Skocz do zawartości
Kazumi

Telefon zamula

Rekomendowane odpowiedzi

Kazumi

Witam,

w jaki sposób dowiedzieć się o powód zamulania telefonu? Korzystanie z Task Managera niewiele pomaga. Najlepiej jakbym co dwa dni resetował telefon aczkolwiek i tak mam wrażenie, że HTC Desire mojej żony lepiej "chodzi" zwłaszcza w necie (oba telefony testowane na tym samym wi-fi)

Mam zaktualizowany soft do 2.3.4 Gingerbread

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrób roota i wywal Car Home oraz F-Secure.

Warto też zmienić Launcher na Go/ADW/Pro.

Ewentualnie można pójść jeszcze dalej i wgrać najnowszy rom V20q, lub nieoficjalnego CyanogenMod 7/9.

A jeśli telefony są testowane na tym samym wifi to nic dziwnego, że jeden zgarnia więcej sygnału :P

Wystarczy poświęcić z pół godzinki (w przypadku zmiany romu) i telefon powinien zamienić się w istną rakietę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mi tam nie mulilo nawet z tym f secure i car home.. chociaz od poczatku uzywalem juz go launchera... zmien luncher i wgraj roota przez co skasuj te dwie denerwujace aplikacje a telefon bedzie lepiej chodzil znacznie... denerwuje mnie to iz lg zawsze musi cos zrobic nie tak w sprawach softowych..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wywal Task Managera, bo więcej robi szkody niż z niego pożytku. Zainstaluj RAM Manager free: https://market.android.com/details?id=com.smartprojects.RAMOptimizationFree#?t=W251bGwsMSwxLDIxMiwiY29tLnNtYXJ0cHJvamVjdHMuUkFNT3B0aW1pemF0aW9uRnJlZSJd

Wysłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej w ogóle nie bawić się w killlerów, bo niewiele dają, a same pożerają energię w tle.

Android to "sprytny" system i o zarządzanie RAMem nie musisz się martwić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kazumi
    Zrób roota i wywal Car Home oraz F-Secure.

Warto też zmienić Launcher na Go/ADW/Pro.

Ewentualnie można pójść jeszcze dalej i wgrać najnowszy rom V20q, lub nieoficjalnego CyanogenMod 7/9.

A jeśli telefony są testowane na tym samym wifi to nic dziwnego, że jeden zgarnia więcej sygnału :P

Wystarczy poświęcić z pół godzinki (w przypadku zmiany romu) i telefon powinien zamienić się w istną rakietę.

ardziej

Zanim napisałem tego posta pogrzebałem na tym forum i root zrobiony, korzystam z ADW EX, Car Home i F-Secure zamrożone.

Telefony testowane po kolei nie jednej chwili...

Z ciekawości pobawiłem się wczoraj sgs2 na stoisku Samsunga i mam wrażenie, że to rakieta przy moim telefonie. Jedynie panele dzięki ADW mi płynniej przewija.

Patrząc w "uruchomione" usługi - z najbardziej pamięciożernych mam klawiaturę SwiftKey X (tą płatną)...nie wiem Facebook i Evernote....

Nie wiem co jeszcze....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darryd
    sgs2 na stoisku Samsunga i mam wrażenie, że to rakieta przy moim telefonie

bo soft od lg to masakra jakaś. problem leży w wyciekaniu pamięci, zwłaszcza podczas używania wifi, i telefon po dniu/dwóch zaczyna zmulać. nie testowałem najnowszego v20q a tam niby naprawili te wycieki...generalnie jak zainstalowałem cyanogena to już nic innego nie chcę...w ogóle, jakby ktoś mnie zapytał dwa miesiące temu czy poleciłbym mu ten telefon, to nie, teraz z cyanogenem7 jak najbardziej na tak...telefon działa bardzo płynnie i nic nie przymula...naturalnie polecam CM7.2 KANG by temasek...ostatnia wersja to 204-69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi