnia. Na razie schizuję z powodu opowieści jak w regenersis telefony zalewają...

@slaweq: święta prawda. Jak wróci do mnie to stawiam na nim FTP :P

Nikt telefonów nie zalewa, ludzie nie mają pojęcia, że telefon dostał wilgoci. Wystarczy kropla deszczu, telefon w kuchni na oknie itp... Śmiać mi się chce jak czytam ze CRC zalawa telefony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KNT
    Nikt telefonów nie zalewa, ludzie nie mają pojęcia, że telefon dostał wilgoci. Wystarczy kropla deszczu, telefon w kuchni na oknie itp... Śmiać mi się chce jak czytam ze CRC zalawa telefony.

Jeśli tak twierdzisz to mnóstwo telefonów dostało by padaki jakby zostało wyciągniętych z ciepłej kieszeni na dworze, albo z zimnego plecaka w domu.

Ale niezależnie telefon wrócił wczoraj w serwisu, po kolejnym naciśnięciu poprzedniego dnia w salonie Play.

Poszła płyta główna i była wymiana (miałem więc farta). Został też wgrany update1, bo przypadkiem zauważyłem, że pojawiły się opcje wyświetlające co zużywa baterię.

Co ciekawe telefon wrócił bez plomb gwarancyjnych i konsultantka zaproponowała mi wypisanie pisma, że telefon wrócił w takim stanie co przyjąłem.

Teraz też wpadła aktualizacja "systemu1.21.405.2" poprawiająca "działanie aplikacji HTC". Nawet się udała :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Grinch

HTC Desire, problem związany z temperaturą pracy.

Niestety muszę poinformować szanowne grono, że mam problem z moim Desire. Otóż telefon się, hmmm "resetuje".

Problem występuje tylko gdy urządzenie nieco się nagrzeje. Teraz jak pogoda jest mocno słoneczna usterka ta zaczęła się objawiać.

Wiadomo, że na temperaturę pracy urządzenia wpływają ogólnie mówiąc dwa główne: wewnętrzne nagrzewanie elektroniki, co jest normalnym procesem, oraz nagrzewanie z zewnątrz, przez otoczenie (m.in. dłoń ludzka), a także proces ładowania baterii nagrzewa telefon.

Jak włączona jest transmisja danych, lub BT, lub coś tam coś tam, albo dużo korzysta się z aparatu, czy procesor ambitnie pracuje, to urządzenie się nagrzewa.

Sytuacja wygląda tak, że gdy jest mu "za ciepło" to następuje reset.

Pojawia się biały ekran, z zielonym HTC (ten pierwszy przy włączaniu), następują cztery impulsy wibracji i ... koniec. Pomaga tylko wyjęcie baterii.

Za pierwszy razem pojawiła się ta usterka, podczas ładowania telefonu w samochodzie. Upalny dzień (miniona sobota), pomyślałem więc, że to moja wina. Potem jeszcze raz to samo w ciągu dnia podczas używania telefonu na słońcu. Faktem jest, że dużo fotek robiłem, oraz wysyłałem je na Picasse, więc telefon miał trochę pracy.

Wczoraj taka sytuacja także mi się zdarzyła.

Oczywiście gdy telefonu się zbyt nie nagrzeje, wszystko jest OK.

Ewidentnie ma to związek z temperaturą.

Czy ktoś może zna teki problem?

Jaki jest zakres temperatury pracy tego urządzenia według producenta?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi