Skocz do zawartości
maax990

HBOOT Downgrade

Rekomendowane odpowiedzi

dawidf

JAK ZROBIĆ DOWNGRADE (ZANIŻENIE) HBOOT'u NA TWOIM DESIRE:

Mała informacja przed wstępem...:

Nie ma żadnego powodu, aby dokonywać downgradu (zaniżenia) wersji HBOOT'u, jeśli posiadasz wersję 0.75 lub zrootowane urządzenie z wersją 0.80.

Kroki, które powinieneś wykonać, aby wykonać downgrade (zaniżenie) HBOOT'u na HTC Desire:

1. Pobierz RUU z twoją pożądaną wersją HBOOT'a. Zanotuj wersję RUU ROM'u, np. 1.15.405.4.

Tutaj możesz znaleźć listę RUU: klik!

2. Idź do CID generatora mtd0.img: klik!

3. W CID generatorze wpisz wersję ROM'u jaką zanotowałeś i ustaw CID na 11111111. Poczekaj na wygenerowanie i pobierz.

4. Pobierz flash_image stąd i wykonaj poniższe komendy w adb podczas gdy telefon jest podłączony do komputera.

adb push /{folder do, którego pobrałeś}/flash_image /sdcard
    adb push /{folder do, którego pobrałeś}/mtd0.img /sdcard

5. W aplikacji terminala wykonaj poniższe komendy:

chmod u+x /data/flash_image
    /data/flash_image misc /data/mtd0.img

Teraz mainversion jest zmieniony, możemy przejść przez sprawdzanie wersji RUU.

6. Wykonaj poniższą komendę, podczas gdy Twoje urządzenie jest podłączone do adb:

adb reboot oem-78

Teraz Twój telefon wykona ponowny rozruch i wejdzie do trybu RUU. Nie panikuj. Teraz będziesz mógł wgrywać obraz :)

Upewnij się, że urządzenie jest podłączone do USB wpisując:

fastboot devices

Jeśli zwróci informacje o naszym urządzeniu wtedy wszystko jest OK, jeśli nie, próbuj dalej :)

7. Uruchom RUU i pozwól mu działać, ciesz się zniżoną wersją HBOOT'a na swoim Desire.

tłumaczenie by dawidf dla forum.android.com.pl

Edytowane przez dawidf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stitoo

Odgrzewam temat.

Właśnie wrócił mi telefon z serwisu. Niestety HBOOT w wersji 0.80

Mógłby ktoś łopatologicznie mi wytłumaczyć jak to zrobić ??

Mam już mtd0.img i flash_image

I teraz nie wiem jak to przeslać do fona przez ADB.

Wchcodze w recovery odpalam ADB

cd D:\android-sdk\android-sdk-windows\tools

Pliki (mtd0.img i flash_image) mam w folderze D:\MAX\flash_image

Byłbym wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kod:

adb push /{folder do, którego pobrałeś}/flash_image /sdcard

adb push /{folder do, którego pobrałeś}/mtd0.img /sdcard

w miejsce "/sdcard" powinno być "/data" :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Postanowiłem dzisiaj zrotować telefon sposobem od Revolutionary http://forum.android.com.pl/f153/s-off-root-s-on-revolutionary-unrevoked-android-2-2-i-2-3-poradnik-91477/. Wszystko poszło gładko, ale żeby wgrać jakiegoś custom ROM-a to po tym zabiegu muszę zmienić wersję HBOOT-a. Mnie samego interesuje wersja Stockowa, zrobiłem, więc tak jak napisał to AlphaRev tutaj. Wszystko poszło sprawnie, ale wersje mam nadal 6.93.1002, jedyne co to zmienił się podpis na samej górze z "Revolutionary" na "AlphaRev".

Może to normalne albo coś pomijam, choć nie wydaje mi się, bo tę operacje wykonałem dwukrotnie z tym samym rezultatem.

Ktoś, coś??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak,to normalne. Nie przejmuj się tym. Ale tak czy siak większość romów wymaga podziałów partycji pod Cm7r2 albo Oxy i prędzej czy później to zrobisz. Tego nie da sie uniknąć jeśli chcesz instalować custrom rom.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ivn

Bez przesady, niemalże wszystkie customy wychodzą w wersjach STOCK oraz CM7 i z oryginalnym podziałem na partycje można śmiało funkcjonować, różnica jest głównie w wygodzie. Dla CM7 z reguły na starcie są już aktywne skrypty a2sd+ lub d2ext, poza tym miejsca na aplikacje jest dużo więcej. W przypadku romów na stock, często jedyne na co można liczyć to apps2sd, na dodatek często trzeba to aktywować ręcznie, a miejsca na aplikacje i tak w końcu zaczyna brakować, nawet przy partycji ext4 o rozmiarze 1gb na karcie pamięci. Żeby nie było tak różowo, czasami na CM7 zapycha się patrycja cache, ze względu na jej mały rozmiar, z reguły pomaga format-cache i do tego fix permissions, aczkolwiek zdarzył mi się ciągły bootloop lub fc htc sense i musiałem robić pełen format lub reflash romu.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak z ciekawości mam pytanie. Mam teraz hboot CM7/r2 gdybym chciał wrócić do Froyo, to przed przepuszczeniem RUU, wrzucam bravo_dowgrade i RUU czy zmieniam na bravo_alphaspl, bravo_downgrade i RUU?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Tapnięte z Desire.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    othork

Jak chcesz wgrać Froyo czy też gingerbread to najpierw musisz zmienić hboot z CM7r2 na bravo_alphaspl a jak jeszcze chcesz pozbyć się s-off no to musisz wgrać bravo_dowgrade

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak właśnie myślałem, dzięki za odpowiedź. Piwko poleci gdy będę na PC.

Tapnięte z Desire.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi