Skocz do zawartości
djkac

Problem z zasięgiem I5700

Rekomendowane odpowiedzi

djkac

Witam serdecznie. Drodzy Userzy mam pytanie. Mam nową Spice z salonu 3 w irlandii gdzie też mieszkam. Telefon mam około 3 tygodnie. Cały czas moi znajomi mówia mi że mają problemy z dodzwonieniem się na mój nr. Zasięg 3g cały czas lecz faluje od zero kresek do full. Ustawiony na automatyczną sieć oraz roaming krajowy. Czasami r się zaświeca. Nigdy nie wykazuje braku sieci. Zawsze pokazuje sieć "3" ale mimo to nie można się dodzwonić na telefon. Wcześniej miałem na tej karcie sony ericssona k770i z zasięgiem 3g i nie było ani najmniejszych problemów z zasięgiem : gdzie nie było 3g włączał 2g ale zawsze można było się dodzwonić w tych samych rejonach po których poruszam się ze spicą. Dziś zrobiłem powrót do ustawień fabrycznych zobaczymy czy pomoże. nie używam apndroida. Macie jakieś pomysły czy tylko serwis? Ps przez 3 tygodnie tylko raz udało mi sie wyświetlić dostępne sieci- zawsze nic sie nie dzieje czy to wybór auto czy manual zawsze loguje się do sieci bez pokazania dostępnych to samo nie ma opcji wyboru 2g czy 3g. Proszę o sugestie. Pozdrawiam. Kamil

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    franmo

Spróbuj wyłączyć 3G i posługuj się tylko 2G - przełączanie autom. stosowane przez telefon może przerywać połączenia a dodatkowo 3G zjada baterię.

Wyłącz zbędne EDGE/GPRS, ustal sieć ręcznie a nie automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    djkac

Witam. Podczas wyszukiwania sieci dostaje komunikat o aktywnej transmisji danych. Nawet gdy nie mam zasiegu (nie moge zadzwonic)pyta czy zakonczyc trans

I kontynuować. Daje na tak i juz nic sie nie dzieje. Czasem tylko pokarze info.: zarejestrowano. Nigdzie nie ma opcji wyboru 2g/3g. Kilka tylko razy pokazalo mi dostepne sieci ale wyszczegolnilo mi ktora jest 2g/3g. Pozdrawiam

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bienia

mam ten sam problem, wrocilam wlasnie z wakacji i nie moge uzywac telefonu - mieszkam w uk. znalazles rozwiazanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    djkac

Witam. Tak znalazlem. Oddalem telefon do operatora na gwarancje. Podobno wgrali nowy soft. Podobno. Hehe telefon dziiala normalnie. Pozdrawiam I powodzenia.

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi