Skocz do zawartości
miziel

Ściągnięcie SIMLOCKA w Defy oraz Defy+ za darmo! Update dla JB 18.10+

Rekomendowane odpowiedzi

miziel

spróbuj z inną kartą jak masz, możliwe, że zwyczajnie Ci się karta uwaliła :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mi tez stoi na poczatkowym logo po wgraniu isc defy simlock nie wiem jak to dalej ugrysc, jak teraz wgrac od nowa np.. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    poomex

Niestety z tego co udało mi się zauważyć patch usuwający simlocka przestał działać bezproblemowo, w jednej z wersji Cyanogenmoda po CM7 RC1.5 dla której został stworzony i na której działał idealnie.

Aktualnie w moim przypadku patch działa na CM9, ale w większości prób jest bootloop podczas restartu telefonu - wyjęcie baterii i uruchomienie telefonu zazwyczaj pomaga (tak jak wcześniej napisał miziel). Dopóki nie muszę restartować telefonu wszystko jest ok.

Sytuację poprawiło trochę zmienienie w skrypcie dla bp_ptc opcji class z "main" na "late_start", bootloop rzadziej, ale dalej się pojawia.

Zauważyłem też że gdy tel jest podłączony do kompa i uruchomiony jest adb to bootloop nie występuje - możnaby spróbować wykorzystać zmienną persist.service.adb.enable=1 która jest w build.prop, ale szczerze mówiąc nie wiem jak możnaby to zrobić tak aby działało za każdym razem, a nie tak jak jest to teraz: enable adbd during first boot (for dalvik cache problems)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xilon

jak się ma sprawa patcha i cm10 jellybean ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spróbuj z inną kartą jak masz, możliwe, że zwyczajnie Ci się karta uwaliła :(

Spróbowałem z inną kartą i to samo. Can't mount SD Card. Po załadowaniu systemu karta działa bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kakin

Po wielu próbach udało mi się odblokować tel na CM7.2

Na początku metoda 1 jak i 2 zawiodła skończyło się na zawieszonym logu cm. Lecz odnalazłem łatwy sposób jak to zrobić bez ponownej instalacji romu.

Ściągacie paczkę ze sposobu 1.

Następnie z paczki ze swojego romu (ten .zip który ściągacie jak chcecie zainstalować rom) wyciągacie plik z plik:

/system/bootmenu/2nd-init/init.mapphone_umts.rc

Wrzucacie go na pulpit i otwieracie notatnikiem. I szukacie linijki(ctrl+F): service usbd /system/bin/usbd

Po niej dodajecie :

service bp-ptc /system/bin/bp_ptc

user root

group root

Zapisujecie ten plik i wrzucacie go do pliku zip ściągniętego z sposobu 1 do

/system/bootmenu/2nd-init - oczywiście podmieniamy istniejący tam stary plik.

Wrzucacie na sd te archiwum przez recovery instalujecie i działa. Jeżeli komuś jeszcze się uda tym sposobem zdjąć simlocka napiszcie będę wdzięczny.

Myśląc analogicznie podobnie powinno być z plikami do innych systemów niż CM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Alan89

Metoda przedstawiona tutaj jest więcej niż genialna ;) ona uratowała mój cienki i lichy portfel. W serwisie dziś usłyszałem że za zdjęcie sim-loka z defy - 130zł się należy. Więc korzystając z tego poradnika udało się pozbyć tego ustrojstwa. Mam jednak pytanie: czy po usunięciu simloka można usunąć aplikacje typu: GingerBreak oraz Defy 2ndInt czy lepiej zostawić aplikacje? czy okażą się przydatne w przypadku instalacji romu?

Oraz : czy simlock się aktywuje po reinstalacji softu/romu - ze zmiany ze standardowego froyo 2.2.2 na CM7?

Edytowane przez Alan89
    dodałem pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    miziel

@Alan:

w salonie orange 77 ;)

nie można ich usunąć. tak teraz dzięki nim możesz już wgrać np CM7 albo CM10 (co i jak poczytaj) :)

Tak simlock powraca przy każdorazowym wgraniu softa na nowo, aktualizacji itp :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dymon

Działa patch ics na najnowszych wydaniach jb od quarx'a?

Wysyłane z mojego MB525 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    miziel

nie, najlepiej samemu sobie stworzyc paczkę. Jak będe miał chwilę to jutro wrzucę paczkę na ostatnie wydanie :)

---------- Post dołączono o 23:59 ---------- Poprzedni post napisano o 23:58 ----------

PS ja robię tak, ze podmieniam (lub edytuję) pliki w paczce z całym romem ;) i wgrywam odrazu bez simlocka wygodniejsze:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi