Skocz do zawartości
woyteck

Bateria 2300mAh dla G1

Rekomendowane odpowiedzi

fakt, akurat w tej chwili jej nie maja ale jak sie komus nie spieszy z zakupem to po co ma przeplacac?

Nalezy kupic na ebay'u od chinczykow z HongKongu :)

Nie bojcie sie, wszystko dochodzi do Polski (znajomy zamawia czesto i gesto czesci do helikopterów RC).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    faka

Ja przedstawię teraz swoją uwagę nt żywotności baterii standardowej w G1.

Przedwczoraj, użytkowałem fona "do samego końca" - padła bateryjka ;)

Podłączyłem ładowarkę, włączyłem fona - spoko, naładowała się przed 19 we wtorek. Wczoraj, tj. w środę użytkowałem telefon zwyczajnie 9kilkanaście esemesów, kilkanaście minut rozmowy, market - pobieranie 3 programów, sokoban - kilkadziesiąt minut grania) - przeżyłem lekki szok wczoraj wieczorem. Chciałem podłączyc się do ładowarki ale patrz i oczom nie wierzę .... ponad 40% pojemności baterii!!!

Dzisiaj rano się budzę i patrzę - 27% pojemności ..... szok.

Obecnie 36h pracy baterii i mam 25% baterii ..... może dotrzyma do dwóch dni? ;)

Cały czas mówię o zwykłej, standardowej baterii z kompletu Ery G1 (1150mAh)

Możliwe że przyczyną było to całkowite rozładowanie baterii przedwczoraj ..... tak się zastanawiam czy to będzie już regułą tak "długie" trzymanie baterii, czy też obecnie to tylko jakiś epizod, ewenement.

Dam znać za jakiś czas o żywotności bateryjki :)

pozdro

f.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jash

Szkoda że tej baterii 2300 nie zrobili litowo-polimerowej. To ogniwo ma to do siebie, że może mieć większą pojemność, bez zwiększania wielkości samej baterii. Dzięki temu bateria 2300 li-pol byłaby tej samej wielkości co standardowa, ale wiadomo że byłaby droższa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Baterie Li-po sa niebezpieczne. ;)

Poszukaj na youtube li-po lub li-po fire.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ash

Ja zauważyłam ciekawą rzecz, jak naładuję baterię na 100 % to dzisiaj np. Bez włączonego wifi ,za to kilka razy wejście do neta 2G (ok w sumie 5 min) , pół godziny grania, pół godziny słuchania mp3 ze 3 telefony i 3 smsy. WIęc nie jakoś szaleńczo ! po 15 h jest 49 % podejrzewam że jakby go nie używać to do 24 h by doszedł. Wynik ten nie jest oczywiscie zły, jednak podczas rozmowy czy używania w jaki kolwiek inny sposób niesamowice lecą % w dół.

Natomiast zdażyło mi się po upgrade firmware'u naładować do 75 % i odłączeniu od ładowania (potem zaczyna się ładować duuużo wolniej) przy włączonym Wifi przez 2 h , 3G zabawą GPS, 2 telefonach itd...) po 8 h miałam 74 % ! spadło jedynie o 1 % może to jest metoda ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Burag

To wynik kiepskiej kalibracji czujnika baterii w androidzie. Nic nadzwyczajnego, ostatnio miałem 80% przez prawie ~20h.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ash

Potem spadło od razu do zera ??? czy powoli schodziło normanie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Burag

Spadło o ~10%, a później normalnie.

Ogólnie rzecz biorąc to swojego G1 ładuję co 3 dni (oryginalna bateria), więc nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sanczo

Polecam bardzo na temat: http://matrax.net/forum/showthread.php?p=394755

pozwole sobie zacytować:

"... co 30 cykli czesciowego rozladowania zaleca sie calkowite rozladowanie dla kalibracji baterii (nie majace nic wspolnego z formowaniem baterii i z jej pojemnoscia, a pozwalajace baterii na zsynchronizowanie poziomu elektrolitu ze stanem naladowania i dzieki temu wlasciwe informowanie telefonu o swoim naladowaniu)"

W przypadku mojego G1 sprawdza się to w 100%. Często po pełnym naładowaniu bateria stosunkowo szybko rozładowuje się do poziomu 60% i mniej. Kiedy zejdzie do ok 35% pokazywany poziom naładowania maleje znacznie wolniej, a wręcz mogę używać tel przez 2 dni z poziomem ok 15-20% (w tym rozmowy, sms, WeatherBug, inne aplikacje offline).

Używam bateryjkę 2200mAh Batimex.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RDO

Wczoraj dostałem tę baterię, więc póki co żadnych nowości nie odkryłem (faktycznie kobyłka zrobiła się z i tak niemałego G1, ale paradoksalnie, lepiej mi teraz leży w dłoni)

A odnośnie linku, który podał kolega, w instrukcji, która dostałem z baterią pisali żeby nigdy nie rozładowywać baterii do końca, bo może to spowodować całkowity brak napięcia ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi