Skocz do zawartości
szymal79

Forceclose, kernel panic i bootloop na I9003

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiś 2 tygodni prowadzę nierówną walkę z moim I9003. Telefon ma jakieś pół roku, był kupiony w Plusie. Na początku sprawował się świetnie ale ostatnio...

Chronologicznie

Na oryginalnym brandowanym 2.2.1 zaczeły się forceclose. Padały zegar( najfajniej jak w nocy padł budzik i do pracy się zaspało) , market, aplikacje systemowe. Po restarcie na pewien czas wszystko wracało do normy. Zadzwoniłem na infolinie Samsunga, powiedziano mi żeby spróbować update do Gingera ale Kies nie pokazywał nic dostępnego. Wyczytałem że update jest ale nie dla telefonów brandowanych także Kies odpadł. Na początku nie chciałem się bawić Odinem ale się przemogłem i zaczęło się.

Update przez 2.3.4 XXKP9 ( 4 pliki) do 2.3.6 XXKPQ (1 plik) parę godzin pochodził a potem restart i bootloop

Downgrade do 2.3.4 XXKP9 ( 4 pliki) i znowu parę godzin aż tu nagle "KERNEL PANIC UPLOAD MODE"( to PANIC najbardziej mnie ruszyło )

Update do 2.3.5 XXKPM (1 plik) -bootloop

Powrót do korzeni 2.2.1 XEKE1 - ( 3 pliki jakiś rosyjski plusowskiego nie mogłem znaleść) po prostu się wyłączał.

Ostatnia próba - od 2.2.1 -> 2.3.4 -> 2.3.5 -> do 2.3.6 pochodził pare godzin i znowu restart i w kółko piękne animowane logo Samsunga.

Na tym stanęło.

Robiłem wipe po każdym wgraniu softu i to chyba na wszystkie sposoby ( kodem z klawiatury, przez vol down+home+power i z ustawień), czyściłem cache. Wszystkie romy to samfirmware.com. I teraz ciekawostka, żaden rom ( oprócz forceclose na oryginalnym ) nie padł podczas czynnego użytkowania. Mogłem grać, pisać, oglądać filmy itp i było ok, ale jak zostawał sam wtedy pojawiały się w/w problemy tak jakby coś się działo w trybie czuwania. W związku z KERNEL PANIC chodzi mi jeszcze po głowie Ultimate Kernel Cleaning Script, może jak oryginalne Froyo padło jakieś śmieci w kernelu zostały i to ich wina ale wole najpierw się poradzić.

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    colt83
    Napisano (edytowane)

tutaj trzeba bardziej tegiej głowy od mojej, jednak... kiedyś miałem podobne objawy dopóki, dopóty wyciągnąłem kartę sd, która okazała się wadliwa. jeśli masz kartę sd, spróbuj popracować bez niej.

spytalbym, czy może masz jakaś aplikacje w tle, która steruje taktowaniem cpu i być może coś się dzieje przy stanie bezczynności, ale napisałeś, ze wgrywales stockowy rom i ciagnales do kpq.

mimo wszystko spróbował bym na twoim miejscu wgrać stockowy kpe wyciągnąć sd, hard reset i nie instalować żadnych prywatnych aplikacji przez jakiś czas. jeśli problem będzie nadal, pozostaje Ci liczyć na pomoc fachowców.

btw potestuj różne kernele-a nóż coś może zaskoczy.

powodzenia

Sent from my GT-I9003 using Tapatalk

Edytowane przez colt83

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie wrócił z serwisu. Stwierdzono że nieraz podczas uruchamiania nie słychać muzyczki no to wymieniono głośnik systemowy...lol. Wgrano 2.3.5 i stwierdzono że zgodny ze specyfikacją i sprawny. Włączam telefon, chodzi. Po 30 minutach padają market i zegar, zaraz potem restart i loop. Czeka mnie walka z serwisem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

odrazu pisz reklamację ja juz miałem przygodę z serwisem z 1,5 roku temu jak zawiesił mi się komp przy zmianie romu w omni.

uznali, zrobili ale telefon oddali w starej zdezelowanej obudowie, telefonicznie oczywiście twierdzili że to niemożliwe itp. odesłałem telefon razem z reklamacją i dopiero to poskutkowało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi