Skocz do zawartości
woyteck

Bateria 2300mAh dla G1

Rekomendowane odpowiedzi

Przedwczoraj stałem się posiadaczem 'podwójnej' baterii do mojego G1.

Jak obiecałem, oto kilka zdjęć i mała recenzja.

W porównaniu do oryginalnej baterii 1150mAh, ta ma dwa razy większą pojemność, czyli 2300mAh.

Oczywiście jest to nieoryginalna bateria, jednakże przeznaczona do G1, wiec dopasowana jest prawie idealnie.

p1020385v.th.jpg

Jak widać poniżej, jest dość gruba.

p1020387.th.jpg

Oto porównanie z oryginalną baterią:

p1020395d.th.jpg

I na kanapkę: a;)

p1020396u.th.jpg

A tak wygląda w telefonie - zdecydowanie się wybija ponad powierzchnię ;)

p1020397i.th.jpg

Teraz każdy z was pomyśli - jak to tak? A co z tylną klapką?

Otóż, producent pomyślał i o tym. Razem z baterią dostarczana jest tylna klapka pasująca do telefonu (całkiem dokładnie muszę powiedzieć).

p1020388e.th.jpg

I od wewnątrz:

p1020390d.th.jpg

A tak się prezentuje telefon wraz z tylną klapką:

p1020398y.th.jpg

Zainteresowani zauważą moją skórkę DecalGirl a8)

p1020399w.th.jpg

I od tyłu:

p1020400l.th.jpg

Niestety klapka jest niższej jakości i nie znajdziecie na niej dodatkowej szybki ani siateczki zabezpieczającej głośnik, ale coś za coś ;)

p1020401g.th.jpg

A tak prezentuje się w dłoni:

p1020402e.th.jpg

Jak na razie mam tę baterię 2 dni więc z użytkowania dużo nie mogę jeszcze wywnioskować poza tym, że trzyma dłużej.

Sama bateria dotarła do mnie już naładowana, ale to związane jest z tym, że baterie litowo-jonowe tak powinny być transportowane.

G1 sam z siebie jest trochę cegłowaty, ale teraz ma naprawdę znamiona 'cegłówki' z dawnych lat a;)

Jeszcze go nie ważyłem, ale myślę, że jest to około 180-200 gr.

Telefon na zdjęciach wydaje się być spuchnięty bardzo, ale w rzeczywistości jest tylko 5mm grubszy, ale krzywizna spodu została przedłużona i dlatego wygląda jak naprawdę gruby (a mówią, że czarne wyszczupla ;) ).

Telefon ma teraz bardziej łódkowaty kształt.

Tylna klapka jest jednym z kilku modeli jakie widziałem. Wszystko zależy od dostawcy baterii.

Są takie które są grube na całej długości i mają wklęsłe miejsce na obiektyw i głośnik, czasem mają tylko dużą dziurę ;)

Jest jeszcze model klapki, który jest płaski ale ma wypustkę tylko na baterię (coś w rodzaju plecaka ;) ).

Osobiście, ten który wybrałem podoba mi się najbardziej, choć wygodniej by było chyba mieć klapkę z 'plecakiem' gdyż grubość telefonu tam gdzie go trzymamy jest wtedy identyczna z oryginałem.

Z ciekawostek - zauwazyłem, że głośnik jest głośniejszy w momencie gdy telefon leży na czymś.

Ogólnie uważam, że umiejscowienie głośnika w G1 to troche porażka gdyż wystarczy położyć gona czymś miękkim i jakikolwiek dźwięk jest wytłumiony, jednakże z nową tylną klapką zachowane jest kilka mm miejsca i przynajmniej słyszę, że ktoś do mnie dzwoni! a8)

Jak długo bateria trzyma, nie jestem jeszcze w stanie dokładnie określić, ale poinformuję Was za jakiś tydzień albo dwa o rezultacie testów. a:)

Dziękuję za uwagę. a8)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    irhabi

Jak zobaczyłem pierwsze zdjęcia samej baterii to wziąłem własny telefon do ręki aby sprawdzić czy tam jest aż tyle miejsca (?) :szok: Jak się okazuje na kolejnych zdjęciach - nie ma wystarczająco miejsca aby pomieścić to coś :DDD Do używania na co dzień nawet jeżeli trzyma 2x dłużej to nie zdecydowałbym się jej używać, z racji sporych rozmiarów. Na jakieś dłuższe wyjazdy samochodem kiedy potrzeby jest GPS, na pewno byłaby przydatna.

Ogólnie patrząc na ten telefon z większą baterią, to monstrum :rotfl:

No nic czekam na info jak długo wytrzyma ta "bateryjka" i jak długo trzeba ją ładować...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Powuyo

Coś kosztem czegoś... Ale ja nie zdecydowal bym sie na tak radykalny krok...

Wole ładować telefon codziennie. I wole, żeby ten telefon miał w miare przyzwiote rozmiary xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon lezacy na stole wyglada z góry jakby wisial w powietrzu ;)

Cóz, sam telefon zjada miedzy 1 a 2% na godzine w stanie uspienia.

Jak na razie dosc mocno go meczylem, gdyz gralem w gierki (Robo Defense rulez) dobre 3,5 godziny ostatniej nocy - nie moglem spac ;)

I ciagle 36% baterii.

Co do ladowania - nie jestem pewien jeszcze, postaram sie go rozladowac do zera i potem policzyc mu czas.

Edit:

Bateria ladowala sie do pelna dobre 2,5 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zezol

Gdybym chciał kupić taką baterię, to co możecie mi powiedzieć o tym?

http://www.allegro.pl/item646367471_bat ... a_moc.html

woyteck, jak tam twoja bateria? Ile potrafi ci wytrzymać ta nowa? Mi po odłączeniu rano trzyma do końca dnia, choć nie zawsze. Denerwuje to jak nie raz nawet do końca dnia nie dotrzyma :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    djqm

Ja ostatnio kupilem bateryjkę do G1 2200 mAh i muszę przyznać że jestem naprawde zachwycony... Biorąc pod uwagę jak mialem dość codziennego ladownania poprzedniej oryginalnej bateryjki to w chwili obecnej nie musze się przynajmniej zastanawiać czy przypadkiem nie zapomnialem podpiąć do sieci telefonu... Baterie mam od ponad 3 dni i przy wlączonym non stop necie, wifi, szaleństwach na necie na chwile obecną pozostalo mi jeszcze 20% bateryjki... Do tego faktycznie jest dodatkowa tylna obudowa z tym ze jest tylko o 3 milimetry grubsza od orginalnej tak wiec moim zdaniem nie ma o co plakac... Najwazniejsze moim zdaniem jest to ze w końcu naprawde mozna kozystac z G1 bez obawy o to czy bateria wytrzyma :) Obudowa jest estetyczna, nie jest taka jak u woyteck'a na zdjeciach (chodzi mi o wklęslości na wysokości aparatu) tylko identyczna jak oryginalna tylko ciutke grubsza... Wydaje mi sie ze kazdego z nas bardziej kręcą możliwości telefonu i jego wydajność a nie fakt ze aparat będzie mial kilka milimetrów więcej w obwodzie dlatego uważam ze zakup bardziej pojemnej bateryjki naprawde sie oplaca :)

Pozdrawiam wszystkich użytkowników G1 :)

A propos baterii sugerowanej przez kolegę zezola dostępnej na allegro... Na allegro bateryjka kosztuje 99 zl + koszta wysylki a wystarczy wejść na linka ( ... http://www.palmtops.com.pl/index.php?ma ... ts_id=2418 ...) a nagle się okaże za cenę 85 zl mamy i bateryjkę z wysylką a do tego fakturkę która jest pelną gwarancją... a:) (taniej i bezpieczniej)

<Misiek_ud> Połączyłem posty, na przyszłość NIE PISZ jednego pod drugim. EDYTUJ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wlasnie, moj telefon po instalacji cupcake'a i widgetu pogodowego na normalnej baterii zjechal z dzialaniem z 1.5 dnia do 12-15 godzin.

Teraz z ta nowa bateria jest znow okolo 1.5 dnia. (ale ostatio sporo go uzywam - glownie do grania, oraz mapy).

Jednak nie udalo mi sie z jakiegos powodu wyjsc poza 2 dni bez ladowania na nowej baterii.

No ale telefon jest od tego aby go uzywac, a nie od tego aby byla bateria pelna ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    chriss

djqm

a czy telefon z tą nową grubszą klapką mieści się w oryginalnym futerale?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chriss, jest ciasniej, ale sie miesci ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi