Skocz do zawartości
martini555

HTC Sensation pobity dotyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość.

Kilka miesięcy temu mój HTC sensation spadł na ziemię i rozbiła się szybka (pajęczynka). Telefon działał, wyświetlacz wyświetlał, postanowiłem więc zakupić sam dotyk czyli zewnętrzną część telefonu (allegro jakieś 200 zł). Dotyk wraz z telefonem zaniosłem do komisu w celu wymiany. Po wymianie okazało się, iż nowy dotyk zakupiony w allegro nie działa. Pytanie moje jest takie czy da się wymienić sam dotyk czy muszę kupować moduł czyli wyświetlacz+dotyk? I drugie pytanie czy może ktoś zna fachowca, który zna się na tych sprawach w województwie podlaskim?

PS. Oryginalny serwis to chyba się nie opłaca robić, 550 zł netto na wstępie + koszty przesyłki, i chyba wycena 50 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znalazłem wątek na xda, że dwóch różnych producentów wyświetlacze były montowane, więc może i z dotykiem może być taka sama historia... Albo najprawdopodobniej tak Ci zamontowali tam gdzie zaniosłeś, ad 2 to nie mój region :D

Powodzenia...

Słabo znam angielski, ale co do tych dwóch różnych wyświetlaczy to większość o sensation 4g pisze, więc nie wiem czy i do zwykłego Sensation ma to zastosowanie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Martini, jak skończyła sie twoja przygoda? Ja raz po grzebaniu w bebechach mojej słuchawki celem dokładnego czyszczenia by uniknąć innej przypadłości też po złożeniu stwierdziłem brak reakcji na dotyk. Po ponownym rozkreceniu i docisnieciu wszystkich możliwych łączy, zworek i zatrzaskow dotyk wrócił. Może paprochy Ci to wymieniali i coś im nie tak poszło? A jak miałeś pekniety wyświetlacz to na dotyk reagował?

Sent from my HTC Sensation using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Soren

Dziwna sprawa. Zlecasz komuś (jakiemuś komisowy czy coś) wymianę dotyku. Oni go wymieniają, po czym bez sprawdzenia czy działa oddają ci telefon a ty taki przyjmujesz. Płacisz wymagasz. Niech zrobią tak żeby działało. Dziwne rozumowanie. Zapłacić za usługę która została wykonana źle a potem na forach szukać pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Historia na razie się nie skończyła. Żaden z komisów w Białymstoku nie chciał tego przyjąć do naprawy i nadal nie chce. Twierdzą, że nie mogą dostać oryginalnych części. Jak już to w cenie powyżej ceny w org. serwisie. W momencie zbicia szybki, dotyk prawidłowo działał. Nie mogę mieć pretensji do komisu ponieważ oni nie brali odpowiedzialności za dotyk, to to było moje ryzyko. Dotyk kupiłem na allegoro i sprzedający twierdzi, że to oryginał natomiast komis twierdzi co innego. W momencie oddawania do wymiany przestrzegali mnie (komis), że to nie jest ich część więc nie mogą brać za to odpowiedzialności. Myślałem, że wymiana to prosta sprawa. Kontaktowałem się z Biurem obsługi klienta HTC czy jak tam to się u nich nazywa w celu namiaru do sklepu z oryginalnymi częściami do ich telefonów. Konsultant stwierdził, że nie sprzedają nigdzie takich części i naprawa tylko przez serwis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Jak byś był we wrocławiu lub gdzieś blisko to chtnie zobaczę co tam porobili. Nigdy nie rozebralem wyświetlacza w moin senstionie (nie potrzebowałem i nie chce też kusić losu bez celu) ale na moja logikę to paprochy coś zepsuly...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam mnie też czeka wymiana dotyku w sensation. I mam pytanie czy warto brać te niby "orgianalne: z alledrogo za 150 zł? bo znaalzlem serwis w wawie co powiedział mi za wymiane 340 zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Ciężko odpowiedzieć na twoje pytanie. Ja pewnie kupilbym ten za 150 ale nie każdy lubi sie grzebać. Cena tego serwisu nie jest wysoka więc jeśli nie będziesz wykonywał tego samemu to może nie warto ryzykować i zapłacić za ich całą usługę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chodzi mi bardziej o jakoś tych digitizerów z alledrogo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi