Skocz do zawartości
lulonen

[19.03][X Series] Virtuous S4X Alpha3 [Sense 4.0 Android 4.0.3]

Rekomendowane odpowiedzi

Możemy cieszyć się z Sense 4.0 na naszych słuchawkach. Nie jest to co prawda jeszcze stabilność romu do używania na codzień ale wszystkie podstawowe funkcje telefonu działają, a autorem portu jest nie byle kto bo słynny MDJ. Warto sprawdzić bo sense 4.0 niesie ze sobą niemal rewolucyjne zmiany w interfejsie. Jako fan HTC SENSE jestem zachwycony i już od piątku hulam na kolejnych wersjach romu. Rom w zasadzie nadaje się już do codziennego użytku.

Cechy:

Baza: HTC One S RUU (1.47.401.1).

Unsecured / Deodexed / Zipaligned / Rooted

Mocno zoptymalizowany dla płynnego działania i polepszenbia ergonomii

Overclocked kernels z wieloma dodatkowymi modułami w kernelu.

Bloatware i niepotrzebne aplikacje usunięte

s4xbanner.jpg

[26.02][ROM][X Series] Virtuous S4X Build3 [sense 4.0 Android 4.0.3] - xda-developers

http://www.youtube.com/watch?v=fbFhw5T6bgk&feature=player_embedded

Virtuous S4V Alpha3

Bugi:

- BT

- GPS (czasami soft reboots)

- brak widgetu news ;-(

Do wgrania romu niezbędna jest wcześniejsza instalacja najnowszego firmware pod ICS (3.32).

Czy rom nadaje się do codziennego użytku? Jeżeli nie używacie bluetooth to owszem, news widget, czy wifi hotspot to owszem. Sense 4.0 jest szybki. Ta wersja moim zdaniem najszybsza z dostępnych na XDA.

Edytowane przez Smogg
    Usunięte nieprzetłumaczone treści anglojęzyczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    reverpl

Cieszyć się to chyba za dużo powiedziane. :|

Zainstalowałem go dzisiaj na 20min...Sense resetuje się za każdym razem gdy odpalimy cokolwiek innego...ustawienia, muzykę, pogodę,smsy czy kontakty. Po odpaleniu telefonu wolnego ramu miałem około 80mb. Beats Audio chyba jest nie zoptymalizowane, ponieważ najpierw dźwięk był ok, a po chwili gdy włączyłem inny album dźwięk zaczął płynąć do słuchawek, jakby z butelki i później już nic się nie zmieniło. (ogólnie cały odtwarzacz jest bardziej intuicyjny i ładniej zrobiony moim zdaniem.)

Sense potrafiło się resetować nawet przy zmianie widgetów. Nie mówiąc o tym, że po 20 min gdy umieściłem sobie wszystkie widgety na pulpitach to Sense resetowało się w kółko i nic już nie mogłem zrobić.

Pomijając to, że nie da się go użytkować to zmiany w interfejsie są cudowne, o wiele ładniejsze widgety, czcionki, pasek powiadomień też o wiele ładniejszy. Sense nie ma już efektu 3d i bardzo przypomina Sense 2.1 z Desire Z, ale może tylko mi się wydaje. ;)

Mam nadzieję, że HTC wyda oficjalne ICS z tym sense dla Sensation XE jak najprędzej i będzie zoptymalizowany w 100%, bo skoro najniższy model z nowej serii One ma 512 mb ramu i będzie miał ICS z Sense 4.0 to nasze Sensation czy Sensation XE powinny działać jeszcze lepiej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak sam napisałeś uruchomiłeś jednocześnie wszelkie widgety, normalnie płynność działania jak i stabilność działania jest ok.

Trochę smuci brak zainteresowania - na XDA to robi furorę, a MDJ chwilowo jest głównym celebrytą XDA.

Z portu korzystałem przez kilka dni bardzo intensywnego korzystania z telefonu i nie było większych zgrzytów, ani jednego niekontrolowanego resetu telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    reverpl

Bez widgetów również nie dział, resetowało się przy każdym włączeniu aplikacji (resetowało się sense).

Ale jak już zauważyłem, być może to dlatego, że mam Sensation XE, a nie zwykłego, a ponoć rom jest robiony pod standardową.

W każdym razie ja nie mógłbym korzystać intensywnie nawet przez godzinę, bo nic nie działo poprawnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem jak z XE ale u mnie ten sam rom działał zarówno na Sensation jaki i EVO 3d. Gdyby było tak źle jak piszesz to nie siedziałby u mnie przez kilka dni. W dodatku na EVO - cały dzień grał synek i nie narzekał, że coś się psuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    reverpl

No to tak jak piszą na stronie xda w temacie jest dla EVO 3D i Sensation. Zainstalowałem jeszcze raz na XE i masakra...80mb ram wolne po włączeniu, otwieram menadzer zadan pokazuje faktycznie 80mb, wychodze z menadzera do pulpitu i reset sense i tak w koło Macieju ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

może coś sknociłeś, bo sense i sense xe, to te same telefony tylko xe ma czerwone wstawki i logo ibeats'a podnoszące cenę (po s-off romami można się bawić na obu telefonach, bo budowa ich jest ząb w ząb identyczna)

na aktualnym sense mam tylko ok. 150mb ramu wolnego, jednak romy z sense świetnie zarządzają ramem i jego mała ilość nie zablokuje odpalenia gierki ze stajni gameloftu, czy otwarciu 15kart w chrome

do osób wtajemniczonych w ISCa z sense 4.0: czy nadaje się do codziennego użytku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    reverpl

Tylko pod sensation xe jest troche inny kernel i fw jakbyś nie zauważył w każdej wersji ;) i na xda również użytkownicy xe piszą, że nie jest do użytku, więc nie, nie sknociłem ;)

jednak romy z sense świetnie zarządzają ramem i jego mała ilość nie zablokuje odpalenia gierki ze stajni gameloftu, czy otwarciu 15kart w chrome

To najlepszy kawał jak dziś usłyszałem :) Romy z sense to najgorsze co może być na ANDROIDZIE...gdyby nie to, że jest tak ładnie zrobione to nigdy bym tego nie używał. W porównaniu z innymi nakładkami lub launcherami sense jest bardzo słabo zoptymalizowane ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bardzo słabo zoptymalizowane

kolejny żart. wersja 3.0 tak, każda inna nie. Ładne grafiki po prostu wymagają wiecej ramu. Nie porównywać mi tu czasem ADW i innych kmiotów do Sense, bo nie ma Sensu. A lulolen skoro taką furore robi rom to czemu przestałeś go używać?

---------- Post dołączono o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------

Czy jakieś programy nie działają na tym romie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi