Skocz do zawartości
Cassis

Czy wady fabryczne zależą od Serial Number?

Rekomendowane odpowiedzi

Cassis

Witam wszystkich,

Przymierzam się do zakupu Prime'a, jednak zniechęcające są różne opinie o problemach z WiFi, GPS, restartami, etc. Dlatego zacząłem się zastanawiać, czy kupując nowego Prime'a będzie można w jakichś sposób sprawdzić, czy pochodzi z serii, która miała problemy techniczne, a której update nie pomógł? Jak myślicie, czy analizując początki numerów seryjnych Prime'mów, z którymi dzieją się złe rzeczy, będzie można sprawdzić, która seria tabletów jest niedopracowana? Jeśli tak, to może warto zacząć wypisywać w tym wątku początki Serial Numbers Prime'mów, które działają poprawnie i tych, z którymi są problemy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej nic nie wydedukujesz na podstawie numeru seryjnego. Uszkodzenia zdarzają się randomowo. Ja początkowo nie miałem żadnych problemowe a teraz sprzęt od wczoraj siedzi w serwisie z naprawa przeswitow w matrycy, chyboczacej super klawiatury. Sa też zasłużeni użytkowy którzy kupili w tym samym sklepie tego samego dnia i sa dalej zadewoleni. Reguły nie ma....

wsłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cassis
    Raczej nic nie wydedukujesz na podstawie numeru seryjnego. Uszkodzenia zdarzają się randomowo. Ja początkowo nie miałem żadnych problemowe a teraz sprzęt od wczoraj siedzi w serwisie z naprawa przeswitow w matrycy, chyboczacej super klawiatury. Sa też zasłużeni użytkowy którzy kupili w tym samym sklepie tego samego dnia i sa dalej zadewoleni. Reguły nie ma....

wsłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk

Czyli wydajesz nie małe pieniądze i czekasz na wynik tej "loterii"? Emocje nie mniejsze jak podczas gry w Lotto:P Może warto poczekać z zakupem Prime'a na bardziej dopracowane egzemplarze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    janpat

Moim zdaniem Priam zostanie wkrótce zastąpiony przez Pad Infinity 700 i tańszą (plastikową) wersja Priama - Pad 300 , a flagowym tabem będzie Padfone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój Prime też chodził bez zarzutu az do dnia...

raczej loteria. A żeby wyniki śledztwa były rzetelne musiałbyś miec wszystkie numery seryjne i wszystkie opinie TF Prime z Polski.

ale jakbyś chciał to mój seryjny to C10KA....to co robisz śledztwo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    holipa

w większości to niedoróbki softowe. wiidziałem na jakichś radzieckich stronach opis jak gps naprawić

primo wymasować krawędź górną a po drugie podmienić kilka plików.

tylko ktoś mi kurka historie skasował na służbowym kompie (jak ja kocham administratora...) :mad:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    janpat

Mój to BCOKA... To masz juz 3 numerki.;)

Holipa tu jest link z masowaniem.:D

Edytowane przez janpat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    holipa

link z masowaniem jest już tu na forum pare razy dany ale tam były jakieś pliczki do podmiany. teraz znaleźć tego nie umiem , a szkoda bo może pomogłoby tym którym GPS nie działa :mad:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Moim zdaniem Priam zostanie wkrótce zastąpiony przez Pad Infinity 700 i tańszą (plastikową) wersja Priama - Pad 300 , a flagowym tabem będzie Padfone.

Wiesz nie zostanie zastąpiony bo to inne tablet. 300 jest typowym sredniakiem ze słabsza matryca i bez gps. Dodatkowo ma inna wersje tegry3 która jest niżej traktowana. Różnica nie sprowadza się jedynie do podkręcenia procesora o 100mhz. Różnica jest w budowie. Jest to model typowo budżetowy bo nawet cena jest dużo niższa od prime.

Znowu 700 jest kierowany do osób zainteresowanych oglądaniem filmów bo ma wysoka rozdzielczość ale znów brak gps i ma jedynie 2 rdzeniowy procesor co jest strata w świetle tego co nvidia zapowiedziała na tegre 3. Ten snapdragon nie jest jakoś mega wydajny s4.jest dosyćsłaby dopiero s4 pro z adeno 320 będzie kotem...w 700 będzie tylko adeno 220. No i najważniejszy problem.... Tegra2 nie wyrabiala w tf101 i prime naprawił ten problem ...stosunku mocy do rozdzielczości... Znowu 700 przez swoją rozdzielczość będzie oferował znów niższy preformance niż prime bo słabszy procesor i dużo więcej pikseli do obsłużenia. Typowy tablet do filmów i zdjęć.

Znowu prime ma wszystko najlepsze. świetna matryca lepsza od tej z 300. Ma lepsza tegre , gps nie jest plastikowy. Jest to tablet dedykowany dla osób które interesują się sprzętem i zależy im na jak najszybszej maszynie. Jedynie mogli dodać w prime piasek plastiku jak w tf 700 i byłoby dobrze.

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    janpat

Nie wiem na 100% czy o to Ci chodzi.

Possible GPS Fix? - xda-developers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi